0
Opublikowany 27 lipca 2017 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Inspiracje wnętrzarskie – gdzie ich szukać?Styl skandynawski? A może bardziej przemawia do Ciebie styl prowansalski? Nowoczesność czy tradycja? Przed takimi dylematami staje każdy, kto odnawia, remontuje lub urządza po raz pierwszy swoje mieszkanie.

O ile nie posiadamy stosownego wykształcenia czy umiejętności do tworzenia ciekawych projektów wnętrz, to przygotowanie odpowiedniej aranżacji może stać się frustrujące.

Z tego powodu, zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie technologiczne, mebel czy wzór, dobrze jest poszukać… inspiracji. W ten sposób mamy szansę stworzyć wnętrze, które będzie satysfakcjonowało nas pod względem wyglądu, a przy okazji pozostanie funkcjonalne oraz dopasowane do naszych potrzeb.

Sprawdźmy, gdzie najlepiej takich inspiracji szukać.

Zależnie od potrzeb

Jeśli chodzi o wnętrza, inspiracje jesteśmy w stanie znaleźć wszędzie, począwszy od katalogów z produktami konkretnych marek, a skończywszy na odpowiednich magazynach papierowych i internetowych.

Wiele zależy od tego, jakich inspiracji poszukujemy. Jeśli mamy wyznaczony konkretny styl, w którym chcielibyśmy zaprojektować wygląd naszego wnętrza, to sprawa jest znacznie ułatwiona.

Z kolei, gdy nie mamy nawet cienia pomysłu na urządzenie mieszkania, biura czy domu, pozostaje nam jedynie przeglądanie rozmaitych miejsc w poszukiwaniu rozwiązań, które przypadną nam najbardziej do gustu.

Jednym z takich miejsc jest z pewnością Magazif.com – magazyn o wnętrzach, designie i architekturze. Dodatkowo prezentujący na bieżąco wydarzenia związane z urządzaniem i projektowaniem wnętrz. 

Magazyny papierowe

Choć na prowadzenie coraz częściej wychodzą rozmaite źródła internetowe, to magazyny papierowe są czymś niezbędnym w domu każdej osoby poszukującej inspiracji na wykończenie wnętrza.

Jednym z najbardziej znanych magazynów, który traktuje zarówno o wystroju wnętrz, jak również i kwestiach technicznych związanych z remontami są rzecz jasna „Cztery kąty”, w których znajdziemy najnowsze trendy oraz ciekawe inspiracje.

Alternatywnym spojrzeniem na modę wnętrzarską nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach jest magazyn „Elle Decoration”, w którym znajdziemy wiele trendów światowych.

Wiele pozytywnych opinii pojawia się również na tematy magazynu „Dom & wnętrze”, gdzie możemy zapoznać się z inspiracjami zarówno dla mieszkańców domów, jak i mieszkań.

Jeśli zależy nam głównie na kwestii urządzenia mieszkania i zdjęciach nietypowych aranżacji, to magazyny „Moje mieszkanie” oraz „M jak Mieszkanie” z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Tych, którzy chcą urządzać konkretne pomieszczenia, zainteresowań mogą specjalne wydania gazet poświęconych choćby łazienkom czy kuchniom.

Strony internetowe

Wiele osób poszukuje też inspiracji na stronach internetowych – dobrze jest w tym zakresie korzystać przede wszystkim z portali, które przedstawiają bieżące trendy, szanując przy tym prawa autorskie. Szczególnie na polecenie zasługuje m.in. strona Homebook.pl, gdzie znaleźć można nie tylko pomysły na aranżacje, ale również produkty, które mogą przydać się nam przy tworzeniu własnego wnętrza. Prócz tego dla osób poszukujących dodatkowo praktycznych porad poleca się stronę Domzpomyslem.pl.

Z kolei portal Ładnydom.pl to internetowa wersja magazynu „Cztery kąty”, która świetnie uzupełnia zawarte w papierowej wersji informacje dotyczące konkretnych stylów czy przydatnych przy remontach wskazówek.

Pamiętaj! Urządzasz swoje mieszkanie według własnych upodobań i najważniejsze jest, to abyś Ty i inni domownicy dobrze się w nim czuli. Warto jednak sprawdzić obecne trendy i przekonać się, czy któryś z nich nie wpisuje się w Twój gust. 


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz