1
Opublikowany 4 października 2017 autor ztaraszewska w wyposażenie
 
 

Wybieramy schody do wnętrza skandynawskiegoProsto, oszczędnie, naturalnie i wygodnie, czyli – po skandynawsku! Nic dziwnego, że styl ten jest jednym z popularniejszych w Polsce i na świecie. Pytanie, jak zaaranżować schody wewnętrzne, aby podkreślić charakter takiego wnętrza?

Minimalistyczna forma

Styl skandynawski lubi otwarte przestrzenie, dlatego doskonałym wyborem będą schody w kształcie litery L lub U bez podstopnic oraz ze szklanymi wykończeniami. Jeżeli dom nie ma dużego metrażu, można wybrać ciekawą alternatywę w postaci schodów kaczych. Świetnie wyglądają w pomieszczeniach małych i wąskich, a ich specjalnie wyprofilowana konstrukcja sprawia, że są wygodniejsze niż schody spiralne.

Stonowana kolorystyka

W stylu skandynawskim dominują jasne odcienie o „północnym” wybarwieniu. Schody powinny być białe, w odcieniu bardzo jasnego drewna lub być połączeniem obu tych barw, dla przełamania kolorystycznej monotonii. Ponieważ ważnym aspektem stylu skandynawskiego jest światło, dobrym wyborem będą modele z oświetleniem ledowym montowanym pod każdym stopniem..

Naturalne materiały

Drewno oraz szkło to materiały, których nie może zabraknąć w skandynawskim wnętrzu. W przypadku drewna postawić można na gatunki, takie jak np. dąb, buk, jesion czy drewno egzotyczne. Szklana powinna być balustrada, która doda przestrzeni charakteru i światła.

W skandynawskim domu znaleźć można dużo naturalnych materiałów, pastelowych kolorów i ciekawych form. To przytulna i spokojna aranżacja, sprzyjająca komfortowemu wypoczynkowi.

Na zdjęciu: Rintal Polska, schody Brick ze stopniami z litego dębu w kolorze natura oraz balustradą Tube 25 malowaną na biało.


ztaraszewska