0
Opublikowany 22 września 2016 autor Jaroslaw Wejda w Wiedza budowlana
 
 

Świetlik tunelowy VELUXZapewne większość z Was podczas prac wykończeniowych napotykało problem związany z ciemnym pomieszczeniem. W takim wypadku najprościej byłoby zamontować w nim okno. Niestety, nie zawsze można. Tutaj pomocną dłoń wyciągnęła do nas firma VELUX, ze swoim nowym produktem.

świetlik tunelowyTytułowy świetlik pozwala nam uzyskać naturalne oświetlenie. Dzięki niemu nie ma potrzeby korzystania ze sztucznych rozwiązań. Jesteście pewnie ciekawi, na jakiej zasadzie to działa? Śpieszę wyjaśnić. Otóż, wszystko zawdzięczamy promieniom słonecznym. Te wnikają do naszych pomieszczeń poprzez otwór w dachu. Ten łączy się z, nazwijmy to „tunelem”, który swą refleksyjną powłoką kieruje je do wnętrza. Koniec rury zakończony jest plafonem. To właśnie on rozświetla całe pomieszczenie. Możemy zamontować go w różnych budowlach, bez zwracania uwagi, czy jest ona piętrowa, czy nie. Dzięki takiemu rozwiązaniu i wykorzystaniu promieni słonecznych, świetliki te wytwarzają światło porównywalne do generowanego z tradycyjnej żarówki 60W.
Wyżej wspomniany plafon, posiada wyprofilowane krawędzie, na których tworzy się efekt blasku. Dzięki temu, nasze wnętrze zyskuje oryginalny i nowoczesny wygląd. Kiedy słońce już zajdzie, świetlik może zyskać dodatkową funkcje. Stanie się tak, jeśli doposażymy go w zestaw oświetleniowy VELUX ZTL. Zaletami tego rozwiązania będzie energooszczędne światło, również po zmroku. Wszystko dzięki możliwości zastosowania żarówek LED. Wyżej wymieniony zestaw, charakteryzuje się tym, iż można go zamontować w każdej chwili, a rozwiązanie to, będzie działało niezawodnie przez długi okres.

Podsumowując, świetlik tunelowy firmy VELUX, to bardzo dobre rozwiązanie do pomieszczeń, w których zależy nam na naturalnym oświetleniu, a nie możemy z jakiegoś powodu zamontować w nim okien. Dzięki systemowi klipsów i modułowi dachowemu z wyjmowanym skrzydłem, praca z nim staje się jeszcze łatwiejsza. Cała instalacja jest szczelna, dzięki foliom przeciwwilgociowym i paroizolacyjnym, a na montaż tego rozwiązania możemy zdecydować się, w dowolnym etapie prac remontowych. Nie potrzeba też dwóch źródeł światła, ponieważ oprócz dziennego, nasz świetlik może posłużyć jako zwykły plafon, skrywający żarówkę.świetliki tunelowe


Jaroslaw Wejda