Jedną z wartości przyświecających firmie BAUKRANE jest nieustanny rozwój, co w biznesie jest możliwe tylko za sprawą obserwacji i wsłuchiwania się w rynkowe potrzeby. Efektem tych działań jest system szalunkowy BAUTEKK. Czym wyróżnia się pośród konkurencji?
BAUTEKK jest składową bogatych doświadczeń osób, stojących za marką BAUKRANE i intensywnej pracy z wieloma różnymi systemami szalunkowymi. Mowa też o swoistym postawieniu sobie wyzwania w postaci tworzenia produktów cechujących się powszechnie cenionymi rozwiązaniami, przy jednoczesnej chęci usunięcia błędów znanych z konkurencyjnych wyrobów. W jego realizacji pomogło wykorzystanie najwyższej jakości materiałów oraz precyzji procesu produkcyjnego, aby całość satysfakcjonowała nawet najbardziej wymagających klientów.
Źródło: https://baukrane.pl/sklep/p/14664
Cechy charakterystyczne
Szalunek charakteryzuje się lekkością konstrukcji, dzięki czemu jest mobilny i nie ma potrzeby wykorzystywania dźwigu do jego implementacji. Osiągnięciem, na które warto zwrócić uwagę, jest maksymalna granica parcia betonu – 40kN/m2 i to mimo małego ciężaru (najcięższy model waży 42 kg). Dostępne są 3 rozmiary wysokości szalunku (90 cm, 120 cm, 150 cm) o różnych szerokościach, co pozwala na zapewnienie optymalności w przypadku małych oraz średnich obiektów budowlanych, niezależnie od ich objętości. Warto nadmienić, że dostępny jest specjalny model szalunku o szerokości 100 mm, niedostępny nigdzie indziej na rynku.
BAUTEKK można wykorzystać do:
- ław oraz ścian fundamentowych,
- stop fundamentowych,
- komór, studzienek i zbiorników,
- podciągów oraz żeber stropowych,
- wieńców stropowych,
- słupów i rdzeni żelbetowych.
Cechą wyróżniającą omawiany system jest również jego kompatybilność z następującymi systemami:
- TEKKO,
- PionBOX,
- MiniBox,
Co więcej, za sprawą wykorzystania sklejki z poszyciem polipropylenowym do wypełnienia płyt, poszycie omawianego systemu jest na tyle wytrzymałe, że zarówno możliwe jest korzystanie z niego przez długi czas, jak i niwelowana jest konieczność przeprowadzania na nim zbyt częstych napraw. Ponadto, z powodu użycia takich elementów jak wielootworowa kieszeń stalowa i wstawki kompensacyjne, lepiej zabezpieczono poszycie przed uszkodzeniami podczas prowadzenia ściągów, a co za tym idzie wydłużono jego żywotność. Dostępne są 3 rodzaje poszyć:
- sklejka standardowa wielowarstwowa brzozowa – 12 mm,
- sklejka standardowa wielowarstwowa brzozowa – 220 g/m2,
- płyta brzozowa z dodatkową okładziną PPL – 1,3 mm.
Podsumowanie
Widać zatem, jak wieloma elementami spośród konkurencji wyróżnia się system szalunkowy Bautekk. Nie pozostaje więc nic innego, jak własnoręcznie przekonać się o jego możliwościach.