1
Opublikowany 7 marca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Jakie są koszty budowy hali stalowej?

hale stalowe
hale stalowe

Hale stalowe mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Można je zaadoptować na potrzeby magazynu, jeździectwa, hangar lotniczy, biura, produkcję, chłodnictwo, rolnictwo, motoryzację, czy hodowlę zwierząt. Czy to popularne rozwiązanie w celu unowocześnienia swojej firmy lub gospodarstwa jest w zasięgu możliwości przeciętnego przedsiębiorcy? Sprawdźmy, ile kosztuje wybudowanie stalowej hali.

Co wpływa na cenę hali stalowej?

Podstawowy czynnik, który ma wpływ na cenę to wymiary i przeznaczenie hali, czyli ilość stali niezbędnej do jej wzniesienia oraz wyposażenie dodatkowe. Jeśli jest to konieczne hala zostaje wyposażona np. w antresolę, rampę rozładunkową, przedłużony dach, dodatkową bramę. Istnieje również opcja budowy hali pod klucz, czyli wykonania wszystkich prac wykończeniowych łącznie ze stolarką, elewacją itp. – mówi ekspert z firmy firsomat.pl, która może się pochwalić 30 000 zrealizowanych hal.

W przypadku takiego rozwiązania wycena prac może dość znacznie różnić w zależności od użytych materiałów. Podobnie jak przy pracach wykończeniowych w domach, czy mieszkaniach mamy tu do wyboru renomowane produkty topowych firm z górnej półki i nie ustępująca im jakością odpowiedniki w bardziej przystępnych cenach. To jakie materiały zostaną wybrane nie ma wpływu na tempo prac, ale na koszty całej inwestycji już tak.

Hala stalowa dopasowana do potrzeb?

Koszt budowy hali zależy w dużej mierze od osobistych preferencji i wymagań. Każda firma zajmuje się czymś innym i potrzebuje innych rozwiązań, które idealnie odpowiadałyby jej potrzebom i preferencjom. Różnice w przeznaczeniu hal w dużej mierze wpływają na cenę, ale z drugiej strony musimy pamiętać, że dostajemy halę idealnie dopasowaną do profilu prowadzonej działalności. Niezależnie od rozmiarów, typu hali, wyboru materiałów wykończeniowych, ich klasy i producenta jedno jest jednak pewne. Stosunek jakości do ceny hal stalowych tj.: trwałości konstrukcji, nakładu czasu, pracy, transportu niezbędnych przy budowie wypada zdecydowanie na plus takiego rozwiązania.

Budowa hali stalowej idealnie dopasowanej do potrzeb to marzenie wielu przedsiębiorców, rolników czy hodowców. O słuszności tych założeń świadczy również liczba zrealizowanych hal. Trudno o lepszą rekomendację, niż tysiące zadowolonych klientów w kraju i na świecie, którzy w różnych branżach korzystają z hal stalowych na co dzień.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz