Opublikowany 30 listopada 2015 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Gdzie umieścić jaki telewizorTelewizor znajduje się w większości domów, choć nie wszędzie korzysta się z niego z taka samą częstotliwością. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż stanowi sprzęt, dzięki któremu codziennie zasięgamy wiedzy o świecie bądź relaksujemy się. Gdzie umieścić telewizor i jak go wybrać, aby korzystanie z niego było dla nas wygodne?

Stojący czy wiszący?

Telewizory umieszczamy przeważnie w dwóch miejscach – na ścianie bądź na specjalnie zaprojektowanych w tym celu meblach. To, gdzie znajdą ostateczne miejsce, będzie zależało w dużej mierze od ich rozmiarów oraz przeznaczenia. Montaż telewizora na ścianie pozwala na zagospodarowanie nieużywanej w inny sposób przestrzeni, a przy tym umożliwia oszczędzenia miejsca na podłodze. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w małych pomieszczeniach, w których trudno wygospodarować miejsce na odpowiednią szafkę. Dzięki zawieszeniu sprzętu oddalamy go także nieco bardziej od punktu, z którego będziemy go oglądać. Ulokowanie telewizora na szafce najlepiej sprawdzi się natomiast w obszernych wnętrzach, w których mamy duże możliwości aranżacji przestrzeni i ustawienia względem siebie poszczególnych elementów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli również wykonywać otworów w ścianach.

Telewizor w salonie

Najczęściej telewizor stanowi element wyposażenia salonów. Wygodnie urządzone pomieszczenia stwarzają doskonałe warunki do rozgoszczenia się na kanapie lub w fotelu i oglądania filmów bądź programów rozrywkowych. Aby było to możliwe i rzeczywiście pozwalało na relaksu, telewizor powinien znaleźć w odpowiedniej odległości od nas. Zwykle nie mamy jednak możliwości zmiany gabarytów naszych pomieszczeń – musimy więc dobrać do nich odpowiedni sprzęt. Powinniśmy kierować się zasadą, że z im większej odległości będziemy oglądać telewizor, tym większy rozmiar ekranu powinien on posiadać. Nie zawsze jednak będzie potrzebny mam największy możliwy model.

Telewizory o przekątnej ekranu powyżej 42 cali najlepiej nadają się do dużych pomieszczeń i są idealne do wspólnego spędzania czasu. Sprawdzą się nie tylko do oglądania emitowanych w telewizji programów, ale również do grania – duży rozmiar zapewnia bowiem niesamowite efekty wizualne i pozwala na uczestnictwo w zabawie większej liczby osób. W mniejszym salonie sprawdzi się z kolei mniejszy telewizor, np. w granicach 38 cali. Będzie zapewniał dobrą widoczność obrazu, a jednocześnie nie zabierze wiele miejsca. Warto zwrócić uwagę, by w każdym wypadku był energooszczędny.

Telewizor w innych pomieszczeniach

Zdarza się – i jest to coraz popularniejsze – że telewizory umieszcza się w kuchni, a nawet łazience. Ponieważ zwykle stanowią one jedynie uzupełnienie głównego telewizora, wystarczy zaopatrzyć się model o przekątnej maksymalnie 32 cali – nie będzie przeszkadzał zawieszony na ścianie lub obudowany. Pamiętajmy jednak, że to, jaki telewizor wybierzemy, powinno zależeć od warunków naszego mieszkania oraz od naszych potrzeb. Inny model sprawdzi się do codziennego oglądania wiadomości, a inny do intensywnych gier na konsoli.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz