6
Opublikowany 8 lutego 2013 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Testowanie taśma led w łazience na poddaszuW ramach walki z nudą w zimową sobotę postanowiłem potestować zakupioną na testy przy okazji zakupów żarówek najmocniejszą taśmę led smd 5050 300 diód na 5m. Tania nie była bo za odcinek metrowy zapłaciłem ponad 50 zł. Faktycznie moc światła jest znacząco lepsza od taśm które miałem okazje montować z innych moich konstrukcjach. Ale co za dużo to nie zdrowo …. światło okazuję się zbyt mocna na moje potrzeby stworzenia delikatnej poświaty w łazience. W naszej łazience na poddaszu mamy aż 4 miejsca przygotowane pod montaż taśmy led, światło podświetlenia ma być wyzwalane poprzez czujkę ruchu. Przy zastosowaniu tak mocnego światła efekt będzie dziwny. Przedstawiam poniżej zdjęcia gdzie testowałem taśmę. Aparat fotograficzny średnio jest w stanie przekazać Wam jak to naprawdę wyglądało, postarałem się wybrać najlepsze zdjęcia do prezentacji.

W ramach walki z nudą w zimową sobotę postanowiłem potestować zakupioną na testy przy okazji zakupów żarówek najmocniejszą taśmę led smd 5050 300 diód na 5m. Tania nie była bo za odcinek metrowy zapłaciłem ponad 50 zł. Faktycznie moc światła jest znacząco lepsza od taśm które miałem okazje montować z innych moich konstrukcjach. Ale co za dużo to nie zdrowo …. światło okazuję się zbyt mocna na moje potrzeby stworzenia delikatnej poświaty w łazience. W naszej łazience na poddaszu mamy aż 4 miejsca przygotowane pod montaż taśmy led, światło podświetlenia ma być wyzwalane poprzez czujkę ruchu. Przy zastosowaniu tak mocnego światła efekt będzie dziwny. Przedstawiam poniżej zdjęcia gdzie testowałem taśmę. Aparat fotograficzny średnio jest w stanie przekazać Wam jak to naprawdę wyglądało, postarałem się wybrać najlepsze zdjęcia do prezentacji.

Podświetlenie wnęki filarów główna ściana
taśma led najmocniejsza 12v smd 5050 pomysł na oświetlenie łazienki, taśma ledboczne światło oświetlające ścianę podświetlenie, poświata, oświetlenie

Podświetlenie obniżonej konstrukcji na suficie
poświata led tasma łazienka, smd ledynowoczesne oświetlenie w łazience, ledledy w łazience podświetlenie sufitu

Podświetlenie wnęki w obudowie wanny

W tym przypadku najbardziej przeszkadza mi moc światła, gdyż odbija się od podłogi, gdzie widać ciąg kropek – czyli pojedynczych diód, będę musiał zastosować profil na taśmę led, który skieruje światło nie ku dołowi, lecz w kierunku ścianki podstawy wanny by wyeliminować efekt odbijania się diód na taśmie od podłogi.

taśma led pod wanną we wnęce oświetlenie podłogipodświetlenie wanny taśmą led biała zimna smd led 5050 led światło pod wanną oświetla podłogę

Jak widzicie na fotkach, światło jest ewidentnie zamocne, muszę zakupić inną taśmę led ze słabszymi diodami smd 3528 w silikonie. W kolejnych wpisach postaram się zrelacjonować dalsze zabawy z tym tematem.
Czekam na Wasze uwagi i podpowiedzi w komentarzach poniżej.

Żarówki LED

łazienka, gzyms z oczkami led płytki tubądzin colourzielona jasna nowoczesna łazienka płytki tubądzin colour
Żarówki LED smd 5060 x24 230v
Aktualizacja: Duża kolekcja zdjęć łazienki dostępna w galerii Grudzień 2013

Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl