Urządzenie wielofunkcyjne Bosch PMF 180 E Multi 603100021

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest wielofunkcyjne urządzenie marki Bosch z linii PMF (o oznaczeniu modelowym PMF 180 E Multi 603100021), łączące w sobie cechy narzędzia piłującego, szlifującego, frezującego i tnącego.

Narzędzie Bosch PMF 180 E to wielofunkcyjny i niezwykle precyzyjny produkt pozwalający na wykonywanie przeróżnych – nawet najtrudniejszych – prac, powiązanych ze sobą pod kątem obróbki materiałów metalowych. Wyposażone zostało w bardzo wydajny silnik o mocy 180 W i o maksymalnej prędkości obrotowej bez obciążenia mianowanej na 21000 obr./min. Jeśli chodzi o samo wykonanie narzędzia to można powiedzieć, że jest całkiem wygodne w użyciu. Wszystkie elementy są ze sobą bardzo dobrze spasowane, urządzenie świetnie trzyma się w ręce (i co najważniejsze nie obciąża jej podczas dłuższej pracy), a przy tym cechuje się również kompaktową strukturą i niewielką wagą (1,2 kilograma). Słowem – czegóż by chcieć więcej?

Była już mowa o aspektach technicznych – teraz poświęćmy chwilę na nieco bardziej wnikliwe zagłębienie się w sferę jego funkcji i wyposażenia. Pierwszym pytaniem, jakie nasuwa się na myśl, jest zapytanie co kryje się w zestawie załączonym do opisywanego narzędzia? Zestaw jak przystało na urządzenie wielofunkcyjne posiada wyposażenie spełniające wiele funkcji.  Znajdziemy tu między innymi akcesoria do szlifowania: płytę szlifierską Delta oraz 6 papierów ściernych typu RED-WOOD-TOP, akcesoria do cięcia: brzeszczot do cięć wgłębnych HCS, akcesorium do piłowania: bimetalowa tarcza segmentowa, a ponadto wszystko, włącznie z samym urządzeniem zapakowane zostało do wielofunkcyjnej walizki z tworzywa sztucznego. Prawda, że to pomysłowe rozwiązanie?

szlifierka podszlifiarka_PMF180E

[dropcap]C[/dropcap]o do funkcji i udogodnień, jakie oferuje nam narzędzie Bosch PMF 180 E wymienić możemy uchwyt narzędziowy wyposażony w uniwersalną śrubę – co pozwala na niezwykle szybką i nieskomplikowaną wymianę wszystkich narzędzi przy użyciu klucza sześciokątnego, a także System Bosch Electronic umożliwiający płynne sterowanie prędkością oscylacyjną przy pomocy pokrętła nastawczego. Tego typu „wspomaganie” pozwala użytkownikowi na idealne dopasowanie parametrów pracy do właściwości, jakimi cechuje się dany, poddawany obróbce materiał. Co do samego montażu narzędzi, możemy instalować je pod różnymi kątami. Takie rozwiązanie daje nam możliwość pracy w miejscach trudno dostępnych lub w pobliżu krawędzi. Wykorzystanie rękojeści typu Softgrip urządzenie pozwala na bezpieczne i komfortowe prowadzenie. Dodatkowo mamy opcję przyłącza do odsysania pyłów. Jak więc przystało na firmę Bosch, wszystko w narzędziu jest doskonale spasowane, mamy możliwość jego prostej rozbudowy o kolejne elementy, a sam sprzęt jest niezwykle funkcjonalny.

Nasuwa się więc pytanie, jak ma się to wszystko do aspektów ekonomicznych? Moc akcesorii łączy się niestety z mocą wydatków. Dodatkowe wyposażenie jest, co zasmuca, bardzo kosztowne. Samo narzędzie również do tanich nie należy – by móc się nim cieszyć musimy dysponować kwotą niespełna 400 złotych. W praktyce jednak, jeśli planujemy zakup solidnego narzędzia, zwracamy raczej uwagę na jego możliwości niż cenę – mało jest na rynku urządzeń oferujących moc możliwości i diametralnie niskiej cenie. Wybierając narzędzie Bosch PMF 180 E otrzymujemy w pakiecie świetny produkt ze świetnymi akcesoriami, w świetny sposób spełniający zamierzone mu działania. Co prawda, można trochę ponarzekać na moc urządzenia, która mogłaby być wyższa oraz na zbyt mocny hałas, jaki generuje, ale nie można mieć przecież wszystkiego, prawda? Ocena ogólna – subiektywnie – piątka z minusem! Piątka za funkcjonalność, minus za drogie wydatki w postaci dodatkowego wyposażenia, oraz hałaśliwość.

Zapraszam do wyrażania własnej opinii na temat produktu i dyskusji na temat wpisu w komentarzach poniżej!


PMF_180_E_walizka opinie multitool

bosch-narzedzie-wielofunkcyjne-pmf-180e-cena

Bosch-PMF-180-E-MULTI-cena

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Playlista „Urządzenie wielofunkcyjne Bosh PMF 180e

Bosch PMF 180 E
Bosch PMF 180 E
Bosch PMF 180 E
Bosch PMF 180 E
Bosch PMF 180 E Review
Bosch PMF 180 E Review
Bosch PMF 180 E Multifunctional All Rounder Deluxe ..
Bosch PMF 180 E Multifunctional All Rounder Deluxe ..
MultiMaster and PMF 180 e
MultiMaster and PMF 180 e
Bosch PMF180e Multi Tool
Bosch PMF180e Multi Tool
Bosch PMF180E
Bosch PMF180E
Review: Bosch PMF 10.8 - The Multifunctional DIY P ..
Review: Bosch PMF 10.8 - The Multifunctional DIY P ..

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Komentarze 1

  1. Kasparow says:

    Mam nowszą wersję (PMF 250) i moim zdaniem właśnie jakość wykonania (plus wygoda! – to jest niebagatelna zaleta też) są w pełni adekwatne do ceny urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje