0
Opublikowany 21 marca 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Ciepło, cicho, bezpiecznie

okna parapety
okna parapety

Wybór nowych okien zarówno przy budowie, jak i remoncie to poszukiwanie nowoczesnych technologii, które mają zapewnić komfort mieszkańcom. Poza tym okna dostępne tutaj również świetnie wyglądają i pozwalają dopasować swój kształt, kolor i wykończenie do stylistyki domu czy mieszkania.

Mody i trendy

Modne rozwiązania obejmują zarówno wygląd, jak i jakość okien. Dzięki temu można wybierać modne lub stylizowane wykończenia oraz zapewnić w mieszkaniu komfort i bezpieczeństwo. Obecnie popularne są okna ze zwężonymi profilami, które idealnie wpisują się w minimalistyczne trendy i sprawiają, że do wnętrza wpada zdecydowanie więcej światła, a co za tym idzie również ciepła. Ten argument znacząco wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie w sezonie zimowym. Projektanci dążą również do tego, by ukryć skrzydło okienne, by od wewnętrznej i zewnętrznej strony okno tworzyło jak najbardziej jednolitą płaszczyznę o zarysowanych konturach. W nowoczesny budownictwie coraz częściej montuje się jednolite okna. Takie rozwiązanie (poza oczywiście bardzo zróżnicowaną kolorystyką) pozwala stworzyć wrażenie ciekawej konstrukcyjnie bryły.

Modne okna to nie tylko ładne okna

Choć na pierwszy rzut oka aspekt estetyczny będzie bardzo istotnym, warto sprawdzić, jakie parametry mają okna, bo te przełożą się na komfort mieszkania i wysokość rachunków. Coraz wyższe są standardy cieplne. Nowoczesne okna są energooszczędne, dbają o to, by jak najwięcej ciepła pozostało we wnętrzu. Stąd też coraz wyższe normy, jakim muszą sprostać oraz ciekawe rozwiązania takie jak konstrukcje trzyszybowe, ciepły montaż czy elementy zaciemniające okno w sezonie letnim.

Ważnym parametrem jest zabezpieczenie przed włamaniami. Na ryzyko najczęściej narażone są drzwi tarasowe i balkonowe. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom takim jak stalowe zaczepy antywłamaniowe można w znaczący sposób minimalizować ryzyko ingerencji osób trzecich w naszą przestrzeń.

Wybierając okno, warto zwrócić uwagę na komfort akustyczny. Im wyższa wartość parametru, tym mniej dźwięków z zewnątrz do wewnątrz mieszkania dotrze. To jeden z ważniejszych wskaźników, szczególnie gdy mieszkamy w mieście, a komfort wypoczynku w ciszy jest dla nas bardzo ważny.

Okna to element obowiązkowy każdego domu i mieszkania oraz lokalu użytkowego. Warto, by spełniały odpowiednie normy i zapewniały wygodę oraz oszczędzały nasze pieniądze. Dlatego właśnie im lepszej jakości okna wybierzemy, tym mniej zapłacimy w ostatecznym rozrachunku. Okna powinny być dopasowane do potrzeb i możliwości domowników, miejsca zamieszkania oraz warunków zewnętrznych.

 


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe