0
Opublikowany 17 czerwca 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Poznajcie polskie drewniane parkiety dwuwarstwowe

parkiet-dwuwarstwowy
parkiet-dwuwarstwowy

Drewniana podłoga to idealne rozwiązanie do wnętrz urządzonych w dowolnym stylu. Naturalne drewno harmonijnie komponuje się z szeroką gamą kolorów i wzorów (bez żadnych ograniczeń!), decydując o eleganckim i ponadczasowym charakterze pomieszczeń.

Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób urządzając dom lub mieszkanie wybiera właśnie podłogę z drewna. Innowacją na rynku są parkiety dwuwarstwowe firmy Kaczkan, gwarantujące najwyższą jakość oraz maksymalnie łatwy i szybki montaż.

ProParkiet, czyli podłoga z dwóch warstw

ProParkiet Kaczkan to propozycja dla osób wymagających najwyższej jakości i trwałości. Każda klepka podłogi składa się w tym przypadku z dwóch warstw: szlachetnej warstwy wierzchniej (o grubości 4-6 mm) oraz warstwy dolnej, stanowiącej solidny podkład. Warstwa wierzchnia wykonywana jest z dębu europejskiego i dostępna w wielu różnych wersjach wykończenia, co pozwala na bezproblemowe dobranie podłogi do własnych potrzeb i oczekiwań oraz konkretnego wnętrza (jego kolorystyki i stylu).

Warstwa dolna to podkład iglasty (lamele) lub liściasty (sklejka), które gwarantują całej powierzchni podłogi stabilność i wytrzymałość. Warstwy proParkietu połączone są ze sobą odpowiednim klejem, a każda klepka poddawana jest kilkukrotnie lakierowaniu lub olejowaniu i utwardzana promieniowaniem UV.

Zalety podłogi dwuwarstwowej

Dwie warstwy podłogi z drewna to jeszcze wyższa trwałość i odporność na wiele czynników zewnętrznych (w tym wilgoć i uszkodzenia mechaniczne). Dwie warstwy to również gwarancja wieloletniego i satysfakcjonującego użytkowania podłogi, z możliwością nawet kilkukrotnego jej odnowienia i odświeżenia.

Ponadto, dzięki całkowitemu wykończeniu klepek już na etapie ich produkcji, proParkiet nie wymaga cyklinowania, lakierowania czy olejowania po położeniu, a to oznacza brak uciążliwych zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów. Montaż jest maksymalnie łatwy i szybki, podłoga może być ułożona bezpośrednio na posadzce i użytkowana od razu po zakończeniu pracy. To ogromna oszczędność czasu i dodatkowych środków!

Dzięki swojej wyjątkowej, dwuwarstwowej strukturze i stosunkowo niewielkiej grubości (parkiet dwuwarstwowy jest cieńszy od tradycyjnego), proParkiet może być z powodzeniem stosowany na ogrzewaniu podłogowym – będzie równocześnie przepuszczał ciepło i dobrze z nim współpracował (budowa dwuwarstwowa minimalizuje ryzyko wysychania i pękania drewna).

Dobierz idealny parkiet do wnętrza

ProParkiet firmy Kaczkan może być stosowany w większości pomieszczeń w domu, a szeroka paleta kolorów oraz frezów pozwala na dobranie takiej podłogi z drewna, która idealnie dopasuje się do wnętrza, harmonijnie skomponuje się z meblami i dodatkami lub będzie stanowiła najbardziej wyrazisty akcent w pomieszczeniu. Firma Kaczkan przygotowała dla swoich Klientów proParkiet w kilku odsłonach:

  • proParkiet STANDARD – neutralne, jasne kolory drewna i najpopularniejsze wzory będą idealne do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym i nowoczesnym oraz wnętrz stylizowanych (np. rustykalnych czy w stylu country);
  • Kolekcja Beauty of Oil – to matowe i aksamitne podłogi, ciepłe w odbiorze i dostępne w kilku zachwycających wersjach kolorystycznych (m.in. White Truffle, Grey Moon, Arizona Wave czy Shabby Chic);
  • Kolekcja Colours of the World – szlachetne, dębowe deski w ekskluzywnych kolorach inspirowanych m.in. białymi perłami, Alaską, czarnym onyxem, szampanem czy kawą będą bezdyskusyjną ozdobą nowoczesnych i klasycznych wnętrz, wpiszą się również w pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim czy loftowym;
  • Kolekcja Jodełka – to tradycyjny i ponadczasowy wzór podłogi, w której klepki parkietowe przycinane są pod kątem i łączone w sposób nawiązujący do gałęzi jodły; proParkiet Jodełka to nowoczesna odsłona tej najbardziej klasycznej z drewnianych podłóg.

Jeżeli po kilku latach użytkowania podłogi będziemy chcieli zmienić jej wygląd – wystarczy wycyklinować parkiet, a następnie użyć wybranego preparatu, np. kolorowego lakieru czy specjalnego oleju. Żaden inny parkiet nie daje tylu możliwości aranżacyjnych i nie poddaje się tak łatwo metamorfozom.

Podłoga dwuwarstwowa to również doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy chcą przeprowadzić szybki i efektowny remont ze zmianą podłóg włącznie, ale bez konieczności wyprowadzki na czas montażu. ProParkiet montuje się szybko i bezproblemowo, bez uciążliwego cyklinowania i konieczności stosowania lakierów i olejów.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe