0
Opublikowany 13 lipca 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Półka wisząca – mały mebel o dziesiątkach zastosowańCiężkie regały, zajmujące sporą przestrzeń w salonie lub sypialni, stopniowo wychodzą z mody. W wielu mieszkaniach zwyczajnie brakuje na nie miejsca, nie każdemu podoba się też to, że stają się one meblami dominującymi bez względu na to, czy taka jest nasza wola, czy też nie.

Czy jednak możemy je czymś zastąpić? Odpowiedzią mogą być półki wiszące – lekkie, nowoczesne i wyjątkowo oryginalne.

Półka wisząca nie tylko w salonie

Lekkie półki wiszące nie są rozwiązaniami, z którymi nigdy nie mieliśmy do czynienia. Większość z nas kojarzyła je jednak przede wszystkim z surowymi w swoim wystroju salonami charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego oraz minimalistycznego. Tymczasem okazuje się, że półka wisząca znakomicie sprawdza się także w innych pomieszczeniach. Doskonale poradzi sobie z książkami w domowej biblioteczce oraz z zabawkami dziecka w jego pokoju. Może być też elementem ożywiającym klasyczną łazienkę i sprawiającym, że wyrywa się ona ze sztywnych norm charakterystycznych dla tego pomieszczenia. Co więcej, półka wisząca może być wybawieniem dla osób, które muszą radzić sobie w naprawdę małej kuchni. Zwykle nie zajmuje tyle miejsca, ile klasyczna szafka kuchenna, sprawia wrażenie zdecydowanie lżejszej, a przy tym wcale nie jest mniej pojemna.

Sztuka idealnego wyboru

O ile wybór wielu mebli musi być poprzedzony staranną analizą, o tyle wejście w posiadanie półek wiszących nie jest wcale takie trudne. Tym, na co powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności jest ich jakość. Półka taka nie ma dodatkowego wsparcia, a jednak musi udźwignąć ciężar stawianych na niej książek, sprzętów i elementów ozdobnych. Przed zakupem dobrze więc upewnić się, że sięgamy po rozwiązanie oferowane przez producenta cieszącego się dobrą opinią, a także – że półka, która się nam spodobała, może udźwignąć ciężar, jaki zamierzamy na niej umieścić.

Niezmiennie ważne jest też to, aby półka wisząca spełniała nasze oczekiwania estetyczne. Na szczęście, tu z pomocą przychodzą nam zarówno jej producenci, jak i podmioty odpowiedzialne za dystrybucję tego rodzaju mebli. Półka wisząca na Twojpasaz.pl jest więc oferowana nie tylko w mniej lub bardziej nietuzinkowych kształtach, ale również w kolorach, które potrafią zaskoczyć nawet te osoby, które lubią ekstrawaganckie rozwiązania.

Jeden mebel – wiele możliwości

Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, aby zainteresować się półką wiszącą jako elementem wystroju wnętrza, a jeden z najważniejszych mówi o tym, że może mieć ona wiele nieoczekiwanych zastosowań. Ta sama półka w salonie może w ciekawy sposób prezentować nasze upodobania czytelnicze, w sypialni zaś sprawdzi się jako miejsce, na którym można wyeksponować stylowy wazon albo budzik o nietypowych kształtach. W pokoju dziecięcym może być miejscem, które służy do układania zabawek, a także witryną wystawową, na której dzieci będą prezentować swoje prace z plasteliny i modeliny oraz budowle z klocków. Półka wisząca ma zresztą tyle zastosowań, ile jest w stanie wymyślić jej właściciel.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz