Opublikowany 28 września 2015 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Jak odpowiednio dobrać dywan do wnętrza?Dywan jako element wystroju wnętrz towarzyszy człowiekowi niemal od tysiąca lat. Dywany zdobiły zarówno podłogi jak i ściany w pałacach. Ich powierzchnia często przedstawiała historyczne wydarzenia. Misternie tkane dywany można porównać do dzieł sztuki. Obecnie pełnią one funkcję zarówno dekoracyjną jak i ochraniają podłogę przed uszkodzeniami oraz wprowadzają przytulny nastrój w pomieszczeniu. Wybór odpowiedniego dywanu to wcale nie taka prosta sprawa. Nie wystarczy odpowiednio dobrać go kolorystycznie, należy także dopasować go do rodzaju wnętrza. Oto kilka wskazówek!

Dywan w sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, które kojarzy się ze spokojem, komfortem i ciepłem. Taki również powinien być dywan w sypialni. Ma uspokajać, wprowadzać harmonię, a także być delikatny dla naszych stóp. Najlepiej decydować się na dywany w jasnych barwach, pozbawione wzorów. Ostre kolory i wzory mogą wprowadzać niepokój w otoczeniu i uniemożliwią nam wypoczynek. Dobrym rozwiązaniem są puchate dywany shaggy, które dzięki długiemu włosiu i miękkości dodadzą ciepła podłodze. Jeśli chodzi o wymiar dywanu, decydujmy się na mniejsze modele ułożone po bokach łóżka. Pamiętajmy, że dywanu nie należy przyciskać łóżkiem, mogą na nim powstać trwałe odkształcenia. Po drugie dywan pod łóżkiem to siedlisko kurzu i roztoczy. Mniejsze dywany ułatwią nam sprzątanie, a wstając rano z łóżka będziemy mieć możliwość ułożenia na nich stóp.

Dywan w salonie

Salon to kolejne pomieszczenie gdzie często gości dywan. Rezygnujmy z olbrzymich dywanów zajmujących całe pomieszczenie. Obecnie na topie są dywany nowoczesne, które podkreślają kolorystykę podłogi nie ukrywając jej całkowicie. Jeśli już chcemy jeden dywan powinien być on o około 90 cm węższy od pomieszczenia w każdym punkcie. Dzięki temu drzwi będą się swobodnie otwierać oraz unikniemy przygniatania dywanu ciężkimi meblami. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zastosowanie mniejszych dywanów w newralgicznych miejscach. Dywan możemy ułożyć np. w okolicy sofy gdzie najczęściej odpoczywamy. Innym miejscem gdzie można zastosować dywan to kącik jadalny. Dywan powinien być jednak odpowiednio dostosowany do kształtu i wymiaru stołu, powinny się na nim także zmieścić swobodnie krzesła.

Dywan w pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecięcy nie powinno w nim zabraknąć kolorowego dywanu. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o barwy dywanu, im więcej tym lepiej. Kolory pozytywnie wpływają na rozwój naszej pociechy. Dywany dla dzieci mają nie tylko funkcję dekoracyjną i edukacyjną, ich zadaniem jest izolacja cieplna podłogi i amortyzacja upadków. Dywan to w końcu doskonałe miejsce do zabaw dzieci! Układając dywan jego kształt i wymiar należy dopasować do pomieszczenia. Dywan nie powinien być przyciśnięty meblami, co ułatwi nam odkurzanie.

Po więcej inspiracji dywanami zapraszamy do sklepu Dywante.pl. Znajduje się tam ogromny wybór dywanów dla dzieci, do salonów czy sypialni. Dzięki dużej liczbie wymiarów i kolorów w łatwy sposób można wybrać odpowiedni model do swojego mieszkania.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz