0
Opublikowany 27 listopada 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Regały półkowe i inne – 3 podstawowe elementy wyposażenia magazynu

regały półkowe
regały półkowe

Magazyn to niezbędne miejsce do składowania towarów. Wymaga on odpowiedniego wyposażenia umożliwiającego bezpieczne przechowywanie dóbr w sposób uporządkowany. Odpowiedni dobór metod i narzędzi pozwala na dostosowanie się do obowiązujących zasad BHP i umożliwia sprawny dostęp do potrzebnych aktualnie towarów. Dobrze sprawdzają się również w takich miejscach odpowiednie stoły warsztatowe, pozwalający na szybki dostęp do bieżącej dokumentacji i narzędzi umożliwiających dokonywanie szybkich napraw. Odpowiednio wyposażony magazyn to oszczędność miejsca i zwiększona efektywność pracy.

  1. Regały półkowe – dla towarów o małej lub średniej wielkości
  2. Regały sklepowe – niezbędne w każdej placówce sprzedażowej
  3. Stoły warsztatowe – bieżące naprawy

Regały półkowe – dla towarów o małej lub średniej wielkości

Podstawową zaletą, jaką posiada każdy dobry regał półkowy jest jego modułowość, dzięki czemu są w stanie w sposób równomierny i jednocześnie ułatwiający szybki dostęp wypełnić każdej wielkości halę magazynową. Regały półkowe nadają się głównie do przechowywania towarów małych i średniej wielkości, ze względu na warstwowe położenie półek. Optymalna wysokość z reguły dobrana jest tak, by możliwa była dostepność składowanych towarów bez konieczności stosowania drabiny. Półki te to znacznie wygodniejszy i bezpieczniejsza alternatywa do coraz rzadziej stosowanych palet.

Regały sklepowe – niezbędne w każdej placówce sprzedażowej

Trudno wyobrazić sobie sklep, w którym nie występują regały sklepowe. Są one niezbędne do prawidłowego wyeksponowania towaru. Niektóre firmy proponują indywidualne wykończenia na specjalnie życzenie klienta, tak by mógł on dopasować je do wystroju własnej placówki. Przed zaopatrzeniem sklepu w dobry, wytrzymały regał warto rozejrzeć się po sklepach internetowych szukając dobrej promocji, wyposażenie sklepów tego typu mimo stosunkowo dobrych parametrów może być znacznie tańsze niż te nieco słabsze. Zaoszczędzone kwoty można zainwestować w promocję swojego sklepu, na przykład na stronie skuteczni.pl, co powinno z kolei przynieść realny wzrost obrotów, a co za tym idzie – zysków.

Stoły warsztatowe – bieżące naprawy

Niezbędne miejsce w każdym magazynie to stanowisko, na którym wykonywane są drobne, bieżące naprawy. Istotnym elementem są stoły warsztatowe, mające dość sporą nośność ze względu na obsługę niekiedy ciężkich elementów, a jednocześnie wyposażone w często wykorzystywane niezbędne narzędzia. Integralnym wyposażeniem takiego stołu powinna być lampa, najlepiej ledowa, która nie tylko pomoże przy naprawach, ale także umożliwi wypełnianie niezbędnych dokumentów, a także listwa umożliwiająca podłączenie do prądu narzędzi tego wymagających. Warto zadbać, by nie tylko magazyny były wyposażone w tego typu przydatne stoły.

Autor artykułu: skuteczni.pl


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe