Gotowe domki letniskowe to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Przedstawiamy rodzaje domków modułowych, ich wady oraz zalety.
Nad morze czy w góry? W Polsce czy za granicą? Hotel, a może prywatna kwatera? Gdzie spędzić wakacje i – co ważniejsze – ile wydamy na letni wyjazd? Oto pytania, które niemalże każdego roku zadaje sobie zdecydowana większość osób planujących nadchodzący urlop. A jest o co pytać, gdyż ten rodzaj wyjazdu z założenia nie należy do najtańszych. Nic zatem dziwnego, że część z nas decyduje się na rozwiązanie alternatywne. Jakie konkretnie? Mowa oczywiście o domku letniskowym.
Domek letniskowy w kilka… dni?
Dawniej budowa domku letniskowego kojarzyła się z przedsięwzięciem pochłaniającym sporą ilość czasu. Czasy się jednak zmieniają i obecnie postawienie tego typu budynku może zająć zaledwie… kilka dni. Jak to możliwe? Odpowiedź na tak postawione pytanie stanowią gotowe domki letniskowe, określane również mianem modułowych. Ten rodzaj konstrukcji możemy złożyć samodzielnie bądź też z pomocą fachowców. Naturalnie za wspomnianą pomoc będziemy musieli dodatkowo zapłacić, gdyż z reguły nie jest ona wliczona w zakup samego domku.
budowa domku letniskowego Norwegia
Rodzaje domków
Z myślą o potrzebach klientów producenci oferują różnego rodzaju domki. Co ciekawe, wybór nie ogranicza się wyłącznie do metrażu czy też rodzaju drewna ale uwzględnia on nawet kwestie takie jak… mobilność.
Domki mobilne – to idealne rozwiązanie dla osób, które kochają podróże na własną rękę. Opcja umożliwia bowiem dowolną zmianę miejsca pobytu bez konieczności rezerwacji hotelu bądź też korzystania z autobusów, pociągów czy nawet samolotów. Co istotne to fakt, że tego rodzaju domki mogą posiadać wyposażenie przystosowane do bezpiecznego przemieszczania, jak również własne instalacje np. elektryczną, wodno – kanalizacyjną, gazową etc. W praktyce oznacza to więc, że możemy każdego dnia podziwiać inny widok za oknami naszego domku, nie rezygnując przy tym z wygody.
Domki stacjonarne – istnieje szereg podziałów obejmujących letniskowe domki stacjonarne, niemniej jednak najważniejszy z nich odnosi się do kwestii przytwierdzenia takowego do podłoża. Możemy zatem wybierać pomiędzy domami nieprzytwierdzonymi na stałe za pomocą fundamentów, jak i budynkami z fundamentami. Warto dodać, że drugi typ konstrukcji może z powodzeniem służyć jako dom całoroczny. Z tego też względu jego cena jest wyższa, niż ma się to w przypadku domku letniskowego bez fundamentów.
A może zwykły domek?
Naturalnie letniskowe domki modułowe nie są wolne od wad. Zastosowana technologia budowy rodzi stosunkowo duże ograniczenia architektoniczne. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być budowa standardowego domu letniskowego, który możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb wprowadzając do projektu pożądane zmiany. Niestety budowa klasycznego domu to zdecydowanie dłuższy czas budowy, częste wizyty by kontrolować postęp prac oraz zdecydowanie większy nakład finansowy. Jest to po prostu rozwiązanie alternatywne, które sprawdzi się w przypadku osób pragnących dopasować budynek do swoim indywidualnych potrzeb.
ukończony domek letniskowy Norwegia
Więcej informacji dotyczących rodzajów, cen, a także samej budowy domków letniskowych znajdziesz na stronie: https://ogrodosfera.pl/domki-letniskowe.