13
Opublikowany 11 kwietnia 2013 autor Monika Masiul w Wiedza budowlana
 
 

Dom czy mieszkanie?



Odwieczny problem wielu ludzi, którzy urodzili i wychowali się w mieście. Gdy zaczynają nieco lepiej zarabiać, pojawiają się wątpliwości-czy zakupić dom za miastem, lub na jego przedmieściach, czy kupić lepsze, większe i bardziej luksusowe mieszkanie gdzieś niedaleko od centrum?

Oto argumenty potwierdzające słuszność każdego z wyborów.

Zakup domu za miastem powoduje, że mamy więcej przestrzeni i prywatności. Jeżeli wyprowadzimy się kawałek od miasta, nagle okazuje się, że jesteśmy blisko natury. Kilka kilometrów od głównej drogi, pośród nowych domków, znajdują się łąki, po których o świcie biegają sarny.

Czy jest więc coś lepszego od wypicia kawy w takim klimacie, siedząc na tarasie pośród budzącego się dnia?

Nowe domy, budowane przez deweloperów są produktami coraz wyższej jakości, których ludzie nie boją się raczej już kupować. Jednak najlepiej jest samemu wybudować dom. Jeżeli buduje go dla nas deweloper, nie wiemy przecież, jakiej używał zaprawy, oraz czy była ona poprawnie wykonana. Domy deweloperskie są tańsze od budowanych samodzielnie, jednak nie widzimy procesu ich powstawania na własne oczy.

 

Jeżeli marzy się nam mieszkanie niedaleko od centrum, zdecydowanie lepiej jest kupić nowe mieszkanie, prosto od dewelopera. Często deweloper oferuje też ogródki do mieszkań, które znajdują się tuż pod blokiem. Okazuje się, że dziś mieszkając w mieście, też można wypić kawę w ciepły letni dzień, siedząc na dworze i mając na sobie tylko szlafrok i kapcie. Nowoczesne mieszkania często wyposażone są w całkiem duże tarasy, które odpowiednio osłonięte pozwalają nam zapewnić sobie odpowiednią prywatność i intymność. Mieszkania deweloperskie, czy jak kto woli, apartamenty są przeznaczone raczej dla zamożniejszych miłośników mieszkania w mieście.

Jak widać, zarówno mieszkanie w mieście, jak i poza nim ma swoje zalety. Wszystko więc zależy od nas. Jeżeli ktoś przyzwyczaił się do mieszkania w mieście, może tam zostać, chyba, że koniecznie chce spróbować czegoś nowego. Dziś za cenę średniej wielkości domu z ogrodem, tuż przy granicy miasta można kupić około 100-metrowe mieszkanie w mieście. Tyle że średni dom ma minimum 150 mkw. Powierzchni.

[poll id=”2″]

Monika Masiul

 
Uwielbiam pisać, tworzyć dla Państwa teksty.. nie są one zwyczajne. Są unikatowe.. To moja pasja.. To moja misja..