1
Opublikowany 10 marca 2017 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Bezpieczne konstrukcje stalowe do różnych zastosowańBlacha falista wykorzystywana jest w budownictwie drogowym i kolejowym jako element konstrukcji stalowych. Ocynkowana blacha używana jest obecnie na całym świecie jako budulec mostów, wiaduktów i przepustów oraz innych fragmentów infrastruktury drogowej. Konstrukcje stalowe powstają z blachy falistej, którą tworzy się ze stali formowanej na zimno. Następnie blacha zostaje ocynkowana metodą ogniową oraz pokryta powłoką malarską.

MultiPlate MP200 to konstrukcje stalowe, które są wyjątkowo proste i szybkie w budowie. Dzięki współpracy z otaczającym je gruntem, doskonale przenoszą obciążenia. Sprawna, kilkuosobowa ekipa budowlana jest w stanie zamontować konstrukcję stalową w ciągu kilku dni. Wśród najczęstszych zastosowań konstrukcji stalowych z blachy falistej wymienić można przepusty, mosty, wiadukty, przejścia podziemne i tunele, przejazdy gospodarcze, a także hangary, silosy, magazyny czy obudowy przewodów lub taśmociągów. Dodatkowo konstrukcje stalowe MultiPlate MP200 nadają się do wzmacniania i przebudowy obiektów. Metoda reliningu pozwala na wzmocnienie istniejących obiektów za pomocą wprowadzenia blachy falistej w światło budowli oraz wypełnienie wolnej przestrzeni betonem.

Zalety konstrukcji MultiPlate MP200

Jedną z największych zalet blach MultiPlate jest prostota w projektowaniu. Konstrukcje stalowe składają się z małej ilości detali, a także są wyjątkowo lekkie i posiadają gotową bazę obliczeń wytrzymałościowych dla standardowych zastosowań. Montowanie konstrukcji z blachy falistej jest szybkie i proste, może być wykonywane nawet w ujemnych temperaturach oraz nie wymaga zamknięcia ruchu. Lekkość materiału sprawia, że konstrukcje stalowe są być instalowane bez kolizji z innymi robotami. Budowę konstrukcji stalowej rozpoczyna się od fundamentów, następnie montuje się blachę falistą, wykonuje zasypkę inżynierską i roboty wykończeniowe.

Dlaczego wybierać konstrukcje stalowe do inwestycji budowlanych?

Powodem, dla którego konstrukcje z blachy falistej cieszą się wciąż rosnącą popularnością, jest ich szerokie zastosowanie, odporność, wytrzymałość i atrakcyjna cena. Konstrukcje MultiPlate MP200 spełniające wymagania trwałości zgodne z Rozporządzeniem Ministra Transportu produkuje firma ViaCon, która jest liderem rynku przepustów stalowych i rur podatnych.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz