4
Opublikowany 29 stycznia 2013 autor Jaroslaw Wejda w Wiedza budowlana
 
 

Pomysł na przedpokój w niewielkim mieszkaniuKiedy nie dysponujemy zbyt dużym metrażem naszego mieszkania, a dodatkowo pomieszczenie przeznaczone na przedpokój jest małą ciasną klitką wówczas sądzimy, że nie ma żadnych szans na komfortową aranżację takowej przestrzeni. Jest to jednak na szczęście mylne wrażenie i w dzisiejszym wpisie zamieszczam kilka ciekawych wskazówek by nasz mały przedpokój był jednocześnie wygodny w użytkowaniu, a także pełnił należycie funkcję reprezentacyjną. Zaczynajmy!

Na początek musimy zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy w przedpokoju. Standardem będzie tutaj lustro i szafka na buty. Mile widziane będzie tu również wygospodarowanie odrobiny przestrzeni na pojemną szafę wnękową na nasze kurtki szaliki czy czapki. No i najważniejsze –  musimy mieć w nim wystarczającą ilość miejsca by się swobodnie poruszać podczas zmiany garderoby po wejściu lub przed wyjściem z domu.

W dalszej kolejności przystępujemy do sensownej aranżacji naszego ciasnego przedpokoju. Urządzając ową przestrzeń musimy po pierwsze wyeliminować wszelkie zbędne przedmioty. Nasze ubrania leżące na widoku wpłyną tylko niekorzystnie na optykę całego pomieszczenia – przedpokój będzie wydawał się mniejszy niż jest w rzeczywistości dlatego ważne jest by nasza szafa była wystarczająco pojemna by pomieścić wszystkie elementy. Co do samej szafy to ona również nie może zbytnio rzucać się w oczy – najlepiej jest wybrać model wnękowy zamiast wolnostojący (zaoszczędzimy miejsce wybierając drzwi przesuwne zamiast skrzydłowych) oraz tak dobrać barwę korpusu i frontów by miały one możliwie najbliższą tonację do koloru ściany.

Po drugie – dodatki. Dobrze jest kiedy znajdziemy jeszcze odrobinę miejsca by zmieścić jakieś wygodne krzesło na którym można by spocząć przy zmianie lub zakładaniu obuwia. Idealnie wręcz byłoby posiadać wieszak na ubrania gości – w tym miejscu należy wspomnieć dosadnie że jest to wieszak gości a nie domowników tak więc ich ubrania powinny zostać schowane do szafy a nie leżeć w widocznym miejscu. W wielu sklepach meblowych można znalezć meble wielofunkcyjne do garderoby łączące w sobie funkcjonalność szafki na buty, wieszaków na ubrania a także wysokiej szafki z lustrem na czapki czy szaliki. Wystarczy więc odrobina kreatywności by wyszukać odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

I ostatni punkt programu – wybór kolorystyki pomieszczenia. Dobierając farbę bądz tapetę którą chcemy wykończyć ściany w przedpokoju kierujmy się pewną znaną zasadą – im jaśniejszy odcień tym większe wydaje się być pomieszczenie. Nasze meble również powinny nawiązywać do koloru ścian, a jeśli chodzi o podłogę to ta z kolei musi nawiązywać do podłogi z pomieszczenia obok. Jak więc widzimy wszystko się ze sobą łączy, nawiązuje do siebie i tylko aranżując niewielką przestrzeń przedpokoju na podany sposób będziemy mieli pełne poczucie wygody i komfortu osobistego podczas zwykłych codziennych czynności.

Zródła: GrafikaGoogle

Zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista Przedpokój w małym mieszkaniu

 

FotoBudowa.pl

[hungryfeed url=”http://fotobudowa.pl/feed?s=przedpokoj” template=”2″ max_items=”5″]


Jaroslaw Wejda