Opublikowany 27 listopada 2015 autor Joanna KumpińKowalska w Inspiracje
 
 

Biały domek w SzwecjiRomantyczny, drewniany domek skąpany w bieli to idealne miejsce nie tylko na wakacje. Wielu chętnie zakotwiczyłoby w takim z pewnością na dłużej. Dom, który powstał w 1921 roku znajduje się w Szwecji i stanowi niezwykłą wręcz perełkę na rynku nieruchomości. W 2010 roku przeszedł gruntowny remont i prezentuje się wyśmienicie.

Wzajemnie przenikają się tu różne style. Nurt przewodni wyznacza skandynawska biel, dużo naturalnego światła i typowe dla północnoeuropejskich aranżacji surowce naturalne, jak drewno i kamień. Trochę tu francuskiego romantyzmu przejawiającego się w rzeźbionych kształtach nóżek konsoli i stolika kawowego, ażurowych, lekkich formach mebli ogrodowych i ławki na ganku, a także w okiennych szprosach. Całości natomiast dopina rustykalna sielskość, która sprawia, że każdy, kto raz zawita do tego szwedzkiego domku z pewnością chciałby w jego wnętrzach pozostać na dłużej.

Romantyczny i bardzo przestronny ganek doskonale doświetlają duże połacie okien i biała podłoga, która odbijając wpadające do wnętrza promienie słoneczne sprawia, że wnętrze wydaje się jeszcze większe niż w rzeczywistości.

Przestronna kuchnia, w której wszystko jest pod ręką dzieli swą przestrzeń z jadalnią, gdzie przy dużym stole może zasiąść 6- osobowa rodzina.

Salon urządzony pod skosami optymalnie wykorzystuje przestrzeń czyniąc ją komfortowym miejscem rodzinnych spotkań. Szarości uspokajają wnętrze, biel natomiast, która zawładnęła podłogą i sufitem czyni je świeżym i optycznie większym.

Biesiadowanie można kontynuować na przeszklonej werandzie, która jest tak doświetlona naturalnym światłem, że nawet do późnego wieczora nie trzeba włączać na niej sztucznego oświetlenia. Wystarczą lampiony i świeczki, by atmosfera stała się przytulna i romantyczna.

Podczas gdy sypialnia stylistycznie koresponduje z salonem, łazienka zdaje się być nieco z innej bajki. Nie przeszkadza to jednak w nazwaniu całej posiadłości naprawdę wyjątkowym miejscem.

źródło zdjęć: cococozy.com, mintyinspirations.pl


Joanna KumpińKowalska

 
Redakcja