1
Opublikowany 13 lipca 2017 autor ztaraszewska w Ogród
 
 

Tkanina na tarasie? Dlaczego nie!Latem to taras, balkon i ogród przejmują rolę salonu. To tu spędza się najwięcej czasu, musi więc być wygodnie i komfortowo. Meble muszą też cieszyć oko, dlatego pokazujemy, co dzisiaj jest najmodniejsze.

Po pierwsze – modny fason

Dziś najbardziej trendy są ogrodowe fotele, pufy i worki sako w całości wykonane z materiału – z miękkim wnętrzem wypełnionym granulatem, które dopasowuje się do kształtu ciała i chroni od chłodnego podłoża.

Jeżeli chodzi o fason – koniecznie trzeba wybrać fotele z oparciem, które mają zastąpić leżak, pufy oparte na bryle sześcianu, które będą wszędzie pasować, a także worki bez sztywnego stelaża, pozwalające zająć dowolną – leżącą i siedzącą pozycję.

Po drugie – modne wzornictwo i kolorystyka

Wybierając kolor mebli wypoczynkowych, warto dopasować go do stylu, w jakim utrzymany jest taras i balkon. Jeżeli aranżacja jest prowansalska, warto zdecydować się na fotele, pufy czy worki sako w pastelowych odcieniach. Z kolei, gdy taras minimalistyczny lub industrialny, nie może zabraknąć foteli w odcieniach zimnej szarości czy czystej bieli. Złoty i piaskowy będzie komponował się ze stylem glamour, nasycone błękity i czerwienie – ze stylem retro, a brązy pasować będą do stylu kolonialnego.
Można wybrać także bezpieczne i uniwersalne kolory. To przede wszystkim klasyczne brązy oraz beże w odcieniach typ caffe czy cappuccino.

Jeszcze kilka lat temu wybór mebli ogrodowych nie był problematyczny. Dziś wybór jest ogromny, a do ogrodu wkraczają formy obite tkaniną. Są dziś równie modne, co meble z drewna czy technorattanu.

Na zdjęciu: meble ogrodowe od Pufy.pl (worek Mega Sago Gold, Pufa Cube Gold, Pufa Naomi Gold)


ztaraszewska