0
Opublikowany 13 lipca 2017 autor ztaraszewska w wyposażenie
 
 

Jak wyglądają schody w kształcie litery L, U, C oraz S?Schody jednobiegowe, czyli w kształcie litery I, to najprostsze konstrukcje, które zajmują najwięcej miejsca. Gdy przestrzeń jest ograniczona, warto wybrać schody w kształcie litery L, U, C lub S. Czym różnią się takie modele?

Schody w kształcie „L”

Schody w kształcie litery L to modele jednozabiegowe. Tylko raz zmieniają kierunek. Mogą mieć spocznik, czyli międzypiętrowy podest przedzielający biegi. Warto taki wybrać, bo ułatwia poruszanie się po schodach. Te schody skręcają pod kątem 90 stopni, w stronę prawą lub lewą.

Schody w kształcie „U”

To modele dwuzabiegowe, ale mogą występować jako forma dwubiegowa prosta – wtedy w połowie wysokości schody podzielone są podestem. W pierwszym przypadku zawracają o 180 stopni, dlatego część stopni ma zmienną szerokość. W drugim przypadku stopnie mają taką samą, prostokątną formę. Generalnie schody w tym kształcie są świetnym wyborem do domów o wysokiej kondygnacji.

Schody w kształcie „C”

Schody w kształcie litery C to modele dwuzabiegowe. Podobnie, jak w przypadku litery “U” i tu zawraca się o 180 stopni, przy czym – w przeciwieństwie do schodów U, bieg wyjściowy i bieg wejściowy są od siebie oddalone. W zależności od potrzeb, schody mogą mieć dwa spoczniki, dwa zabiegi lub jeden spocznik i jeden zabieg.

Schody w kształcie „S”

To modele dwuzabiegowe. Dwukrotnie zmieniają swój kierunek – zazwyczaj na szczycie i tuż przy ziemi. Te schody zajmują dość mało miejsca, więc są alternatywą dla schodów spiralnych. Jednocześnie są ergonomiczne w korzystaniu, szczególnie jeżeli zostaną uzupełnione o dającą dużo komfortu, wygodną balustradę.

Na zdjęciu: Schody Aira Rintal Polska, ze stopniami z mozaiki bukowej w kolorze białym oraz szklaną balustradą (cena od 21,5 tys. netto w ramach promocji lipcowej „Montaż gratis”).


ztaraszewska