0
Opublikowany 25 lipca 2017 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Dzieci w ogrodzie – co zrobić, aby czuły się w nim dobrze i bezpiecznie?Ogród, ogródeczek czy balkon to miejsce i okazja do wspaniałej zabawy, spotkań rodzinnych oraz wielu przygód. Szczególnie dla dzieci może być miejscem świetnej rozrywki, ale także nauki czy relaksu. Jak przygotować to miejsca dla milusińskich, tak by czuły się w nim nie tylko dobrze i swobodnie, ale także bezpiecznie?

Oto kilka cennych wskazówek, które z pewnością okażą się przydatne każdemu, kto pragnie zadbać o swoje pociechy.

Bardzo ważne bezpieczeństwo

Urządzając ogród, podobnie jak dom czy szkolną salę, przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci. To ono jest priorytetem, bez którego nie powinno zrobić się kolejnego kroku. Należy w takiej sytuacji pamiętać przede wszystkim o:

  • ogrodzeniu basenu lub oczka wodnego, tak by podczas zabawy dziecko nie mogło do niego wpaść
  • zakopaniu wszystkich dziur, urwisk oraz nierówności, jakie występują na terenie
  • usunięciu gniazd niebezpiecznych owadów
  • osłonieniu balkonowych barierek oraz nie stawianiu przy nich niczego, co ułatwi malcowi przechylenie się przez ogrodzenie
  • usunięcie z zasięgu wzroku wszystkich nawozów oraz środków chemicznych do pielęgnacji roślin

Zabawa to fajna sprawa

Kiedy już optymalnie zadbamy o to, by maluch w ogrodzie czy na balkonie czuł się bezpiecznie, czas na to co najważniejsze, czyli rozrywkę. Tutaj pozostaje już tylko kwestia kreatywności rodzica, bo możliwości oraz sprzętów do zabaw ogrodowych, jest bardzo dużo. Nasze propozycje to:

  • plastykowy lub drewniany plac zabaw, to niezaprzeczalne „must have” w każdym ogrodzie, do którego mają zawitać dzieci – będą zachwycone
  • dmuchany basen to kolejne na liście bestsellerów, które powinny znaleźć się w każdym, nawet najmniejszym ogrodzie lub na balkonie
  • trampolina to wspaniała niespodzianka dla wszystkich maluchów
  • zestawy do zabawy, a tam piłka oraz wiaderko pełne foremek, a także gry do wykorzystania w ogrodzie takie jak bulle, pistolety wodne lub zestaw do uprawy roślin.

Wiele propozycji na zabawki ogrodowe oraz inne dodatki, które sprawią wiele radości maluchom znaleźć można na prezenty.pl. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś, czym uszczęśliwi swoją pociechę.

Zawsze edukacja

Bezpieczne i zadowolone dziecko to także wielka radość dla opiekunów. Warto jednak pamiętać, że zabawę w ogrodzie można także zamienić w ciekawą naukę, która z pewnością spodoba się dziecku, a nabyta wiedza okaże się bardzo przydatna. Koszenie trawy z dziadkiem, podlewanie kwiatków z babcią czy nauka skakania po kamieniach ze starszym bratem to niepowtarzana okazja do wspaniałej zabawy oraz edukacji.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz