0
Opublikowany 1 lutego 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Dom o pdwyższonym standardzie

dom-luksusowy
dom-luksusowy

Domy o podwyższonym standardzie przy niskiej cenie to właśnie nowa seria Regular. Zamysłem projektu jest regularność i stałość jego wykonywania bez opcji wprowadzania jakichkolwiek zmian przez klienta w projekcie. Zamówienie ma być zawsze takie same.

Uzyskiwane korzyści:

Prostota: klient wybiera projekt już dopracowany w całości, nie modyfikuje go – w nim są już zawarte powszechnie dokonywane przez klientów modyfikacje i poprawki. Projekt zaakceptowany jest następnie wykonywany, jeżeli miejscowe warunki zabudowy pozwalają na jego wykonanie.

Typizacja: ujednolicenie zwykle zamawianych do tego samego projektu materiałów pozwala na rabaty u producentów.

Szybkość: brak wnoszenia poprawek w projekty, ich powtarzalność i praktyka w wykonywaniu znacznie skraca czas budowy.

Cena: powtarzalność zamówień i seryjne wykonawstwo obniża ją znacznie, co pozwala na podwyższony standard projektu przy niskich kosztach.

Konstrukcja

Sam fundament jest płytowy – nadaje to stateczności konstrukcji. Wszystkie ściany prefabrykowane z keramzytu pozwalają na szybką budowę i maksymalną trwałość (jest to rozwiązanie lepsze niż konstrukcje lekkie). Zamiast stropu drewnianego stosowany jest żelbetowy sprężony typu HC – długość każdego elementu wynosi do 10m a szerokość 1,20 m. Fabrycznie jest łukowaty, jednak po obciążeniu staje się poziomy – stąd inna nazwa strunobeton. Szybka budowa z prefabrykatów keramzytowych pozwala na postawienie ścian w dwa dni.

Termika

Pakiet ergo obejmuje 20 cm styropianu pod fundamentem, 20 cm styropianu na elewacji, 30 cm wełny mineralnej na skosach poddasza, ciepły montaż na taśmach ISO, ciepły parapet XPS, drzwi Termo Prestige Lux o standardzie pasywnym i okna ID 8000 co dobrze magazynuje ciepło w zimie i oddaje w lecie. Ogrzewanie jest zarówno elektryczne – folie grzewcze (np. termofol) jak i gazowe – podgrzewane podłogi na parterze i grzejniki na poddaszu.

Wygląd i wykonanie

Nowoczesne pokrycie dachu – do wyboru dachówka Braas cementowa Bałtycka Cisar lub za dopłatą TEVIVA.  Całość ma rynny stalowe (jest to znacznie lepszym rozwiązaniem niż często praktykowane rynny PCV).

Okna – sama stolarka okienna jest o podwyższonym standardzie, mają one też jednostronną okleinę i boniowania wokół oraz parapety wewnętrzne. W pakiecie nie ma opcji modyfikacji ich ułożenia.

Kolorystyka – można wybrać jeden z trzech wariantów. Wybór kolorystyki dotyczy boniowań, drzwi, okien, elewacji i wstawek kolorów. Sama elewacja jest pokryta tynkiem silikonowym zamiast tynku akrylowego.

Komfort

Projekt Abakon Regular oferuje oprócz tego inne komfortowe rozwiązania:

– stryszek w domu i schody strychowe Fakro co daje plus w kontekście funkcjonalności,

– komin pod możliwy do wmontowania kominek,

– rozszerzoną instalację elektryczną,

– izolację akustyczną na stropie 7 cm, która pozwala na komfort i prywatność w domu między użytkownikami,

– oraz antyzamrożeniowy kran zewnętrzny – Shell Polar Komfort.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe