0
Opublikowany 18 lutego 2019 autor Izabela Krzyczkowska w Ogród
 
 

Huśtawka ogrodowa – relaks i ogrodowe siedziskoWiosna, lato i złota jesień to wspaniały czas na przebywanie w ogrodzie. To znakomite miejsce do zabawy i wypoczynku. W ogrodzie można zorganizować przestrzeń do relaksu dla całej rodziny – miejsce, z którego zadowoleni będą dorośli, jak i dzieci. Wśród polecanych przedmiotów w ogrodowej strefie wypoczynku bez wątpienia powinna znaleźć się huśtawka ogrodowa.

Ogrodowy kącik relaksujący

Spędzanie czasu w ogrodzie ma bez wątpienia pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Integruje rodzinę i przyjaciół. Jest miłym sposobem spędzenia wolnego czasu. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby w ogrodzie stworzyć sobie kącik do wypoczynku. W skład takiego miejsca powinny wchodzić: stół z krzesłami lub ławą ogrodową, huśtawka i ewentualnie, jeżeli są małe dzieci , to piaskownica i zjeżdżalnia. Do wyposażenia takiego kącika w ogrodzie można dodać drewniany domek dla dzieci i bujaki. Asortyment ogrodowych akcesoriów dla dzieci jest naprawdę spory i każdy rodzic może wybrać coś odpowiedniego do potrzeb swoich pociech.

Huśtawka ogrodowa – wypełnienie pustej przestrzeni

Ogród to także przestrzeń do zagospodarowania. Oprócz roślin, grilla i oczka wodnego jest jeszcze pusta przestrzeń, w którą można w ciekawy sposób zaaranżować i to bez wydawania fortuny. Prostym sposobem na urozmaicenie przestrzeni ogrodowej jest postawienie huśtawki ogrodowej. Służy ona przede wszystkim do wypoczynku. Dzieci uwielbiają huśtać się – jest to dla nich wspaniała zabawa i element niezbędny do ich rozwoju. Dla dorosłych huśtawka ogrodowa to miejsce, na którym można poczytać książkę, posłuchać muzyki, czy zdrzemnąć się. Huśtawka ogrodowa może niekiedy pełnić funkcję dodatkowego siedziska, w trakcie przyjęcia lub herbatki z przyjaciółmi, czy odwiedzin dawno niewidzianej cioci. Postawienie huśtawki sprawia, że ogród nabiera przytulności – przestaje być rozległą przestrzenią do biegania, staje się miejscem, w którym można wyciszyć się. Huśtawka powinna być wkomponowana w styl urządzenia ogrodu.

Dobranie huśtawki do wystroju ogrodu

Dobór huśtawki ogrodowej do reszty ogrodu może sprawić problem. Wbrew pozorom nie jest obojętne jaką huśtawkę kupimy, byle posiadała wymagane atesty bezpieczeństwa i mogły z niej korzystać co najmniej dwie osoby. Huśtawkę należy dobrać do stylu urządzenia ogrodu. Jeżeli w ogrodzie jest tylko trawa i kilka drzew, to w zasadzie można tam wstawić dowolną huśtawkę. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów huśtawek. Bogactwo kolorystyki i wzornictwa oznacza, że możemy wybierać między klasyką, nowoczesnością, romantyzmem, prowansalskim ciepłem.

Huśtawka: drewniana, czy metalowa

Dla wielu osób oczywistym wyborem jest huśtawka drewniana. Drewno jest materiałem naturalnym, więc pasuje do ogrodu, dobrze wygląda w każdej aranżacji. Aby huśtawka dłużej wyglądała jak nowa trzeba ją regularnie impregnować. Przy odpowiedniej pielęgnacji drewno może wytrzymać nawet skrajne warunki atmosferyczne. Drewniane huśtawki są zazwyczaj masywne i potrzebują sporo miejsca. Huśtawki metalowe są lżejsze i można je swobodnie przenosić. Są one tańsze niż drewniane. Huśtawki metalowe są bardziej odporne na warunki zewnętrzne niż ich drewniane odpowiedniki, łatwo można je zamontować i zdemontować.

Huśtawki plastikowe i technorattanowe

Huśtawki plastikowe są kolorowe, lekkie i odporne na warunki pogodowe, ale przeznaczone głównie dla dzieci. Najlepiej wybierać modele posiadające wymagane atesty. Huśtawki technorattanowe wyróżniają się przepiękną konstrukcją, pasują do nowoczesnego ogrodu. Są odporne na warunki atmosferyczne. Ogromne bogactwo wzorów i kształtów sprawiają, że huśtawki z technorattanu z łatwością znajdują nabywcę.

Najczęściej do ogrodu wybierane są huśtawki wieloosobowe, które sprawdzają się dla rodzin z dziećmi lub u osób lubiących organizować spotkania w ogrodzie. Wybierając huśtawkę ogrodową nie należy ulegać chwilowej modzie, tylko kierować się swoimi potrzebami. W końcu to produkt, z którego będzie można korzystać przez wiele lat.


Izabela Krzyczkowska