Jak pozbyć się wilgoci w domu? Wszystko zależy od przyczyn jej powstawania i właściwego doboru metod do walki z nią.
Wilgoć w Twoim domu może być spowodowana wieloma różnymi rzeczami, a wilgoć to naprawdę poważny problem. Może ona powodować rozwój pleśni i prowadzić do różnego rodzaju problemów, takich jak problemy z oddychaniem czy podrażnienia skóry. Ważne jest, abyś wiedział, jak powstaje wilgoć, abyś mógł zapobiec jej ponownemu wystąpieniu!
Wilgoć kapilarna — skąd się bierze?
Wilgoć w domu to poważny problem, który może być trudny do usunięcia. W nowych konstrukcjach izolacja zapobiega wnikaniu wody w strukturę muru. Jeśli starsza nieruchomość lub obiekt są źle przygotowane, to wilgoć może się wedrzeć i wnikać w strukturę murów, prowadząc do ich naruszenia. Wilgoć kapilarna — jak się jej pozbyć? Informacje na ten temat znajdziesz na https://www.osuszaniemurow.pl/jak-osuszyc-budynek-z-wilgoci-kapilarnej/.
Wilgoć w domu — inne przyczyny
Do wnikania wilgoci w strukturę murów przyczynić się mogą:
1. Wilgoć kapilarna, która nie jest często omawiana;
2. Woda z powodzi;
3. Nadmiar wody w murach pochodzący od wilgoci atmosferycznej poprzez absorpcję higroskopijną lub niewystarczające odparowanie na etapie budowy, lub wykończenia (technicznego).
Warto podkreślić, że w zależności od źródła powstawania wilgoci, należy wybrać odpowiednią metodę, która pozwoli skutecznie się jej pozbyć. Wiele technik skupia się tylko na objawach. Pleśń w domu usuwana jest środkami chemicznymi, ale utrzymująca się w murach wilgoć jest doskonałym środowiskiem dla grzybów. Istnieje więc ryzyko, że po pewnym czasie pleśń ponownie pojawi się w domu. W związku z tym osuszanie budynku powinna przeprowadzić doświadczona firma. Dlaczego jest to tak ważne? Sprawdź, na https://www.osuszaniemurow.pl/jak-zlikwidowac-inne-rodzaje-wilgoci/.
Jak pozbyć się wilgoci w domu?
Na rynku dostępny jest System AQUAPOL®. Zasada jego działania polega na odwróceniu podciągania kapilarnego. Oznacza to, że woda „zawraca” i zaczyna kierować się w stronę gruntu. Jest to dobra okazja, aby zastosować niektóre metody osuszania budynków i zabezpieczyć jego mury warstwą izolacyjną. Z czasem ściany wrócą do swojego naturalnego poziomu wilgotności, co umożliwi przeprowadzenie remontu.
Technologia gwarantuje skuteczność przez 20 lat. W pierwszych 36 miesiącach każdego roku nieruchomość odwiedzają technicy. Sprawdzają, czy wszystko działa poprawnie i skutecznie chroni nieruchomość przed problemem wilgoci. System sprawdził się w całej Europie. Już ponad 50.000 nieruchomości skutecznie pozbyło się problemu wilgoci. Narzędzie jest świetne szczególnie w tych miejscach, gdzie zabronione jest sosowanie metod inwazyjnych. System AQUAPOL® do takich się nie zalicza, a więc może być stosowany praktycznie wszędzie.
Pleśń w domu — pozbądź się jej raz na zawsze!
Nieruchomości wystawione na działanie wilgoci, stwarzają idealne środowisko dla wykwitów pleśni. Grzyb jest pod wieloma względami szkodliwy i warto unikać takich sytuacji. Wiedz, że jest wiele metod, które można zastosować do pozbycia się zarówno pleśni, jak i wilgoci. Warto jednak zacząć od ustalenia źródła wody i „zakręcić kurek” np. przy wykorzystaniu Systemu AQUAPOL®, co pozwala też na równoczesne przejście do osuszania i zabezpieczenia nieruchomości. Dzięki temu będziesz spał spokojniej.