Pistolet krawędziowy Speedy Edge BDPE400

Malowanie ścian to z pozoru prosta, niewymagająca specjalnych umiejętności czynność, z którą chyba każdy z nas miał wielokrotnie do czynienia podczas domowego remontu. Jednak bez wątpienia każdy, kto próbował swoich sił w zmaganiach z wałkiem czy też pędzlem, wie również, jak wiele trudności nastręcza malowanie w takich trudno dostępnych miejscach jak narożniki między ścianami czy też okolice futryn bądź ram okiennych. Na szczęście firma Black&Decker postanowiła wyjść naprzeciw tym potrzebom i wypuściła na rynek innowacyjny produkt, jakim jest pistolet do malowania na krawędziach Speedy Edge BDPE400. Nie mogliśmy oprzeć się pokusie przetestowania tego interesującego produktu i przy tej okazji wystawiliśmy mu rzetelną recenzję.

Pistolet krawędziowy Speedy Edge BDPE400 już przy pierwszym kontakcie pozytywnie zaskakuje solidnością i precyzją wykonania. Urządzenie wykonane zostało z wysokiej klasy tworzywa sztucznego, które sprawia wrażenie odpornego na drobne uszkodzenia mechaniczne i powstawanie zarysowań. Pracę z pistoletem Speedy Edge bez wątpienia ułatwia ergonomiczna, wyprofilowana rączka z przyciskiem, który precyzyjnie dozuje farbę tylko wtedy, kiedy jest on wciśnięty przez użytkownika. Niewielka masa całkowita urządzenia, wynosząca zaledwie 300 gramów sprawia, że nawet jego wielogodzinne użytkowanie nie obciąża rąk. Pistolet zasilany jest trzema bateriami typu AA. Produkt firmy Black&Decker posiada w zestawie dwie tubki na farbę oraz dwa aplikatory, a także precyzyjny adapter służący do napełniania tubek farbą. Tubki oraz aplikatory są przeznaczone do jednorazowego użytku – w razie potrzeby można je łatwo dokupić w każdym markecie budowlanym bez konieczności uciążliwego płukania oraz suszenia.

Urządzenie naprawdę zaskoczyło nas swoim fenomenalnym pokryciem wszelkich trudno dostępnych miejsc podczas malowania. Pistolet Speedy Edge niesamowicie precyzyjnie maluje wewnętrzne i zewnętrzne narożniki w pomieszczeniach. Zgodnie z tym, co obiecuje producent, malowanie z użyciem tego rewolucyjnego urządzenia całkowicie eliminuje potrzebę wykorzystywania taśmy malarskiej, co znacznie skraca czas całej operacji i pomaga ograniczyć dodatkowe koszty towarzyszące remontowi. Również w sąsiedztwie futryn oraz okien udało nam się precyzyjnie pomalować ściany bez niepożądanych zabrudzeń. Urządzenie wykorzystuje do malowania wibrującą nakładkę, która podaje farbę jednostajnie i bez zbędnych przerw, co pozwala uzyskać perfekcyjne krycie koloru. W zależności od gęstości wykorzystywanej farby możemy ręczni wyregulować prędkość wypływu farby, co znacznie ułatwia pracę. Jednorazowe napełnienie aplikatora pozwala pomalować około 7 metrów bieżących, co jest zdecydowanie zadowalającym wynikiem.

Pistolet do malowania krawędzi Speedy Edge firmy Black&Decker naprawdę pozytywnie nas zaskoczył. Jego jedyną wadą jest nieco zbyt wygórowana w naszej ocenie cena, która przy częstym użytkowaniu z pewnością zwraca się dość szybko, gdyż wyeliminowana zostaje potrzeba kupowania profesjonalnej taśmy malarskiej. Podsumowując, zdecydowaliśmy się wystawić pistoletowi wysoką i w pełni zasłużoną ocenę, czyli ósemkę!

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

https://www.youtube.com/watch?v=QN_CSBRA7XEzobacz również filmy naszego autorstwa.

 Najnowsze filmy z kanału 123budujemy.pl 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Black&Decker

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje