0
Opublikowany 25 listopada 2019 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Puck – co robić? Co zwiedzać? Warto wynająć tam apartamnet na wakacje?

apartamenty-w-pucku
apartamenty-w-pucku

Puck to bardzo urokliwa i spokojna nadmorska miejscowość, do której każdego roku przyjeżdża wielu turystów marzących nie tylko o odpoczynku, ale również o zobaczeniu wszystkich najciekawszych atrakcji zlokalizowanych nie tylko w samym Pucku, ale również w jego najbliższej okolicy.
Zarówno ośrodki wypoczynkowe, jak i apartamenty Puck to świetne miejsca, w których możemy się zatrzymać, spędzając miło urlop. Co jednak możemy robić w Pucku i jakie atrakcje powinniśmy koniecznie zobaczyć?

Zacznijmy od noclegu

Wybierając się do Pucka na wakacje, już na co najmniej kilka miesięcy przed planowanym pobytem powinniśmy skupić się na znalezieniu odpowiedniego noclegu. Świetnym rozwiązaniem są z pewnością apartamenty Puck, które w odróżnieniu od domów wczasowych oraz ośrodków wypoczynkowych zapewniają więcej prywatności, oraz spokoju.
Apartamenty mają znacznie większą powierzchnię, zlokalizowane są zazwyczaj na uboczu w bardzo urokliwych miejscach i nie trzeba zaprzątać sobie głowy koniecznością znalezienia miejsca parkingowego. Co jednak można robić w Pucku i co warto zobaczyć?

Plaża w Pucku

Wybierając się nad Bałtyk, zależy nam w szczególności na tym, aby wypocząć, wsłuchując się w śpiew ptaków oraz szum fal. W Pucku w pierwszej kolejności warto zatem wybrać się nad miejscową plażę, na której znajduje się strzeżone kąpielisko. Plaża w Pucku ma długość ok. 100 metrów i od centrum miejscowości dzieli ją zaledwie kilka minut spacerkiem.
Do plaży prowadzą dwa odrębne wejścia, a w pobliżu znajdują się wydmy oraz las, do którego warto wybrać się na poranny spacer, wdychając głęboko jod. Na plaży można nie tylko opalać się i kąpać w Bałtyku, ale również budować zamki z piasku lub grać w plażowe gry zespołowe.

Port w Pucku

Puck może poszczycić się najstarszym nadbałtyckim portem, który powstał w 1920 roku. Tworzą go obecnie dwa baseny portowe, które zostały oddzielone plażą. Pucki port to nie tylko rybacka przystań, ale również niezależna marina jachtowa. Jeśli zatem w trakcie wakacyjnego pobytu będzie nam się nudziło, możemy zdecydować się na krótki rejs po wybrzeżu Bałtyku.

Molo w Pucku

Kolejną ciekawą atrakcję, którą koniecznie należy zobaczyć, wybierając się do Pucka jest tutejsze molo, na które można wejść albo z deptaka, albo z miejskiego parku. W pobliżu mola można zauważyć motorówki i żaglówki zacumowane w porcie, co tworzy bardzo malowniczy krajobraz. Na molu można nie tylko podziwiać przepiękne widoki, ale również coś przekąsić i napić się, ponieważ znajduje się na nim restauracja.

Park prezydencki w Pucku

Poszukując spokojnego miejsca z dala od plażowego zgiełku, warto wybrać się do zlokalizowanego w Pucku Parku Prezydenckiego. W parku tym znajduje się wiele pomników upamiętniających ważne dla miasta nie tylko wydarzenia, ale również postacie. W cieniu drzew można na chwilę przysiąść, wsłuchując się w śpiew ptaków i czytając ulubioną książkę.

Park ewolucji

W dosyć niedalekiej odległości od Pucka znajduje się Park Ewolucji, który stanowi świetną atrakcję turystyczną dla każdego dziecka. Ten rodzinny park rozrywki oferuje możliwość przeżycia wspaniałej przygody oraz niezapomnianej podróży w czasie. Atrakcje, które dostępne są w parku, nawiązują do życia, jakie istniało na naszej planecie miliony lat temu.
Apartamenty Puck znajdziesz na stronie blueapart.pl.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz