Myślisz o budowie wymarzonego domu? A czy zastanowiłeś się już nad sposobem jego ogrzewania? Każdego roku wiele osób jest narażonych na wysokie koszty, ponieważ zdecydowali się na ogrzewanie tradycyjnymi sposobami i dlatego zimą płacą wysokie rachunki.
Na szczęście nie musi tak być w Twoim przypadku. Już teraz pomyśl nad wyborem systemu ogrzewania, który nie tylko będzie wygodny i ekologiczny, ale także niedrogi w codziennym użytkowaniu, czyli o zbiorniku na LPG.
Dlaczego warto zainstalować zbiornik na gaz płynny? Zbiornik na gaz płynny to wygodne rozwiązanie dla inwestorów, którzy budują lub modernizują dom jednorodzinny, a na wybranym przez nich terenie nie ma zasięgu sieci gazu ziemnego lub poprowadzenie instalacji jest zbyt kosztowne. Gaz płynny – LPG stanowi sposób na uniezależnienie się od zewnętrznych źródeł energii. Poza tym dzięki przydomowej instalacji można bezpiecznie ogrzewać dom, podgrzewać wodę i gotować oraz zasilać kominki gazowe. Oto, co jeszcze wyróżnia paliwo płynne, czyli gaz:
- wysoka wydajność – w porównaniu do ciepła uzyskiwanego z 1 kg innych paliw gaz płynny ma dwukrotnie większą wydajność, a co się z tym wiąże, jego zużycie jest mniejsze;
- ekologia – podczas spalania LPG emituje o 20% mniej dwutlenku węgla niż olej opałowy i 50% mniej niż węgiel. Oznacza to, że korzystanie z tego paliwa pozytywnie wpływa na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych;
- bezpieczeństwo – LPG nie zawiera toksyn, nie produkuje sadzy i nie stanowi zagrożenia dla wód gruntowych oraz gleby, co pozwala na jego stosowanie nawet na terenach chronionych;
- wygoda – przydomowy zbiornik jest bezobsługowy i nie wymaga każdorazowego ręcznego napełniania i składowania opału w osobnym pomieszczeniu jak w przypadku pieców opalanych węglem lub drewnem, ani usuwania popiołu.
Obawiasz się, że przydomowy zbiornik na gaz płynny będzie szpecił swoim wyglądem działkę? Bez obaw. Wystarczy, że zdecydujesz się na montaż podziemnego zbiornika na gaz płynny (propan,) który umieścisz pod powierzchnią ziemi. Bezpiecznie schowany pod ziemią jest w pełni bezobsługowy.
Sprawdź, jakie inne korzyści gwarantuje zbiornik na gaz LPG i jak go zamontować na stronie AmeriGas.
Instalacja przydomowego zbiornika na gaz
Zastanawiasz się, czy formalności związane z instalacją zbiornika na gaz są skomplikowane? Czy musisz przygotować samodzielnie mapę geodezyjną? Te i inne czynności nie będą absorbować Twojej uwagi, jeżeli wybierzesz wygodną opcję dzierżawy zbiornika od AmeriGas. Dzięki dzierżawie wszystkie czynności związane z instalacją, takie jak uzyskanie zgód, pozwoleń czy odbiorów oraz montaż i podłączenie instalacji, spoczywają na dostawcy. Kompleksowa obsługa gwarantuje również całodobowy, bezpłatny serwis techniczny oraz doradztwo na każdym etapie instalacji.
Wybierz oszczędne oraz wygodne źródło ogrzewania dla Twojego domu. Przydomowy zbiornik na gaz LPG od doświadczonego i rzetelnego dostawcy – AmeriGas – to ciepło w rozsądnej cenie.
Ciekawe ile czasu potrzeba na uzyskanie wszystkich pozwoleń aby móc taki zbiornik postawić na działce samemu. jakie są wymogi dotyczące odległości od granicy i innych zabudowań. Chodzi czy na wąskiej działce taki zbiornik można postawić i sąsiad nie zablokuje takiej inwestycji