0
Opublikowany 6 lutego 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Jakie dywaniki łazienkowe będą najlepsze?

dywaniki-lazienkowe
dywaniki-lazienkowe

W każdym wnętrzu dużą rolę odgrywają dodatki. Warto na nie spojrzeć pod kątem ich walorów dekoracyjnych i użytkowych. W przypadku łazienki obie te funkcje spełniają dywaniki. Jeśli dobrze je wybierzemy, od razu ocieplą wnętrze, stanowiąc jednocześnie ciekawy akcent kolorystyczny.

Posiadający dywaniki łazienkowe szybko polubią miękkość, jaką poczują po wyjściu spod prysznica lub z wanny. Jednak zanim się w niego zaopatrzymy, musimy spojrzeć na kilka aspektów, jakie się z nimi wiążą. Tylko w ten sposób można zaopatrzyć się w coś trwałego i estetycznego. Nie bez znaczenia są też indywidualne potrzeby, wielkość łazienki i jej aranżacja.

Materiał wykonania

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wybrać, to materiał, z jakiego są robione dywaniki łazienkowe. Nie zawsze możemy się kierować jedynie względami wizualnymi i tym, jak produkty prezentują się w sklepie. Musimy pamiętać o tym, że w łazience panuje specyficzny mikroklimat, a wilgoć może przyczyniać się do pojawienia grzybów i pleśni. Chociaż na rynku są obecne chodniki, czy maty antypoślizgowe, nie cieszą się one taką popularnością, jak dywaniki. Nie są ani tak ładne, ani tak przyjemne w dotyku. Dywaniki łazienkowe muszą być często czyszczone, więc materiał powinien być łatwy w pielęgnacji. Szczególnej troski wymagają te, które są wykonane z naturalnych surowców, jak drewno.

Szukając czegoś ładnego, przyjemnego w dotyku i praktycznego zarazem, warto spojrzeć na dywaniki łazienkowe zrobione z poliestru lub weluru. Przy czym ostrożnie podchodzi się do tych, które posiadają długie runo, zwłaszcza jeśli w domu są zwierzaki i wszędzie jest sierść. Dla większego bezpieczeństwa podczas korzystania lepsze będą dywaniki, które mają silikonowy spód. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko poślizgu, kiedy podłoga jest wilgotna lub zachlapana wodą.

Dywaniki łazienkowe – co z designem?

Kiedy jesteśmy zdecydowani, jakiego rodzaju dywaniki są w kręgu naszego zainteresowania, pora na określenie, jak powinny wyglądać. Dywaniki łazienkowe najczęściej są prostokątne, kwadratowe lub okrągłe. Z reguły wybiera się prostokątne, które pasują do każdej, nawet niewielkiej łazienki. Modele o okrągłym kształcie doskonale uzupełnią większe przestrzenie. Będą zwracały na siebie uwagę i doskonale urozmaicą aranżację.

Bardzo duży wybór mamy, kiedy zaczniemy przeglądać wzory i kolory. Dywaniki łazienkowe są w tylu ciekawych odcieniach, że można je wkomponować w każdy wystrój. To, czym należy się tutaj kierować, to styl, w jakim jest urządzona łazienka i jaka jest jej kolorystyka. Najczęściej wybiera się te modele, których barwa jest o ton jaśniejsza lub ciemniejsza niż podłoga, lub pozostałe znajdujące się we wnętrzu dodatki. Jednak są osoby, które poprzez dywanik chcą odświeżyć nieco wnętrze i dodać mu nieco ekstrawagancji. Wtedy też można pokusić się o coś nietypowego lub o większy kontrast. Mimo to tutaj trzeba zachować ostrożność, aby efekt był zadowalający, a aranżacja nie sprawiała wrażenia chaotycznej i nieprzemyślanej.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe