Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Akumulatorowa kosiarka żyłkowa Black & Decker STC1815

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Black & Decker STC1815
 
Producent: Black & Decker
 
Klasyfikacja: kosiarki żyłkowe
 
Specyfikacja: Moc pobierana 550 W Napięcie zasilania 18 V Pojemność akumulatora 1.5 Ah Typ akumulatora Li-On Wymienny akumulator Tak Czas ładowania 3.75 godz Szerokość koszenia 25 cm Regulowana druga rękojeść Tak Średnica żyłki 1.6 mm Robocza prędkość żyłki 6200 obr/min Żyłka w zestawie 9 m Powierzchnia ogrodu 1850 m b Długość teleskopu 315 mm Natężenie hałasu 86 dB Natężenie hałasu 70 dB Napięcie akumulatora 18 V Średni poziom wibracji na rękojeści m/s2 4.8 Masa 2.6 kg
 
Maszyny:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


bardzo dobre parametry techniczne, ergonomiczna obsługa, atrakcyjna cena, tania w eksploatacji

Minusy


brak


Black & Decker STC1815 wyposażony został w przyzwoity silnik o mocy 550 W zasilany akumulatorem litowo-jonowym 18V o pojemności 1,5 Ah. Co można powiedzieć o samym akumulatorze? Jego czas ładowania mianowany jest przez producenta na niespełna 4 godziny. Możemy go również łatwo wymienić co zasługuje na duży plus. W pełni naładowany akumulator pozwala na skoszenie […]

0
Opublikowany 21 października 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Nareszcie lato w pełni – czas wypoczynku na łonie natury. Dzisiejszy recenzowany produkt pomoże nam odpowiednio o nią zadbać – nie ma niczego lepszego od zapachu świeżo skoszonego trawnika. Na nasz redakcyjny warsztat trafiła akumulatorowa kosiarka żyłkowa marki Black & Decker – model STC1815. O tym, jakimi parametrami się charakteryzuje i dlaczego właśnie ją warto wybrać spośród szeregu konkurencyjnych produktów dowiecie się z dzisiejszego wpisu. Zaczynajmy!
 

Black & Decker STC1815 wyposażony został w przyzwoity silnik o mocy 550 W zasilany akumulatorem litowo-jonowym 18V o pojemności 1,5 Ah. Co można powiedzieć o samym akumulatorze? Jego czas ładowania mianowany jest przez producenta na niespełna 4 godziny. Możemy go również łatwo wymienić co zasługuje na duży plus. W pełni naładowany akumulator pozwala na skoszenie trawnika o powierzchni 1850 metrów bieżących. Jak wspomniałem wyżej kosiarka Black & Decker ścina trawę przy użyciu żyłki zamiast noża. Zainstalowana żyłka cechuje się średnicą 1,6 milimetra oraz prędkością obrotową 6200 obrotów na minutę. Tak dobrane parametry pozwalają na skoszenie obszaru o szerokości 25 centymetrów. Jeśli chodzi o gabaryty urządzenia to jest ono stosunkowo lekkie – 2,6 kilograma – i wyposażone jest w bardzo ergonomiczną rękojeść co dodatkowo wpływa na komfort wykonywanej pracy.

Oprócz szybkiego koszenia dużych obszarów i łatwości obsługi kosiarkę żyłkową Black & Decker STC 1815 charakteryzuje także szereg innowacyjnych funkcji. Technologia E-Drive to system przekładni wytwarzający wysoki moment obrotowy umożliwiający koszenie przerośniętej i mokrej trawy bez nawet krótkotrwałego zatrzymania pracy kosiarki. AFS® pozwala na jednostronne przedłużenie żyłki, jak również automatyczne przedłużenie urwanej żyłki do jej prawidłowej długości bez udziału operatora kosiarki. Trim ‘n’ Edge® jest z kolei systemem zmiany z funkcji podkaszania na funkcję przycinania krawędzi. Drutowa prowadnica krawędziowa daje nam zaś możliwość uzyskania perfekcyjnie zadbanych brzegów trawnika. Na dodatkowy plus zasługuje również opcja wyposażenia kosiarki w układ jezdny CM100 pozwalający na koszenie w tradycyjny sposób.

 
Kosiarka żyłkowa Black & Decker STC 1815 oprócz doskonałych osiągów i mnogości zastosowanych weń funkcji zachwyca również atrakcyjną ceną – na jej zakup musimy przeznaczyć niespełna 400 złotych. Osobiście uważam, że warto – recenzowany model STC1815 nie tylko kosi z porównywalną dokładnością do tradycyjnych kosiarek jezdnych, ale daje nam również wolność od plątaniny kabli i przedłużaczy oraz obniża koszta eksploatacji – kosiarka żyłkowa Black & Decker STC1815 do swego działania nie potrzebuje ani kilku litrów paliwa, ani dużej dawki prądu. Ocena ogólna – szóstka!

 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia


Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Podkaszarka akumulatorowa Black & Decker STC1815

 
 zobacz też filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Black&Decker


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)