0
Opublikowany 1 lutego 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Ile kosztuje ogrzewanie domu gazem LPG?

ogrzewanie lpg
ogrzewanie lpg

Szczególnie zimą bardzo uważnie analizujemy koszty ogrzewania. Poza tym wpływ na wybór konkretnej metody mają również trendy ekologiczne oraz uwarunkowania przestrzenne – czyli na przykład działka, na której stawiamy dom.

Gaz LPG jest doskonałą alternatywą dla innych źródeł energii, jest tańszy oraz zdecydowanie mniej trujący dla środowiska naturalnego. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na ten rodzaj paliwa.

  1. Kompleksowe paliwo
  2. Ekologiczne rozwiązanie
  3. System rozliczeń

Kompleksowe paliwo

Przede wszystkim gaz LPG doskonale sprawdza się do ogrzewania domu wody, gotowania czy też do zasilania kominków gazowych. Może być również rewelacyjnym paliwem do agregatów prądotwórczych. Ta kompleksowość sprawia, że jedynym paliwem jesteśmy w stanie zabezpieczyć wiele potrzeb w domu. Poza tym wielkość pojemnika, rodzaj instalacji oraz konkretne programy taryfowe związane chociażby z opłatami jednorazowymi lub cyklicznymi są dostosowane do indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego. Ekonomiczne argumenty bardzo często przemawiają do potencjalnych klientów, a rozbudowana oferta http://www.novatek.pl/LPG/ogrzewanie-domu zarówno w zakresie wsparcia formalnego, projektowego i instalacji, jak i dopasowania konkretnej taryfy pozwala stworzyć opcję szytą niemalże na miarę.

Ekologiczne rozwiązanie

Propan i butan są gazami czystymi i nie zawierają żadnych domieszek. Dzięki temu nie wytwarzają szkodliwych substancji w procesie spalania. Poza tym nie generują sadzy, są nietoksyczne i nie stanowią zagrożenia ani dla wód gruntowych, ani dla gleby. W związku z tym to rozwiązanie z powodzeniem stosowane nawet na obszarach chronionych. Dla statystycznego użytkownika zbiorniki z gazem LPG mają jeszcze jedną ważną zaletę – instalacja jest praktycznie bezobsługowa, nie trzeba regulować kotłów, usuwać odpadów po spalaniu, a sam montaż jest szybki i prosty. Ustawienie odpowiedniej temperatury w domu będzie polegało jedynie w wyregulowaniu panelu sterującego i tym samym dostosujemy ciepło do naszych preferencji. W momencie gdy będziemy chcieli przejść na gaz ziemny, będziemy musieli jedynie zmienić przyłącza.

System rozliczeń

Nowoczesne oferty dystrybutorów gazu LPG pozwalają dopasować konkretną taryfę w zależności od tego, czy chcemy płacić za napełnienie całego zbiornika, czy też za cyklicznie za zużycie konkretnej ilości paliwa. Poza tym w tym drugim przypadku to pracownicy monitorują, kiedy należy uzupełnić butlę. Na cenę wpływa także wysoka wydajność. Z 1 kilograma gazu otrzymamy dwa razy więcej ciepła niż z paliw stałych.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe