Oświetlenie Philips Hue może być jedynym inteligentnym rozwiązaniem w domu, jak i składową rozbudowanego systemu smart. To drugie rozwiązanie jest coraz popularniejsze, gdyż zapewnia maksymalny komfort wszystkim domownikom. Dzięki niemu technologia ułatwia wiele codziennych czynności i pomaga oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną. Jeśli korzystasz z asystentów inteligentnego domu i chcesz podłączyć do nich również Philips Hue, sprawdź, jak to zrobić.
Philips Hue – co powinno się o nim wiedzieć?
Philips Hue to seria urządzeń, akcesoriów, obudów i żarówek, która zawiera wszystko, co jest konieczne do budowy systemu inteligentnego oświetlenia. Linia umożliwia stworzenie zestawu na bazie gotowych rozwiązań lub „od zera” wyłącznie na podstawie indywidualnego projektu.
Użytkownicy Philips Hue mogą dowolnie programować oświetlenie, by uruchamiało się o określonej godzinie lub migało w rytm muzyki. Ponadto możliwe jest jego sterowanie za pomocą komend głosowych w jednym z asystentów inteligentnego domu.
Poradnik technologiczny, o tym jak działa Philips Hue: https://nano.komputronik.pl/jak-dziala-inteligentne-oswietlenie-philips-hue/
Philips Hue a asystenci inteligentnego domu
System Philips Hue może być obsługiwany przez dedykowaną aplikację lub za pomocą jednego z asystentów inteligentnego domu. Zewnętrzne platformy Amazon, Google lub Apple umożliwiają sterowanie wszystkimi systemami smart z poziomu jednej aplikacji. Takie rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem ze względu na wygodę oraz możliwość sterowania głosowego.
Asystenci inteligentnego domu umożliwiają zamykanie drzwi, wyłączanie świateł, uruchamianie alarmu antywłamaniowego i odcinanie dopływu prądu do gniazd elektrycznych za pomocą jednej komendy. Dzięki temu warto podłączyć do nich system Philips Hue, gdyż po wydaniu odpowiedniego polecenia w kilka sekund można wyjść z domu bez obaw, że o czymś się zapomniało.
Poznaj produkty Philips Hue w ofercie sklepu Komputronik: https://www.komputronik.pl/category/18144/inteligentne-oswietlenie,philips.html
Którzy asystenci głosowi są kompatybilni z Philips Hue?
Urządzenia wchodzące w skład systemu Philips Hue można podłączyć między innymi do Siri, Alexa i Asystenta Google. Każdy z tych asystentów umożliwia tworzenie komend głosowych, do których zostaną przypisane określone czynności. Dzięki temu Siri na hasło „włącz światła”, uruchomi wszystkie lampy w domu po powrocie z pracy. Tak samo działa Alexa i Asystent Google. Jedno słowo lub krótka komenda przyciemniają, rozjaśniają, włączają lub wyłączają oświetlenie wewnętrzne bądź zewnętrzne.
Działanie asystentów jest proste, dlatego ich obsługa przychodzi użytkownikom naturalnie. Już po kilku pierwszych spotkaniach z nimi bez trudu programuje się różne komendy. Ich wydawanie przynosi wiele radości, zwłaszcza gdy zauważa się, jak wiele czasu można zaoszczędzić w ten sposób.
Jak połączyć Philips Hue z asystentem inteligentnego domu?
W celu połączenia Philips Hue z asystentem takim jak Apple HomeKit wymagane jest uruchomienie aplikacji Philips Hue app. Następnie użytkownik powinien przejść do zakładki “Ustawienia” i wybrać asystenta (np. HomeKit i Siri). Kolejnym krokiem jest wybór funkcji „Paruj mostek Hue Bridge”, który stanowi trzon systemu inteligentnego oświetlenia. Użytkownik następnie wybiera „Stwórz dom” i wybiera dla niego nazwę. Aplikacja uruchamia aparat, którym skanuje się identyfikator znajdujący się na spodzie mostka Hue.
Wszystkie światła znajdą się w domyślnym pokoju aplikacji Dom. Następnie lampy i żarówki grupuje się w celu stworzenia poszczególnych pomieszczeń, aby odwzorować w ten sposób faktyczny układ kuchni, łazienki, salonu i sypialni. Na koniec wystarczy nagrać komendy głosowe i przypisać do nich konkretne działania. Gotowe! Możesz uruchomić asystenta i cieszyć się pełną funkcjonalnością systemu inteligentnego oświetlenia.
Mobilne lampy Philips Hue: https://www.komputronik.pl/product/658608/philips-hue-go-rgbw-bt-gen2.html