0
Opublikowany 3 lutego 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Otwarty dom na świat – drzwi zewnętrzne

drzwi zewnętrzne
drzwi zewnętrzne

Drzwi są wizytówką domu i co jest potwierdzone na faktach nawet jeżeli przód domu jest odrapany gdzieniegdzie poodpadał tynk . To na drzwi patrzy się bardziej, jeśli są zadbane to środek domu też musi być zadbany. Lecz znowu tu pojawia się problem – jakie drzwi będą dobrze pasowały? Czym się sugerować?

I tu rozpoczynając od kwestii, czym mamy się sugerować, to mogę tu znowu podać kilka opcji, kilka może przypadnie wam do gustu. Miłym akcentem oraz często spotykanym są drewniane, miękko obite, wygłuszające drzwi często o czekoladowym odcieniu, są przyciągające, ale i odstraszające dla niechcianych gości. Jeżeli boimy się spać po nocach, ponieważ gdzieś w pobliżu grasuje złodziej lub ktoś niebezpieczny- spokojny sen zapewnią drzwi antywłamaniowe. Wtedy żaden nieproszony gość nie przyjdzie z niezapowiedzianą wizytą, a goście proszeni będą wiedzieć, że gospodarz dba o bezpieczeństwo. Jeżeli dom należy do tego nowego modelu ma dużo elementów szklanych, dobrym wyjściem będą tu drzwi szklane – dwuskrzydłowe dobrze sprawują role i są bardziej efektowne.

Wady i zalety dwuskrzydłowych drzwi

Zacznijmy od lepszego, czyli od zalet. W dwuskrzydłowych jest więcej miejsca więcej na słońce, a jeśli są one szklane wpuszczają więcej światła, więcej powietrza, dzięki czemu dom staje się przestronniejszy. Fachowcy i pasjonaci mówią, że drzwi takie są wybierane przez swój ponadczasowy look. Pasują do rezydencji, zamków i pałaców, może dlatego zdobyły taką renomę. A duża wadą jest tutaj potrzebne miejsce na takie drzwi. Drzwi nie są małe, więc potrzeba naprawdę dużo miejsca. Lecz jeśli mamy sporo miejsca i dużo fantazji to takie drzwi będą idealnym pomysłem.

Do takich rodzajów zaliczamy drzwi drewniane, szklane, antywłamaniowe, przylgowe, które są ciekawą opcją. Skupmy się teraz na przylgowych. Przylgowe drzwi, to takie, które są dobrym połączeniem prostoty i elegancji. Są złożone z ramy i samych drzwi, co czyni je dość uniwersalnymi.

Kilka słów podsumowania

Drzwi zewnętrzne ważne są w ogólnym wyglądzie zewnętrznym domu. Jak cię widzą tak cię piszą, więc zadbajmy o to, żeby dobrze cię widzieli. Drzwi zachęcające gości proszonych i odstraszające nieproszonych, są w tych czasach na wagę złota. Pod względem mentalnym dobre drzwi gospodarza to otwarte drzwi na świat i nowych ludzi. Oby każdy miał takie drzwi. Jest wiele rodzajów drzwi, jak i modeli, spośród wielkiej palety wyboru znajdziemy coś ciekawego dla siebie czy to szklane, czy drewniane. Nie trzeba dużo ażeby zadbać o swoją wizytówkę. Nie trzeba zużywać masę pieniędzy, aby zadbać o swoją wizytówkę, można je odnowić według własnej wizji i całkiem tanio – w to wliczmy ceny rzeczy, do renowacji wyjdzie o wiele taniej niż zakup nowych drzwi.

Drzwi zewnętrzne ważne są w ogólnym wyglądzie zewnętrznym domu. Jak cię widzą tak cię piszą, więc zadbajmy o to, żeby dobrze cię widzieli.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe