1
Opublikowany 1 października 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Góry jesienią – dlaczego warto wybrać się do Zakopanego poza sezonem?

góry jesień
góry jesień

Jasne, błękitne i słoneczne niebo, czyste powietrze, drzewa nabierające pięknych kolorów, wzgórza pokryte jaskrawym wrzosem. Jeśli przemawia do Ciebie ta bajeczna sceneria i masz ochotę na spokojne trasy spacerowe, jesień to idealna pora, żeby wybrać się do Zakopanego. Apartamenty i restauracje w tym czasie oferują korzystne zniżki, a i turystów jest znacznie mniej.

Zakopane poza sezonem letnim – piękniejsze i spokojniejsze

Podczas gdy zbyt wiele osób uważa, że lato jest najlepszym momentem na wypoczynek, to dla innych właśnie jesień pozwala uwydatnić wszystkie zalety gór – podkreślają specjaliści z apartamentyzakopane.pl. Niezależnie od tego, czy planujesz przyjazd z rodziną i małymi dziećmi, masz zamiar uprawiać sport, czy też jesteś zawodowym alpinistą, niektóre z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń na świeżym powietrzu w Zakopanem mają miejsce jesienią.

Aby zadbać o swoje zdrowie

Bycie na zewnątrz podczas mroczniejszego, chłodnego sezonu jest także dobre dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Wędrówki to świetny sposób na zachowanie kondycji i spalanie kalorii, ma również zbawienny wpływ na podnoszenie poziomu hormonu szczęścia –  serotoniny, co może pomóc w zapobieganiu depresji i jesiennej chandrze.

Najważniejsze wskazówki dla odwiedzających Zakopane jesienią

Często jasne i piękne dni mogą być jednak mroźne i krótsze jesienią, więc ważne jest, aby być przygotowanym na spacer, by móc bezpiecznie wrócić do apartamentu. Zakopane, choć uznawane jest za miejsce turystyczne, posiada w okolicy wiele szlaków dopasowanych do bardziej zaawansowanych uczestników.

Wybierając się na wędrówkę upewnij się, że Twój ubiór jest adekwatny do pogody. Pamiętaj o tym, że aura może się szybko zmienić, dlatego zawsze miej przy sobie dobrej jakości wodoodporną kurtkę i wytrzymałe, odpowiednie buty do chodzenia. Weź ze sobą także dodatkowe elementy odzieży, takie jak grube bluzy, rękawiczki, czapkę i zapasowe skarpetki.

Przygotuj się do nawigacji, ponieważ ważne jest, aby korzystać z mapy lub GPS bez względu na porę roku. Jesienią może zaskoczyć Cię nagła mgła, ulewa lub zmrok, dlatego orientowanie się w terenie jest niezwykle istotne.

Dłuższe wędrówki zaplanuj z wyprzedzeniem.  Weź pod uwagę wcześniejsze zachody słońca i powiedz bliskim osobom lub obsłudze hotelu, dokąd się wybierasz i podaj przybliżony czas powrotu. Zapamiętaj niezbędne numery alarmowe, by móc skontaktować się z ratownictwem górskim w razie nagłej potrzeby.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe