0
Opublikowany 20 listopada 2019 autor Ania i Marcin w wyposażenie
 
 

Święta Bożego Narodzenia – must have tego sezonu

meble dodatki dekoracje
meble dodatki dekoracje

Nadszedł najradośniejszy okres w całym roku – czas na święta Bożego Narodzenia! Zobacz, jak podkreślić świąteczny nastrój we wnętrzu, aby było pięknie i modnie. O wybranie najważniejszych, bożonarodzeniowych trendów poprosiliśmy Martę Machowicz z poznańskiego salonu meblowego Mebest.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia we wnętrzach zachwycają najróżniejszymi formami, wzorami i kolorami. – Modny jest już nie tylko naturalizm i minimalizm, ale do głosu doszły zupełnie inne trendy, na czele z maksymalizmem i pełnym błysku stylem glamour tłumaczy Marta Machowicz z poznańskiego salonu meblowego Mebest. Dlatego, niezależnie od tego, czy świąteczną aranżację tworzymy od podstaw, czy chcemy jedynie odświeżyć zeszłoroczną stylizację, mamy pełne pole do popisu.

Sprawdź najmodniejsze świąteczne pomysły i daj się zainspirować!

Po pierwsze: udekoruj nie tylko salon

W tym roku świąteczny nastrój powinien zawitać nie tylko do salonu. Udekoruj pozostałe pomieszczenia, np. sypialnię czy łazienki, wstawiając do nich wazony wypełnione bombkami, świąteczne wieńce oraz lampiony z bożonarodzeniowymi akcentami.

Po drugie: wybierz najmodniejsze kolory

Możesz ubrać dom w tradycyjną dla świąt Bożego Narodzenia zieleń i czerwień lub postawić na must have tego sezonu, czyli ozdoby w palecie kolorystycznej różowego złota przechodzącego w miedź i wspartego białymi oraz srebrnymi dodatkami. Szalenie modnym kolorem jest także głęboki, mroźny odcień niebieskiego i granatu.

Po trzecie: do minimalistycznego wnętrza

Wybierając minimalizm, zdecyduj się na mniej niż więcej dekoracji. Na drzewku zawieś delikatne ozdoby, które nie będą zasłaniać zielonych gałązek. W takiej stylizacji przydadzą się dekoracje w czystej, śnieżnej bieli. Powinny łączyć estetykę z praktycznością, zatem mogą to być np. poduszki czy koce.

Po czwarte: w stylu rustykalnym

dodatki świąteczne

Tak, gdzie minimalizm ma odejść w zapomnienie, pojawia się styl rustykalny – idealnie pasujący do świątecznego klimatu. Wnętrze utrzymane w tej aranżacji wypełnij zielonymi i czerwonymi ozdobami, świeżymi gałęziami iglastych drzew oraz niezliczoną liczbą świeczek i świeczników. Połącz rustykalizm z naturalizmem i wypełnij wazony szyszkami, a na choince zamiast bombek – powieś kasztany.

Po piąte: pamiętaj o schodach

Udekoruj ściany i drzwi świątecznymi wieńcami i girlandami, nie zapominając o poręczach schodów. Kaskada zielonych gałązek i łańcuchów gładko spływająca z piętra na dół będzie wyglądać wręcz zjawiskowo.

Po szóste: zmień akcesoria na świąteczne

Zaszalej i zamień codziennie używane przedmioty na te w świątecznym klimacie lub charakterystycznej dla świąt kolorystyce. To np. czerwony ręcznik kuchenny, poduszka z motywem renifera, kapcie domowe w zielono-czerwoną kratę czy specjalna zastawa stołowa z bożonarodzeniowymi obrazkami.

Ubierając świąteczne wnętrze możesz wybrać minimalistyczny naturalizm, „udomowić” aranżację nutami rustykalnymi lub pójść na całość ze stylem maksymalistycznym i glamour. – W domu może być spokojnie i wyciszająco, ale radość i tak będzie manifestowana na każdym kroku i w każdym detalu. Święta Bożego Narodzenia mają to do siebie, że niezależnie od tego, jak ubierzemy na tę okazję nasz dom, i tak będzie piękny i nastrojowy – podsumowuje Marta Machowicz.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl