0
Opublikowany 13 listopada 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

inwestowanie w nieruchomości
inwestowanie w nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości od lat uważane są za najbardziej opłacalne. Popyt na nie nieustannie rośnie, co sprawia, że coraz większa liczba osób pozyskuje nieruchomości w celach inwestycyjnych.

Nieruchomości – sprawdzony pomysł na inwestycję

Dostępnych możliwości w chwili obecnej jest cała masa – można kupować grunty budowlane, lokale użytkowe na wynajem dla firm bądź apartamenty w starych kamienicach, które z roku na rok będą zyskiwały na wartości. Najczęściej wybieraną opcją w dalszym ciągu jest jednak zakup mieszkań pod wynajem. W niniejszym artykule w sposób niezwykle dokładny wyjaśniamy, jakie korzyści wynikają z inwestowania w nieruchomości. 

W co lubią inwestować Polacy? 

Polacy lubią inwestować nie tylko w lokale mieszkalne, ale także w fundusze inwestycyjne i złoto. Jednak to właśnie nieruchomości mają największe wzięcie. Ceny złota podlegają nieustannym zmianom, co sprawia, że taka inwestycja może zwrócić się dopiero po dłuższym czasie. Obawy związane z inwestowaniem pieniędzy w złoto lub na giełdzie są zrozumiałe. Niektórzy uważają, że lokowanie pieniędzy w złoto jest jak mrożenie pieniędzy.

W przypadku giełdy ryzyko inwestycyjne także plasuje się na bardzo wysokim poziomie. Jednocześnie podczas inwestowania w papiery wartościowe trzeba posiadać szeroką wiedzę i doskonale orientować się na rynku. W innym przypadku ryzyko straty zainwestowanych pieniędzy jest ogromne. Inwestowanie w nieruchomości dla większości Polaków wydaje się być najbezpieczniejszą opcją. 

Przeczytaj również artykuł: inwestujwnieruchomosci.pl/jak-zglosic-najem-do-urzedu-skarbowego/

Dlaczego warto inwestować w lokale mieszkalne? 

Na ten moment wskaźnik rentowności inwestycji w mieszkania wynosi aż 4,77% – począwszy od 2010 roku jest to najwyższy wynik w historii. W trakcie obliczania rentowności bierze się pod uwagę nie tylko cenę zakupu i średnie stawki wynajmu w dużych miastach, ale także kwestie podatkowe, wszelkie koszty dotyczące uiszczania opłat wspólnotom lub spółdzielniom oraz ryzyko, że mieszkanie nie będzie wynajęte przez cały rok. 

Największy wpływ na powodzenie inwestycji oraz ilość zysków ma lokalizacja. Największe zyski odnotują przede wszystkim ci, którzy kupują lokale mieszkalne w najważniejszych polskich miastach – mowa tutaj o Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu. Mimo tego, iż za lokal na wynajem najwięcej będziemy musieli zapłacić w Warszawie, to porównując stosunek zarobków do kosztów uda nam się uzyskać o wiele większy zysk niż by miało to miejsce chociażby w Krakowie. 

Niezwykle istotna jest także kwestia lokalizacji w danym mieście – zupełnie inną cenę zapłacimy za mieszkanie w centrum Wrocławia, a jeszcze inną za takie ulokowane na obrzeżach. W trakcie szukania nieruchomości na wynajem warto również sprawdzić aktualnie obowiązujący na danym terenie plan zagospodarowania przestrzennego oraz wszystkich obszarów. Na wartość danego obiektu wpływa dzielnica, w której się znajduje. Warto również zwracać uwagę na wszelkie inwestycje prowadzone w danej okolicy – niektóre mogą wpływać na podwyższenie wartości nieruchomości, zaś inne – wręcz przeciwnie. 

Więcej artykułów na temat inwestowania w nieruchomości znajdziesz na stronie: inwestujwnieruchomosci.pl


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe