0
Opublikowany 25 listopada 2016 autor Jaroslaw Wejda w wyposażenie
 
 

SALUS iT600 – obsługa ogrzewania podłogowegoWiększość starszych już osób, kilka lat temu, oglądając filmy o różnych inteligentnych systemach, określiła to zjawisko mianem bujdy i fikcji. Jednak świat cały czas idzie do przodu, a wraz z nim rozwijana jest też dziedzina elektroniki. Dzisiaj przybliżę Wam jedną z takich nowości.

SALUS iT600 Smart Home, to nowoczesny system, dzięki któremu zaoszczędziły nasz cenny czas, nie pozostawiając podłogowego ogrzewania samemu sobie. Krótko mówiąc, jest to system, którego zadaniem jest sterowanie wyżej wymienioną instalacją. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Całością sterować możemy z poziomu naszych smartfonów. Dzięki temu, zapominalscy będą mogli na przykład wyłączyć takie ogrzewanie, będąc już w pracy, czy na wakacjach.

System ten został zaprojektowany do obsługi ogrzewań podłogowych, grzejnikowych i obu naraz. W ogólnym pojęciu zawarta jest możliwość kontroli temperatury, regulacja jej, niezależnie od pokoju, w każdym indywidualnie. Kolejnym procesem jest opcja zarządzania pracą kotła, pompy i innych tego typu urządzeń, zarówno tych grzewczych jak i chłodzących. Wszystko zawdzięczać możemy bramkom, w tym przypadku marki Gateway, o modelu UGE600. Taką bramkę sparujemy z urządzeniami, znajdującymi się danym budynku. Związane jest z tym jednak pewien minus. Do jednej konstrukcji maksymalnie połączyć możemy 100 urządzeń. Nie jest to jednak aż tak tragiczne ograniczenie, ponieważ 100, to bardzo dużo.

Aby całość była funkcjonalna, powstały specjalne reguły OneTouch. Dzięki nim, konsument mógł będzie „śledzić” dowolnie wybrany przez siebie pokój, bądź sterować całą grupą pomieszczeń. Oprócz tego, użytkownik może utworzyć zależność między elementami systemu, czego efektem może być zatrzymanie procesu ogrzewania pokoju w momencie, w którym czujniki wykryją otwarcie okna, a w rezultacie dopływ niskich temperatur.

it600-smart-home-ogrzewanie it600ig inteligentny dom

Aplikacja do funkcjonalnego korzystania z systemu jest dostępna za darmo. Osoby mniej obeznane w technologiach IT, bez problemu odnajdą się dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi programu. Ten dostępny jest  w sklepach Google Play i AppStore. Całość, z racji swej innowacyjności, nie należy do tanich. Zainteresowanych odsyłam do popularnego serwisu aukcyjnego.


Jaroslaw Wejda