Opublikowany 1 września 2015 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Blaty kuchenne – który rodzaj kamienia wybrać?Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń w domu, do których urządzenia przywiązujemy wielką wagę. Powinna być dobrze oświetlona, a także bardzo przestronna, co da możliwość ułatwienia kulinarnych prac. Dlatego coraz częściej stawiamy na większą liczbę mebli kuchennych. Ponadto musimy wybrać odpowiedni rodzaj blatów kuchennych, ponieważ kuchnia jest miejscem, gdzie np. często coś się wylewa czy brudzi.

Chcesz trwałości? Postaw na kamień!

Blaty nie służą jedynie do roboczych zajęć. Muszą również dobrze wyglądać. Najlepiej, żeby były trwałe. Największą trwałość zapewni wybór kamienia. Choć najczęściej decydujemy się na laminaty lub drewno, kamień zapewni wytrzymałość na lata. Jest również materiałem bardziej stylowym i może dodać kuchni uroku, o ile inne dodatki są dobrze do niego dobrane. Blaty wytworzone z kamienia naturalnego są odporne na zadrapania czy wyższą temperaturę, a także nie trudno zadbać o ich czystość. Ich minusem jest jednak podatność na robienie się plam, o ile nie dopilnujemy tego, by np. rozlana ciecz nie zaschła na blacie. Odpowiednia pielęgnacja i poświęcenie uwagi powinny jednak pozwolić nam na cieszenie się pięknymi blatami kuchennymi.

Granit czy marmur?

Jeśli po wyszukaniu informacji w Sieci wciąż nie wiesz, jaki materiał wybrać, na pewno znajdzie się kamieniarz, który doradzi w sprawie wybrania odpowiedniego kamienia do kuchni. Jeśli zawsze marzyliśmy o marmurowych blatach, weźmy pod uwagę to, że marmur to kamień bardziej podatny na plamy. Choć wygląda ładnie, zaniedbamy może szybko przestać wyglądać estetycznie. Granit zaś jest kamieniem twardszym, co w praktyce przekłada się na to, że ma wyższą plamoodporność, a także również może wyglądać ekskluzywnie w kuchni.

Jeśli myślisz, że za blaty marmurowe zapłacisz więcej niż za granitowe, możesz się mylić. Wszystko zależy od odmiany danego rodzaju kamienia. Granit może być droższy od marmuru, choć to ten drugi jest raczej kojarzony z wysokimi cenami. Dlatego wybierz kamień, który cechuje się dobrą wytrzymałością i ceną, a także najbardziej trafia w twój gust.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz