1
Opublikowany 17 listopada 2012 autor Jaroslaw Wejda w Blogroll
 
 

Problem z kablami RTV!


Wielu posiadaczy sprzętu RTV boryka się z problemem wszechobecnych, wystających kabli. Nierzadko szpecą one cały design telewizora czy kina domowego – wisząc nie pozwalają nam się skupić na wyglądzie sprzętu – drażnią i irytują. Jak sobie poradzić z takim kłopotem?

Rozwiązaniem są specjalne maskownice do kabli. Koszt ich zastosowania nie jest nadzbyt wygórowany i oscyluje w przedziale od kilkunastu do niewiele ponad 200 zł – w zależności od modelu i jego gabarytów. Czym właściwie jest ta maskownica? Otóż jest to specjalny panel wykonany z tworzywa bądz aluminium, w którym znajduje się specjalna listwa w której możemy ukryć denerwujące nas przewody łączące TV z kinem domowym czy sprzętem SAT. Maskownicę możemy dobrać praktycznie w każdym odcieniu – dzięki czemu pasowała będzie do każdego wnętrza. Oprócz koloru dopasować możemy również jej długość czy szerokość, a nawet istnieje możliwość łączenia kilku maskownic – wynika z tego zatem że jest to rozwiązanie uniwersalne i bardzo proste. Wielu producentów oferuje maskownice dobrane designem do półek audio-wideo – wszystko po to by jak najefektowniej zamaskować dręczący nas problem wystających kabli.

 

Jeśli chodzi o sam montaż maskownicy to jest on wręcz banalny i bezinwazyjny – poradzi sobie z nim każdy – w zestawie standardowo załączana jest instrukcja montażu. Dla chcących zobaczyć jak wygląda profesjonalny proces montowania maskownicy poniżej załączam filmik z YouTuba, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości z tym faktem związane:

 

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=hiEh9u-XILA?wmode=transparent]

Zródła: GrafikaGoogle, YouTube


Jaroslaw Wejda