0
Opublikowany 2 stycznia 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Drzwi antywłamaniowe – jak wybrać najlepszy zamek?Tym, co decyduje o odporności drzwi na włamania, jest przede wszystkim zamek. Włamywacze najczęściej dostają się do środka nie przez uszkodzenie mechaniczne drzwi, co wywołuje bardzo dużo hałasu i przyciąga uwagę, ale przez otwarcie zamka z użyciem wytrychów czy innych używanych przez nich akcesoriów. Jak wobec tego wybrać drzwi z najlepszym zamkiem?

Przy poszukiwaniach dobrych drzwi zewnętrznych do wyboru mamy wiele różnych modeli. Znalezienie tego odpowiedniego może być poważnym problemem, jeżeli nie wiadomo, na co zwrócić uwagę. Oczywiście, można polegać na poradach sprzedawców, ale warto pamiętać o tym, że nie zawsze są one w pełni pomocne. Także kierowanie się ceną nie zawsze zdaje egzamin – wprawdzie wkładki i zamki kosztujące więcej częściej są w stanie na dłużej ochronić dom, to jednak nie jest to regułą.

Gdy udało się już wybrać odpowiedni rodzaj drzwi, producenci najczęściej przedstawiają wtedy kilka czy nawet kilkanaście różnych typów zamków do wyboru. Najlepiej, aby drzwi wejściowe były chronione z wykorzystaniem wysokiej klasy zamka antywłamaniowego, który będzie odporny zarówno na wytrychy, jak i na czynniki mechaniczne, na przykład na przewiercenie czy przepiłowanie.

Do klasyfikacji zamków i wkładek do drzwi stosuje się specjalne klasy – najwyższa nich to klasa C lub też klasy 4, 5 lub 6, którymi także określa się najwyższą klasę drzwi antywłamaniowych. Nie warto jednak ufać klasom tylko i wyłącznie. Najlepiej zapoznać się bliżej z technologiami używanymi przez producenta zamka, a także sprawdzić w internecie, co sądzą o nich specjaliści.

On-line można trafić na wiele pomocnych wskazówek dotyczących tego, jak wybrać najlepszy zamek. Dostępne są także rankingi zamków pod kątem ich niezawodności i ochrony przed włamaniami. Można też przeszukiwać sieć pod kątem konkretnego modelu, na przykład można dowiedzieć się wtedy, czy jest on łatwy czy trudny w pokonaniu dla złodzieja. Specjaliści w otwieraniu zamków publikują nawet filmy, na których pokazują, jak szybko mogą pokonać określne z nich – czasami nawet te wyższej klasy nie są w stanie zapewnić optymalnego zabezpieczenia.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz