0
Opublikowany 13 listopada 2019 autor Ania i Marcin w Wiedza budowlana
 
 

Dom z dachem płaskim jako sprawdzone i skuteczne rozwiązanie

plaski-dach-dom
plaski-dach-dom

 

Dom z dachem płaskim to nowoczesny rodzaj budownictwa.  Stanowi on bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ pomieszczenia na ostatniej kondygnacji są o wiele bardziej ustawne niż w przypadku domu z dachem spadkowym.
Dzięki temu, że nie ma skosów w dachu zyskujemy większe możliwości aranżacji przestrzeni i jest ona zdecydowania tańsza niż w przypadku tradycyjnych poddaszy. Dlatego dom z płaskim dachem to dobre rozwiązanie dla wielu osób, a szczególnie tych, które cenią wygodę użytkowania.

Dlaczego warto zdecydować się na dom z dachem płaskim?

Domy z dachem płaskim w ostatnich czasach zyskują na coraz większej popularności, dzieje się tak za sprawą, że bardzo wiele osób zaczyna doceniać to skuteczne rozwiązanie. Do głównych zalet możemy zaliczyć również to, że istnieje bardzo wiele metod dotyczących hydroizolacji i termoizolacji tego typu konstrukcji. Na rynku możemy odnaleźć bardzo duży wybór systemów przeznaczonych na dach płaski, które w skuteczny sposób zaizolują budynek na długi okres czasu. Dom z dachem płaskim to, więc trwałość i oszczędność na lata.

W jaki sposób wybrać materiały na dach płaski?

Podczas budowy domu z dachem płaskim należy mieć na uwadze fakt, że użycie niewłaściwych materiałów będzie skutkowało koniecznością przeprowadzenia remontu już po upływie dość krótkiego czasu. Rodzaj pokrycia, jaki zastosujemy w przypadku dachu płaskiego powinien być uzależniony przede wszystkim od warunków technicznych, a także powinien zostać dostosowany do celów, jakie zamierzamy osiągnąć.  Aby dom z dachem płaskim prawidłowo spełniał swoje funkcje do jego wykonania powinno zastosować się odpowiednio dobrane technologie i materiały. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy posiadają ogromną wiedzę w tym temacie, a takich bez wątpienia znajdziemy w firmie Suez Izolacje Budowlane. Dodatkowo przedsiębiorstwo to posiada w swojej ofercie szereg różnego rodzaju produktów niezbędnych do prawidłowego pokrycia dachów płaskich. W sprzedaży firma ta proponuje między innymi pokrycia stosowane na dachy zielone.

Czym jest dach zielony i kiedy warto go zastosować?

Dach zielony to jeden z rodzajów dachu, który można zastosować w przypadku domu z dachem płaskim. Na specjalnie przygotowanym podłożu dachu sadzona jest zazwyczaj roślinność ekstensywna, czyli taka, która jest sucholubna i wymaga niewielkiej ilości substratu. Jest ona odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne i wręcz samoobsługowa a do tego wygląda bardzo ładnie i kolorowo. Względy estetyczne są właśnie jednym z powodów do zastosowania dachów zielonych.  Takie rozwiązanie poprawia również izolację termiczną i akustyczną budynku oraz przyczynia się do redukcji szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu oraz minimalizuje hałas uliczny. Jak widać zielone dachy to bardzo pozytywne zjawisko, cenione przez wiele osób, ponieważ przyczyniają się one do poprawy środowiska naturalnego, a wszystko to jest możliwe dzięki budowie domów z dachem płaskim. Warto, więc wziąć pod uwagę ten rodzaj budownictwa.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl