0
Opublikowany 26 lipca 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

5 powodów, dla których powinieneś mieć kominek w domuWyjątkowa atmosfera, nastrój płomieni, ciepło w zimowe wieczory – to tylko kilka walorów, które skłaniają do marzeń o kominku. Obecnie są one realne, a decyzje częściej dotyczą typu i wzornictwa niż tego, czy inwestować w ogóle.

Jeśli jednak wciąż się wahasz sprawdź, dlaczego warto mieć kominek w domu.

Tanie, niezależne ogrzewanie w domu

Kominek kojarzy nam się z paleniskiem i trzaskającym w nim ogniem. W rzeczywistości takie konstrukcje mogą też mieć formę zamkniętą, dzięki czemu sprawdzają się, jako ogrzewanie domu. Jeśli zdecydujesz się na kominek z systemem DGP, doskonale zastąpisz nim tradycyjne C.O.. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest niższy koszt paliwa, bowiem drewno jest tańsze niż inne materiały opałowe. Kominek jest też niezależnym źródłem ciepła, które działa nawet wtedy, gdy zabraknie prądu lub gazu w sieci.

Kominek do każdego wnętrza

Jednym z wielu atutów kominków zamkniętych jest możliwość dostosowania ich do przeznaczonego miejsca. Nawet, jeśli dysponujesz małą powierzchnią mieszkalną nie musisz rezygnować z marzenia. W ofercie producentów znajdziesz wkłady kominkowe o różnej pojemności, także w wersji narożnej. Bez problemu zamówisz też drzwiczki kominkowe na wymiar, które nie zajmą wiele miejsca podczas otwierania. Dostosowanie konstrukcji do wielkości pokoju nie wpłynie na jego funkcjonalność. Wykonane ze szkła ceramicznego drzwiczki kominkowe na wymiar będą idealnie dopasowane do wkładu, a jednocześnie zachowają efekt płonącego ognia.

Ekologiczne i przyjazne środowisku ciepło

Kominek jest też przyjazny środowisku, co wynika z naturalnego charakteru spalanego w nim drewna. Jeśli je odpowiednio przygotujesz, zgromadzisz wcześniej i dokładnie wysuszysz, nie będzie też emitować dymu. Paliwo to jest również odnawialne, dlatego nie powodujesz degradacji środowiska naturalnego i nie wpływasz na uszczuplanie zasobów kopalin. Przewagą drewna w stosunku do innych materiałów opałowych jest najmniejsza emisja gazów cieplarnianych oraz minimalny ślad węglowy, jaki po sobie postawia.

Bezpieczeństwo, jakie zagwarantuje osłona kominka

Palenie otwartego ognia wiąże się z ryzykiem pożaru, jeśli jednak wybierzesz odpowiednie rozwiązanie, ograniczysz je niemal do zera. Bezpieczeństwo zapewni oczywiście kominek zamknięty. Odizolowana komora skutecznie chroni przed rozsiewaniem iskier lub przypadkowym wypadnięciem polan. Dodatkowym atutem może być specjalna osłona kominka, wykonana z wytrzymałego, specjalnie przygotowywanego szkła ceramicznego. Charakteryzuje się ono bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną, odpornością na różnicę temperatur i szok termiczny.

Niezwykła atmosfera

Dla większości osób jednym z największych atutów kominka z pewnością będzie tworzony z jego udziałem nastrój. Migoczące płomienie i przyjazne ciepło to idealny klimat do romantycznych wieczorów we dwoje, ale także sposób na relaks i wiele pozytywnych doznań emocjonalnych. Kominek może też być unikalną dekoracją wnętrza, jeśli wybierzesz styl odpowiedni do całej aranżacji. Sprawdź, co może zaproponować Ci Węgier Glass.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz