0
Opublikowany 2 marca 2017 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Estetyczne płyty chodnikowe do ogrodu – jakie wybrać ?Płyty chodnikowe często kojarzą nam się bardziej z obszarami miejskimi, niż z przestrzeniami wokół domu, które najczęściej wykańcza się kostkami brukowymi. Czy to znaczy, że płytki chodnikowe nie nadają do się do aranżacji ogrodów, podjazdów i przydomowych alejek? Przeciwnie.

Mnogość rozmiarów oraz kolorów i duża wytrzymałość na obciążenia, a także odporność na warunki atmosferyczne powodują, że płyty są ciekawą alternatywą dla kostek brukowych. W ofercie firmy Polbruk, renomowanego polskiego producenta kostek, płyt, obrzeży i innych wyrobów drogowych, znajdują się płyty chodnikowe, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Zalety płyt chodnikowych Polbruk

Jedną z głównych zalet płyt chodnikowych Polbruk jest ich wytrzymałość. Produkty te są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, co zapewnia trwałość przez długie lata. Poza tym płyty chodnikowe układa się dużo łatwiej niż kostki brukowe, głównie ze względu na ich rozmiar i dopasowane do siebie kształty. Konserwacja płyt należy do stosunkowo niewymagających. Jeśli dołożymy do tego atrakcyjne ceny, okaże się, że płyta chodnikowa stanowi solidną konkurencję dla kostki brukowej.

Tym, co dla wielu może wydawać się nieoczywiste, jest nowoczesny design. Czasy, w których płyta chodnikowa kojarzyła się z szarą, smutną, betonową bryłą, dawno minęły. Polbruk oferuje swoim klientom płyty o przeróżnych rozmiarach, kształtach i fakturach. Są one eleganckie i estetyczne.

Dzięki temu będą pasować zarówno do minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeni, jak i przytulnych ogrodów w stylu rustykalnym.

Rodzaje płyt chodnikowych Polbruk

Płytki chodnikowe Polbruk dostępne są w dwóch liniach: Styl i Technika. Każda z serii oferuje płyty o różnych fakturach i kolorach.

Linia Styl charakteryzuje się płukaną fakturą, która przełamuje surowy charakter typowego chodnika.

Płyty z tej linii pokryte są naturalnym kruszywem. Struktura płyty jest porowata i odporna na ścieranie, co sprawia, że wykazuje też właściwości antypoślizgowe. Płyty płukane dostępne są w kolorach: szarym, grafitowym, żółtym (piaskowym) oraz brązowym. Dzięki temu bez problemu dopasujemy nawierzchnię do stylu naszego ogrodu.

Płyty z linii Styl są kwadratowe, występują w rozmiarach 30x30x5 cm, 35x35x7 cm lub 50x50x7 cm.

Występują też płyty w typie otoczaków.

Linia Technika to płyty o surowej fakturze i uniwersalnym kształcie. Są one klasyczne, proste, eleganckie i estetyczne. Te gładkie płytki chodnikowe pozwalają na stylowe porządkowanie przestrzeni. Są nowoczesne i ponadczasowe oraz pozostawiają wiele możliwości aranżacyjnych.

Występują w klasycznych kolorach szarości, grafitu i czerwieni. Dostępne rozmiary to 35x35x7 cm lub 50x50x7 cm.

Wykorzystując płyty chodnikowe do wykończenia terenu wokół domu, można nadać mu niebanalny wygląd i ponadczasowy styl. Aby cieszyć się trwałą i elegancką nawierzchnią, warto skorzystać z usług sprawdzonego producenta, jakim jest firma Polbruk, która od 25 lat dostarcza klientom materiały budowlane najwyższej jakości.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz