0
Opublikowany 13 kwietnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Mebel dokładnie taki, jaki sobie zamarzysz – na czym polega możliwość ich konfigurowania?Od kilku lat w przemyśle meblarskim panuje moda na tworzenie mebli modułowych, które klienci mogą samodzielnie zaprojektować i dopasować do swoich potrzeb. Tak również jest w przypadku Fabryki Mebli Gala Collezionekażdy narożnik, fotel, sofa, tworzone są na indywidualne zamówienie. W trakcie projektowania swoich przyszłych mebli możesz zdecydować między innymi o ich rozmiarze, kolorze, tkaninie i dodatkowych funkcjach.

Jest to bardzo przydatne szczególnie w przypadku małych pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr kwadratowy. Sam podejmiesz decyzję, czy będzie Ci potrzebna funkcja spania, dodatkowe schowki czy system audio. W jaki sposób możesz skonfigurować swój mebel i jakie dodatkowe funkcje możesz wybrać? Oto krótki poradnik.

Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć, wybierając swoje przyszłe meble, jest ich rozmiar. Wiadomo, że to, jaki model sofy wybierzesz, zależne jest od tego, jak wielką przestrzeń masz do wykorzystania. Możesz skorzystać z gotowej konfiguracji, zaprojektować ich rozmiar samodzielnie pod wymiar pokoju lub skorzystać z wirtualnego kreatora na stronie www.ZaprojektujSofe.online. Kolejną decyzją, jaką musisz podjąć, jest wybór rodzaju obicia oraz jego koloru. Masz do wyboru ponad trzydzieści odcieni skóry naturalnej oraz kilkaset odcieni tapicerki materiałowej. Zarówno skóra, jak i tkanina, mają swoje wady i zalety, pasują do innego rodzaju pomieszczenia i nadają inny charakter wnętrzom. Skóra naturalna nada Twoim meblom ponadczasowej elegancji i klasy, tkanina – ociepli wizualnie wnętrze. Jedyne ograniczenie stanowi Twoja wyobraźnia.

Do koloru i rodzaju obicia możesz dowolnie dopasować odcień nici. Jeżeli zależy Ci na delikatnym wykończeniu mebla – zdecyduj się na jednolity kolor nici i tapicerki. Natomiast jeżeli chcesz im nadać indywidualny i wyjątkowy charakter – wybierz nić w kontrastowym kolorze. W przypadku niektórych modeli sof i narożników mamy możliwość wyboru nóżek, które mogą być wykonane z różnych materiałów: chromowane, drewniane, metalowe. W przypadku drewna możesz dowolnie wybrać jego wybarwienie z próbnika drewna dostępnego w salonach meblowych.

W procesie projektowania swoich mebli możesz również częściowo zdecydować o ich kształcie i o kilku dodatkowych elementach. Na przykład w systemie modułowym Play masz możliwość wyboru rodzaju wykończenia elementu narożnego – ze stałymi bądź luźnymi poduszkami. Pierwsze z nich wykonane są z tego samego materiału co narożnik, natomiast drugie mogą być uszyte z dowolnego materiału. W niektórych modelach możesz również zdecydować o rodzaju wykończenia boku – może być on zakończony przedłużonym siedziskiem, obniżoną półką lub zwykłym podłokietnikiem. Pozwala to uzyskać trochę dodatkowego miejsca, na przykład na odłożenie gazet i książek. Jeżeli planujesz zakup narożnika, pamiętaj, że może on być skierowany w dowolną stronę, tak, by pasował do pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. W przypadku mebli Gala Collezione układ wyznacza lokalizacja funkcji spania. Narożnik prawostronny to taki, w którym funkcja ta jest z prawej strony, jeśli stoisz na wprost mebla, lewostronny – z lewej.

Kiedy zdecydujesz już o podstawowych funkcjach mebli, możesz wyposażyć je również w funkcje dodatkowe. Mają one za zadanie podnieść komfort wypoczynku. Funkcja spania przydaje się w przypadku przenocowania niespodziewanych gości. Funkcja relaksu polega na możliwości regulowania kąta nachylenia oparcia i podnóżka, dzięki czemu wygodnie wypoczniesz w dowolnej pozycji, od siedzącej po półleżącą. Panele muzyczne to świetny gadżet, dzięki czemu zrelaksujesz się przy dźwiękach ukochanej muzyki. Łączenie z panelem jest możliwe przez Bluetooth, a pliki dźwiękowe będziesz mógł odtwarzać z nośników USB. Dodatkowo możesz wzbogacić sofę o bar, których jest wiele rodzajów w zależności od wybranego modelu mebla. Ze schowkami otwieranymi od góry, z szufladą wysuwaną od frontu, z blatem drewnianym, który z pewnością wykorzystasz jako stolik, z blatem tapicerowanym skórą lub tkaniną, trójkątne, prostokątne, z pojemnikami na kubki i panelem audio – sam widzisz, ile powodów do zadowolenia i urządzania po swojemu, wszystko zgodnie z Twoimi potrzebami i wyobraźnią.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz