0
Opublikowany 19 kwietnia 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Jak wyposażyć dom, do którego każdy będzie chętnie wracał?To oczywiste, że dom, do którego chce się wracać, jest miejscem, w którym spotykamy bliskich i kochających nas ludzi. Nie bez znaczenia jest jednak także wszystko to, co otacza nas i naszych najbliższych. Chcemy czuć się w miejscu zamieszkania bezpiecznie i komfortowo, a takie poczucie daje nam i naszej rodzinie m.in. system rozwiązań, właściwy dla tzw. inteligentnych domów.

System ten nie pomysł rodem z literatury science fiction, tylko całkiem realne możliwości stworzenia sobie sprzyjającego pod względem technologicznym otoczenia. Dzięki takim ludziom jak poznański przedsiębiorca i właściciel Fibar Group Maciej Fiedler spełnienie pragnienia o bezpieczeństwie i ponadprzeciętnej wygodzie w domu, do którego zawsze chce się wracać, staje się możliwe w życiu każdego z nas.

Dom z naszych marzeń – dom inteligentny

Inteligentny budynek, zwany też inteligentnym domem lub  systemem zarządzania budynkiem to Building Management System (BMS) to nazwa  stosowana dla wysoko zaawansowanego techniczne budynku.  Inteligentny dom dysponuje określonym systemem czujników i detektorów oraz strukturą zarządzania wszystkimi znajdującymi się w tym miejscu instalacjami. Pomysł inteligentnego domu narodził się w USA w latach siedemdziesiątych, a w codzienność Polaków wkroczył między innymi za sprawą Macieja Fiedlera, który dzięki swojej pasji, zaangażowaniu i konsekwentnym działaniom spełnia nie tylko własne marzenie, ale i wychodzi naprzeciw pragnieniom innych ludzi.

Fibaro – produkty, do domu, którego nie będziesz chciał opuścić

System Fibaro opiera się na sieci bezprzewodowej wykorzystującej solidne wsparcie techniczne Z-Wave. Mówiąc prościej oznacza to, że wykorzystane w systemie urządzenia są bezprzewodowe i mają dość duży zasięg działania. Systemem można sterować za pomocą telefonu komórkowego. W bogatej ofercie Fibaro wyróżnia się urządzenia, które są jednocześnie pewnymi kategoriami produktów. Są to: sensory, aktory, wyzwalacze i centrale.

Sensory, czyli  są to urządzenia,  których zadaniem jest wychwytywanie sygnałów z otaczającego środowiska, rozpoznawanie i rejestrowanie. Występują w różnych odmianach (czujniki światła, ruchu i temperatury). Sensory dbają też o nasze bezpieczeństwo (alarmy). Dzięki nim, korzystanie z licznych urządzeń w domu staje się bardzo wygodne.W ofercie Fibaro są: czujniki ruchu światła i temperatury (np.. Motion Sensor), czujniki zalania, czujniki dymu (np. Smoke Sensor) czy chroniący przed niewidocznym zagrożeniem (np. CO2) CO Sensor.

Aktory, to urządzenia wykonawcze,  mogą inteligentnie zarządzać poborem energii (np. Wall Plug),  temperaturą w domu (np. The Heat Controller), tak żeby była ona dostosowana do potrzeb i nie generowała zbyt wysokich kosztów. Inne typy  aktorów kontrolują działanie elementów wyposażenia, takich jak: rolety, bramy garażowe czy okna.

Funkcja wyzwalaczy sprowadza się np. do otwierania bram, uruchamiania urządzeń (np. spryskiwacze), rozbrajania alarmu. Dostępne w ofercie Fibaro wyzwalacze to KeyFob, The Button, Swippe.

Centrale (Home Center 2, Home Center  Lite) pozwalają zarówno na lokalne, jak i zdalne zarządzanie inteligentnym budynkiem za pomocą prostego interfejsu.

Wszystkie te urządzenia sprawiają, że zarządzanie i kontrola domu nie stanowią problemu dla właściciela, a bardzo ułatwiają mu życie i pozwalają oszczędzić czas, który rodzina mieszkająca w inteligentnym domu może spożytkować na wspólne  przyjemności.

Dom marzeń, do którego wiodą marzenia twórców Fibaro Group

Maciej Fiedler pedantycznie i skrupulatnie realizował swoje zamierzenia skonstruowania inteligentnych systemów zarządzania domami.  Stawiał na wysoko wykwalifikowanych i zaangażowanych inżynierów, a sam nadzorował pracę nad każdym nowym urządzeniem, nie zadowalając  się półśrodkami. Dlatego kompatybilne produkty Macieja Fiedlera są niewielkie, działają cicho i można je estetycznie wkomponować w wystrój domu. Urządzenia są zazwyczaj wielofunkcyjne i proste w obsłudze. Każde urządzenie Fibaro można bez kłopotu kontrolować mobilnie – bez względu na rodzaj oprogramowania, którym się dysponuje. Miło jest wiedzieć, że nasze mieszkanie jest bezpieczne i przyjazne dla domowników, że możemy kontrolować je zdalnie i za każdym razem cieszyć  się z powrotu do odpowiednio ogrzanego i wygodnego w obsłudze domu.

Fibaro.com/pl


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe