0
Opublikowany 27 lutego 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Fotel do pokoju dziennego – przegląd najmodniejszych modeli

fotel do pokoju dziennego
fotel do pokoju dziennego

Przez ostatnie dwie dekady fotele były nieco zapomniane. Młodemu pokoleniu kojarzyły się głównie z wystrojem, jaki panował w polskich mieszkaniach w poprzednim ustroju, domami swoich dziadków lub ewentualnie – z ulubionym meblem głównego bohatera kultowego polskiego sitcomu o rodzinie Kiepskich. Przez długi czas fotele były wypierane przez nowoczesne narożniki, sofy, pufy i podnóżki.

W ostatnich latach jednak tendencja ta odwraca się, a fotele wielkim szturmem powracają do wnętrzarskich łask! Przyjrzyjmy się modelom, które cieszą się obecnie największą popularnością. Być może znajdziesz wśród nich mebel idealny do swojego salonu?

Fotel w wersji modern

 

 

Czasy, kiedy kanapa i fotele stanowiły komplet, powoli odchodzą w zapomnienie. Współcześni architekci wnętrz zachęcają do tego, by meble te pochodziły z zupełnie innych bajek. Takie nietuzinkowe połączenia pozwalają na podkreślenie nowoczesnego i designerskiego charakteru pomieszczenia. Jak zastosować tę zasadę w swoim domu? To bardzo proste!

Jeżeli w centrum Twojego salonu znajduje się duża, rozłożysta kanapa w neutralnym kolorze, uzupełnij ją niewielkimi, kolorowymi fotelami o lekkiej formie. Możesz postawić na modele na drewnianych lub metalowych nogach (jak Trinity lub Savoy z kolekcji Miloo Home. Pełny asortyment foteli znajdziecie na stronie https://www.miloohome.pl/meble-do-wnetrz/fotele.html). Nie obawiaj się wyrazistych kolorów, a nawet nieco szalonych wzorów. Niezwykle popularne są obecnie fiolety, czerwienie i zieleń – zwłaszcza na tkaninach z florystycznymi wzorami. 

 

najmodniejsze fotele

 

W odwrotnej sytuacji, kiedy w Twoim salonie znajduje się niewielka sofa, postaw na duże, rozkładane fotele! Twój pokój dzienny zyska dzięki nim wrażenie nieco bardziej przytulnego i komfortowego, a Ty zyskasz doskonałe miejsce do czytania książek, oglądania filmów czy nawet do drzemek. W tym przypadku również pamiętaj o zasadzie uzupełniających się przeciwieństw – sięgaj po kontrastujące wzory, materiały i kolory.

Fotel w wersji retro

 

 

W ostatnim czasie architekci wnętrz coraz chętniej inspirują się polskim wzornictwem z epoki PRL. Meble „na wysoki połysk” osiągają na internetowych aukcjach zawrotne ceny, w nowoczesnych loftach często obserwować możemy peerelowskie kwietniki czy słynne szafki RTV.

Dużym powodzeniem cieszą się również fotele nawiązujące do poprzedniej epoki. Niezwykle modne są obecnie modele na cienkich, drewnianych nogach (nazywane patyczakami), których design nawiązuje do kultowego projektu Romana Modzelewskiego z 1958 roku, nazwanego RM58. Fotele-patyczaki znajdziemy w ofercie najlepszych sklepów meblowych – w Miloo Home są to m.in.: fotel Drew czy Nully. Dużym zainteresowaniem cieszą się również fotele, które przypominają „uszaki”, czyli modele z zagłówkiem zagiętym tak, by przypominał uszy. Przykładem tego typu mebla może być Bride

 

fotel do salonu

Wybierając fotel do pokoju dziennego, warto pamiętać o tym, że oprócz estetycznego i modnego wyglądu, mebel ten powinien charakteryzować się również dużą funkcjonalnością. Jeżeli potrzebujesz fotela, który ułatwi Ci wypoczynek, koniecznie zwracaj uwagę na modele wyposażone w takie udogodnienia, jak funkcja relaksu, nakładane zagłówki czy wysuwany podnóżek.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe