W piątek zainstalowałem zakupioną taśmę led kolorową RGB wraz ze zdalnym sterowaniem pilotem 44 funkcyjnym. Tasma led 150 z diodami SMD 5050 superjasne na białej taśmie PCB. Pobór mocy takiej taśmy podawany przez producenta to 7,2 W na metr. Kąt świecenia diód to 120 stopni. Do odpalenia zestawu użyłem zasilacza z dekodera hd 🙂 o mocy wyjściowej 12v 5A.
Po szeregu testów w przedpokoju i w holu postanowiliśmy że tą taśmę zainstalujemy w holu. Wyszło tam akurat 5 metrów.
Okazało się że ważną sprawą jest miejsce przyklejenia tasmy gdyż jakość światła rzucanego na sufit i ścianę zależy od miejsca montażu.
W dalszej części przedstawię sposób montażu naszej taśmy oraz zdjęcia i filmy z testów i efektu końcowego…
Po wielu testach najlepszy stwierdzam że najlepszy miejscem w mojej konstrukcji do zainstalowania taśmy led jest górna ścianka progu półki. Światło ledów skierowane w stronę ściany które jest odbijane od ścianki półki i rzucane na sufit, gdzie delikatnie zanika na długości ok 30 cm.
Przyklejenie taśmy na spodzie profila, który jest progiem półki, światłem skierowanym na sufit skutkuje pojawieniem się cienia progu na suficie co psuje efekt.
Zdjęcia zainstalowanej taśmy led
Zdjęcia znajdują się w galerii styczeń 2012|
Odkurzanie we wnęce na pasek led
Przed przyklejeniem taśmy led, pasowało odkurzyć we wnęce więc skonstruowałem sobie oto taki czyścik do odkurzacza 🙂
Napotkałem problemy – Migotanie światła
Tuż po zainstalowaniu taśmy led zauważyłem drobne migotanie światła głównie kolor czerwony, efekt jakby zwarcia. Myślałem że mam za słaby zasilacz,lub problemu gdzieś z połączeniem, ponieważ odpaliłem taśma na zasilaczu od dekodera HD z kablówki 12v 4,5A około 60W na odcinek 4,9m, zmusiło mnie to do zakupu profesjonalnego zasilacza(na zdjęciu powyżej) 12v 6,7A 80W (12×6,7=80W). Po wymianie zasilacza na jakiś czas sie poprawiło. Potem zaczęły zanikać kolory raz świecą raz nie głównie czerwony. Testująć samą taśme led bez sterownika rgb, kolory świecą idealnie wiec wykluczyłem winę taśmy, ostatnim winowajcą jest wiec sterownik rgb. Chiński badziew za 30 zł. Rozkręciłem go podociskałem tragicznie wykoanne lutowania i się polepszyło. Na zdjęciu można zobaczyć jak chińskie rączki źle polutowały nawet kolory przewodów. Czerwony do B(blue) zamiast do R(red) itp. Jestem zmuszony do zakupy lepszej jakości sterownika RGB by wyeliminować problemy. Od czasu do czasu kolory mi migają lub wogóle nie świecą raz się zaświecają raz gasną. Sterownik do wywalenia, przestrzegam przed zakupem taniego sterownika. Druga sprawa może sterownik po prostu nie wytrzymuje bo taśma jest dość długa.
Aktualizacja 18.12.2012 wymiana sterownika radiowego RGB na mocniejszy
Miałem dość już problemów z tym podświetleniem raz migotał raz nie świecił czerwony itp, działy się różne herezje.
Zakupiłem taki sam sterownik RGB z pilotem radiowym ale mocniejszy do 6A (poprzednik był do 3A) PROBLEM ZNIKNĄŁ !
Sprawa jasna, układ nie dawał rady przy 5 metrach taśmy led.
Aktualizacja 19.12.2012 dodane nowe zdjęcia taśmy RGB
Filmy – testowanie zainstalowanej taśmy led
Testowanie na przedpokoju
Efekt końcowy
Po dyskusjach w komentarzach uzupełniłem rysunek poglądowy przedstawiający konstrukcje.
Macie jakieś pytania czy sugestie piszcie w komentarzach, oraz zapoznaj się z ofertą sklepu na http://leduj.pl
więcej filmów na moim kanale youtube.com
Bardzo ładnie to wyszło. Planuję zrobić podobne podświetlenie u siebie czy mógłbyś podać wymiary półki z K-G, w której zamocowałeś listwę LED? (Chodzi mi głównie o wielkość szczeliny pomiędzy sufitem a progiem półki i ogólnie najlepiej wszystkie wymiary :))
Z góry dzięki
Rafale podaje wymiary:
wysokość całej konstrukcji od sufitu 19cm
długość od ściany 40cm
wysokość progu i wnęki na led 5x5cm (profil cw50)
witam ma takie małe pytanie gdzie umiesciłes sterownik od tasmy? musi on byc na widoku zeby pilot łapał czy moze byc schowany w zabudowie?
Sterownik to takie małe pudełeczko, zmieściło mi się we wnęce gdzie jest taśma led, zaraz na początku przy ściance. Ze sterownika wychodzi około 10 cm kabelek z czujnikiem podczerwieni który zwisa mi wesoło tuż obok ściany. Przyznam że nie testowałem czy będzie działać schowany za płytę.
Witam. Zamierzam zrobic oswietlenie z taśmy led wokoł telewizora. Ścianka w prawdzie bedzie pionowa ale zasada identyczne. Mam tylko pytanie odnośnie samej krawędzi na taśmę. W jaki sposób dokładnie ją montowałeś? Jakich profili urzyłeś i pod jakim kątem je skręcałeś. Z góry dzieki za odp. Pozdrawiam
Konstrukcje składają się głównie z profili przyściennych UD30 i poprzecznych CD. Zasada jest taka UD to rama CD wypełnienie do którego przykręcasz płyte. We wpisie jesteś wstanie podpatrzyć na zdjęciach i filmikach zasady ich skręcania. hXXp://123budujemy.pl/podwieszana-polka-z-regipsu-z-halogenami-i-podswietleniem-led/
Witam.
Obejrzałem film o montażu profili i płyt g-k ze 20 razy, bo to moja pierwsza przymiarka do tego typu majsterkowania. Planuję podobne szerokości półki, może tylko ciut mniejsza wysokość. Mam pytania:
1. Czym i co ile cm łączyć ze sobą profile UD30 (te co leżą na sobie) i UD30 z CD – nitami (jeśli tak, to stalowymi czy aluminium), śrubami, praską do profili, wkretami do blachy (czy wkręty wytrzymają obciążenie)?
2.Co ile cm dawać kołki w sufit?
Odp.1. Jeśli chodzi Ci o łączenie profili w sensie przedłużanie to nasuwasz je na siebie na zakładkę około 10cm i łączysz nitami po dwa na każdą ściankę profilu, lub skręcasz wkrętami tzw pchełkami samo-wiercącymi.
Ja preferuje jednak nity aluminiowe np 4×4 nawiercasz otwór wiertełkiem 4,2 i nitujesz jest to fajny sposób jak pracujesz sam i nie ma kto przytrzymać.
Jak są dodatkowe ręce to szybciej idzie skręcanie pchełkami.
Odp 2. Ja dawałem na oko 50-60 cm ważne żeby było wrażenie że się trzyma 🙂
Doczytałem do pytania 1 i odpowiadam:profile UD te co leżą na sobie łączysz co powiedzmy metr, to nie jest tak istotne, teraz dla oszczędności w nowych konstrukcjach na poddaszu dawałem ścinki / odpady zamiast jednego profila tak by tylko przytrzymały mi profil CD., powodzenia
Nity
Pchełki
Nitownica
Bit do wkrętargi
Dzięki za wyjaśnienia (za expres w szczególności) i za foto. Nity przetrenowałem na łączeniu profili przy wygłuszeniu ściany. Pchełki dzisiaj właśnie widziałem w sklepie. Znalazłem też bardziej płaskie, o szerszym łbie. Co do łączenia profili UD30 ze sobą, to jest to o tyle istotne, że łączenie musi udźwignąć ciężar dolnego profilu UD 30 oraz CD (niewielki) i płyty gipsowej (już większy), a ten sufit robię w sypialni i będę tam spał osobiście i w dodatku w towarzystwie mojej ukochanej, więc nie może być lipy 😉
A jeśli chodzi o wrażenie, to już niejeden je miał, że mu się uda zahamować… ;P Chyba dam co 30cm 🙂
Jeszcze raz wielkie dzięki za całokształt.
Super projekt. Chcę zrobić u siebie coś podobnego. Mam tylko pytanie co do wykonania tej wypustki na taśmę led. Widziałem, że najpierw robiłeś stelaż bez tej wypustki, potem mocowałeś od dołu odpowiednio dłuższą płytę (chyba 5 cm) i teraz się zastanawiam co robiłeś dalej. Pisałeś coś o profilu CW 50, ale jak go mocowałeś? Masz może dokładniejsze zdjęcia tego momentu o który pytam?
Dokładnie jak napisałeś, w tej konstrukcji dawałem dłuższą płytę o 6,2cm i na niej leży profil cw50 poprzykręcany wkrętem co jakiś 60cm, do bocznej ścianki profilu przykręcony jest pasek z płyty i wykończony narożnikiem w części dolnej i pół narożnikiem aluminiowym w części górnej. Starałem się potem szlifierką z ciąć nadmiar wkrętów,ale wsumie nie przeszkadzają jeżeli wkręcisz je zostawiając miejsce ok. 1,5cm od górnej krawędzie gdzie przykleiłem taśme led. półnarożnik
Witaj Ania i Marcin,
przeczytałem sposób realizacji Waszego podświetlanego sufitu i zapragnąłem zrobić coś takiego u siebie ;-)))
Mam tylko prośbę o napisanie w którym miejscu wkleiliście pasek w diodami led – wewnątrz czy też na zewnątrz profila CW ? Dla lepszego zobrazowania sytuacji zrobiłem mały szkic
hXXp://iv.pl/images/24678745582131013550.jpg
Czym przymocowaliście taśmę led do profila? Taśmą dwustronną ? Na moich ledach klej taśmy dwustronnej już trochę wysechł i obawiam się, że po jakimś czasie się odklei od profila i „opadnie na dno”.
A poza tym efekt OK – pozazdrościć !!!
Pozdrawiam
Tomek
Tomku najlepszy efekt uzyskałem przyklejając taśmę led jak na rysunku: (taśma kolor czerwony) W przypadku Twojego rysunku cieżko mi powiedzieć w którym miejscu bym przykleił, na pewno nie w środku profila cw. W mojej konstrukcji wnęka na taśmę led to tylko profil UW50 -5cm,w konstrukcjach na poddaszu aktualnie użyłem profilu UW100 robiąc wnękę 10 centymetrową. Jeśli chodzi o klejenie to nawet kropelką możesz przykleić, albo klejem na gorąco z pistoletu czy też montażowym.
Ja myślę, że to będzie trochę inaczej niż narysowałeś. hXXp://iv.pl/images/84102912203852339659.jpg Wg mnie tak Tak planuję to wykonać u siebie. A nawet najpierw dać od spodu karton gips dłuższy o 6,2 cm, potem bezpośrednio do stelaża profil cw 50, wyprowadzić przewody do taśmy i potem zabudować karton gipsem zarównoprofil cm jak i wcześniejszy stelaż. Niech ewentualnie twórca pomysłu mnie poprawi;)
Panowie gdzieś wkradł się błąd nie używajcie profilu CW50 tylko UW10(przysufitowy/podłogowy ścienny) on nie posiada zagiętych rogów ma kształt litery U.
Pozwoliłem sobie uzupełnić wasz rysunek
Witam.
Możecie mi powiedzieć jakie wymiary zastosowaliście w Waszym suficie. Chodzi mi o odległość całości od ściany oraz wysokość od sufitu. Z góry dzięki za pomoc.
witam jestem na etapie ukończenia takowej półki i teraz moje pytanie jaka jest szczelina między drugą pionową półką a sufitem ta przykręcona do profila uw50?
prześwit 15 cm od Sufitu po krawędź paska płyty przykręconego do ścianki profilu UW50, Wysokość całej konstrukcji 20 cm od Sufitu
WITAM !
BAARDZO MNIE INTERESUJE EFEKT PORZY ZASTOSOWANIU PROFILA UW100, Z 10CM WNĘKĄ (TAKĄ MAM ZAMIAR ZROBIC) JEŚLI MACIE JAKIEŚ ZDJĘCIA LUB FILM TO PODEŚLIJCIE LINK. CHĘTNIE OBEJRZE. DRUGA SPRAWA TO MYŚLAŁEM ABY WYPEŁNIC WNĘKE JAKIMŚ ODBLASKOWYM MATERIAŁEM DLA WIĘKSZEGO EFEKTU ODBICIA ŚWIATŁA, CO WY NA TO?
POZDRAWIAM
Mam zrobione tak na poddaszu, ale jeszcze nie mam jeszcze zainstalowanej taśmy led. Muszę się właśnie zebrać i napisać wpis o tej konstrukcji.
Wkrótce zamieszczę wpis na temat tej konstrukcji
WRACAJĄC DO MOJEGO WCZEŚNIEJSZEGO PYTANIA, MOŻE DO WNĘKI O GŁĘBOKOŚCI 10CM LEPIEJ ZASTOSOWAC 300 DIOD NA 5M?
Jak zależy Ci na mocnym świetle i nie żałujesz kasy to tak 300 diód 5060 zrobi robote. Moję 150 RGB dla mnie jest wystarczające, najważniejsze że nie widać na suficie zaników światła pomiędzy diodami.
Witam, czy trzeba łączyć ze sobą profilie w rogach jednej ściany z drugą? Pierwszy raz chcę zrobić podwieszany sufit i wolę się dopytać…
Pozdrawiam
nie ma takiej potrzeby
witam mam pytanko opuszczam cały sufit w salonie zostawiam tylko koło o średnicy 2m na środku właśnie z taką półką moje pytanie czy za taśmą muszę mieć jakąś ściankę żeby to światło mi się odbijało od niej czy nie jest to konieczne
Ja bym jednak dał ściankę, raz że światło faktycznie będzie się od niej odbijać dwa ze względu na utrzymanie czystości, jak jest ścianka to składowisko kurzu i pajęczyn to tylko półka a nie cała przestrzeń między płytami. wybór należy do Ciebie 😉
do galerii maj 2012 Wrzuciłem już zdjęcia mojej konstrukcji sufitu, w moim przypadku z zostawionym prostokątem wkrótce napisz wpis. Link do Galerii
Witam, gdzie kupowałeś taśmę LED? Do sufitów dawałeś halogenki na 230V?
Taśmę led kupiłem na allegro (nie pamiętam już u kogo, jest dużo aukcji. Tak dawałem halogeny na 230v, zwykłe i diodowe. Świecą już drugi rok, a do najdroższych nie należały jakieś tanie chińskie. Co prawda w łazience diodowe zaczynają świrować zapewne od wilgoci, czasami świecą ok, czasami tylko część diód świeci, czasami zaświeca się część po chwili itp, zaśniedziały już od klimatu łazienkowego.
Jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Fajnie jest szukać inspiracji na blogach
Dzięki, wkrótce wrzucam bejery jakie zrobiłem na poddaszu 🙂 zapraszam
Witam,
bardzo fajna konstrukcja. Chcę zrobić coś podobnego, ale niejako „odwrotność” – sufit – wyspa w pewnej odlegości od scian.
I tu właśnie pytanie- jaką zrobić odległość od ścian i jak rozwiązać podwieszenie stelaża do suftu aby są nie „bujał”
Ja zrobiłbym to tak: prostokąt na suficie z UD30 drugi prostokąt z UD30 obniżony o chcianą długość, pionowe CD łączące oba prostokąty z ud usztywnią po bokach, następnie poziome profile CD60 łączące boki obniżonego prostokątu na wieszakach ES do sufitu. Przykręcona pyta kartongips dodatkowo usztywni całą konstrukcje. PS, chętnie zamieszczę fotorelacje z Twojej konstrukcji na swoim blogu, jakbyś zechciał porobić fotki konstrukcji i krótki opis czekam na kontakt.
Witam. W jaki sposób łączyłeś taśmy- lutowałeś czy używałeś złączek?
w tej konstrukcji weszło mi calutka rolka 5 metrów taśmy led, więc obeszło się bez łączenia, w narożnikach nie było konieczności rozcinania taśmy, gdyż taśmę mam przyklejoną na ściance profilu. Przyłącz do taśmy ledowej miałem już zalutowany.
Jak umiesz i masz czym to lutowanie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż złaczki.
A jak zamocować profile by utworzyć okrąg lub elipsę? Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś linki lub fotki. Bardzo proszę o pomoc.
Musisz nacinać profil co kilka cm by zrobić zaokrąglenie
czegoś nie rozumiem, oświećcie mnie. skoro profil cd60 ma 6cm, profil uw50 ma 5cm plus 2 razy grubość regipsu, to jakim cudem wyszło 40cm szerokości odległości od ściany? z wysokością jest podobnie. nie rozumiem tego a chciałbym taki sufit zrobić. z góry dzięki.
Zobacz zdjęcie szkieletu z profili w tym wpisie Profile cd 60 są prostopadle do ściany ich długość zależy od ciebie na jaką je przytniesz
Cześć.
Dzięki autorowi blooga udało mi się wykonać półki z oświetleniem led. Póki co ledy punktowe, a po spoinowaniu i malowaniu zakupię ok. 10-11 m taśmy led. Efekt aktualny znajdziecie na tym filmie :
hXXp: //youtu.be/ExO95Kp1BF0
Witaj,
Bardzo mi się podoba to rozwiązanie. Mam nadzieję, że poradzę sobie z konstrukcją. Samo gipsowanie/wygładzanie zostawię fachowcowi bo nigdy mi to nie wychodzi 🙂
Pytania mam takie – w którymś chyba Twoim wpisie była mowa o taśmach papierowych w kąty między gzymsem a ścianą i gzymsem a sufitem – co to za taśmy? w którym momencie je się przykleja?
Mam niskie mieszkanie i oświetlenie będę robił prawdopodobnie tylko na jednej ścianie – ewentualnie zrobię zakręt na 1/3 drugiej ściany. Nie chcę robić takiego niskiego i szerokiego gzymsu – max 20cm od ściany (plus ewentualnie naddatek na ten zawijas dla tasmy LED i tu pytanie – czy dobrze to będzie się prezentowało gdy od sufitu cała konstrukcja nie będzie 20cm jak u Ciebie a np. 12-15cm a zawijas nie z profilu UW50 a z jakiegoś np 30 jeśli takowe są?
ad.1 Taśma papierowa dostępna w marketach budowlanych, wtapia się ją w gips na łączeniach np. ściana płyta.
ad.2. Zrób sobie konstrukcje z profili UW100 obniżysz wtedy o 12 cm. Ja tak zrobiłem w konstrukcji na przedpokoju.
hXXp://123budujemy.pl/konstrukcja-sufitu-dwupoziomowego-z-oswietleniem-led/
sorki, ale jeszcze dwa pytania 🙂
– jak to się prezentuje w dzień gdy tasma nie jest włączona? Zwykle mamy profil prostokątny z wbudowanymi halogenkami, a tu zawijas na tasmę LED odstaje jak jakieś takie nie wiadomo co 😉
– jakie są Lepsze „halogenki” LED – GU10 na 230V czy M16 na 12V + zasilacz?)
Witam bardzo mi się podoba uzyskany efekt a opis pozwoli mi na samodzielnie) wykonanie takiego sufitu w salonie w mieszkaniu. Mam pytanie: mam salon w bloku o wymiar 3.8×4.3m jakie wymiary powinien mieć „wcięty” prostokąt aby to ładnie wyglądało??? Raczej nie uda mi się obniżyć sufitu o 20cm więc spróbuję zastosować profil CW100 i postawić go na „wysoki rant” aby uzyskać dystans między sufitem a półką. Mam jeszcze jedno pytanie- ile halogenów na półce powinienem zastosować?(ledy) chodzi mi o to że wewnątrz półki taśma led (nastrojowe oświetlenie) a na obniżeniu półki oprawki led.
Ja bym zrobił szerokość półki przynajmniej na metr. (strzelam, pasuje sobie to narysować na kartce w odpowiedniej skali i zobaczyć jak będzie wyglądać) By prostokąt był uwidoczniony, jeśli chodzi o halogeny to odstęp pomiędzy punktami co ~100 cm, zobacz taki prostokąt na przedpokoju
Cześć. Wreszcie skończyłem remont pokoju i montuję zakupiony zestaw taśmy led 5050 RGB 11m (będzie podzielona na dwa odcinki ponad 5m i połaczona przewodem ok. 8m 4X0,5+zasilacz o mocy 100W+sterownik RGB 12A z pilotem (zakup na alledrogo-moge podać zainteresowanym namiary sprzedawców-bardzo sprawna wysyłka). Póki co sprawdziłem wszystko poskładane i działa bardzo ładnie łacznie z tym długim 8 metrowym przewodem. Dzisiaj przyklejam taśmę do profilu UW50. Mam pytanie- czy zasilanie AC do zasilacza można podać z tego samego obwodu co żarówki led, tzn. z ostatniej złączki do której podpięta jest oprawka żarówki led pod sufitem w zabudowie, czy lepiej podłączyć to oddzielnym przewodem?
Ja bym podłączył tym samym przewodem, raczej to nie przeszkadza.
Witam
Rozumiem, że zamiast profilu UW50 tworzącego rancik w którym montujemy taśmę led mam wykorzystać profil UW100 tak? co spowoduje, że półka będzie o 5cm szersza?
dokładnie, noi wykorzystując UW100 obniżamy półkę o 10 cm od sufitu.
Optymalna przestrzeń pomiędzy półką a sufitem powinna mieć miniumum 10-12 cm.
Kąt świecenia diód to 120 stopni, zatem czym bliżej sufitu znajdą się diody tym mniej miejsca na rozproszenie światła.
Najlepszy efekt świetlny uzyskuje się instalując TAŚMĘ LED na poziomej płaszczyźnie półki – tak ażeby światło padało na sufit właściwy. TAŚMA LED nie wygina się w tej płaszczyźnie, dlatego też w narożnikach stosujemy odpowiednio przygotowane i przylutowane łącza kablowe (elestyczne).
Obszerny artykuł n/t WŁAŚCIWEGO ZAINSTALOWANIA TAŚMY LED W PODWIESZANYM SUFICIE można znaleźć w dziale PORADNIA na naszej stronie.
Oświetlenie led w każdej postaci WYKONUJEMY NA WYMIAR KLIENTA (także wysyłkowo).
Zapraszamy.
Witam!
Efekt świetny. Chciałem zrobić sobie w sypialni na podwieszonym suficie i we wnęce za łózkiem takie taśmy RGB. Wychodzi mi tego 12m, w dwóch odcinkach 5,6 i 6,4 m. Teraz pytanie jak to podłączyć żeby działało. Jak podać prąd? Potrzebny będzie zasilacz? Jaki zasilacz będzie potrzebny? 100 wystarczy? jaki sterownik? i jak połączyć te dwa odcinki ze sobą?
Ja użyłem do zasilenia 11m taśmy led (RGB) w dwóch odcinkach (po ok. 5m) zasilacza o mocy 100W i sądzę, że taki zasilacz wystarczy na 12m (12*7,2=86.4W), więc jest zapas. Odcinki taśmy można połączyć przewodem 4*o,5 (ja użyłem przewodu telefonicznego i wszystko hula-jest schowany za profilami styro)) za pomocą złączek (np. takie hXXp://allegro.pl/zlacze-plas-4-punktowe-kabel-lacznik-led-zlaczka-i3260033230.html). Sterownik musi być także odpowiedniej mocy i ważne żeby był sterowany radiowo HF-nie IR na podczerwień. Ja mam taki-hXXp://allegro.pl/kontroler-sterownik-led-rgb-pilot-radiowy-28p-12a-i3263488022.html. Musi być także o odpowiedniej mocy-ten wystarczy. Można wyszukiwać bardziej zaawansowane i wypasione, jeśli ktoś ma ochotę.
Dzięki za odpowiedź. Zrezygnowałem jednak z taśm RGB i zainstaluję ciepłe białe ze ściemniaczem, powinno być ok.
Super wpis! Czekam na więcej 😉
witam super podpowiedzi o wystrojach i tasmach led mam pytanko ,polozylem sobie kamien dekoracyjny na scianie okolo 20 metrow w sklepie ceneo znalazlem ledy rg w cenie 90 zlotych 300diod zaznacze ze male diody czy warto jest kupic tom tasme czy dolozyc i kupic z wiekszymi diodami prosze rowniez o linki na zakup tasm led no i do zainteresowanych kamien ozdobny wykonalem z gipsu budowlanego metr tego kamienia wykonanego przezemnie wyszedl mnie 10 zlotych wiec bylo warto zaiwestowac w forme kamienia dekoracyjnego koszt formy to 11 zlotych
Witam moglbys mi dac namiary na tasme, zasilacz, sterownik i jak to ze soba do ” kupy” poskladac? na 20 m tasmy tyle na pokuj potrzebuje :). Jeden jakis zasilacz starczy ? jak laczyc tasmy itd itp bylbym bardzo wdzieczny 🙂
Aktualnie rynek jest zasypany produktami tego typu, ciężko jest mi coś polecić, ja kupowałem w ciemno. Taśmę można łączyć szybkozłączkami do tasmy led dostępnymi w sklepach lub po prostu lutować.
Mam zrobioną podobną instalację u siebie, ale mam jeden problem. Kiedy miałem same żarówki w oprawkach, wszystko było ok. Podłączyłem potem zasilacz do taśm ledowych i jak wyłączę światło (wszystko mam na jednym włączniku, to sie nazywa chyba schodowy – można włączać/wyłączać w dwóch miejscach) to żarówki w oprawkach wyłączą się, potem mrugną i potem już są wyłączone. Czy miałeś taki problem?
U mnie to żarówki delikatnie jarzą, a to dlatego że włączniki schodowe mam podświetlane.
Właśnie czytałem, że delikatne jarzenie przy podświetlanych włącznikach to norma, ale u mnie nie jarzą a tylko raz mrugną po wyłączeniu i to tylko po podłączeniu taśmy ledowej 🙁
do osób które mają sterowniki rgb do taśm. jeśli taśma jest włączana zwykłym przełącznikiem ściennym to czy po wyłączeniu i włączeniu zapamiętuje ostatni kolor czy przełącza się na jakiś inny?
Zapamiętuje
Zawsze mi się podobało oświetlenie w postaci LED. Nie tylko ze względu na wygląd ale także na oszczędność prądu.
Witaj,
Jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie to:
1. Bardzo utrudniasz sobie klejenie paska led (od wew gzymsu)
2 Takie przyklejenie paska powoduje niedoświetlenie rogów i możliwość jego odklejenia
– lepszy efekt gdy pasek leży na płycie (bez gzymsu)
3. także bardzo utrudniasz sobie z konstrukcją (można to zrobić prościej, a zarazem szybciej
ale to jest tylko moje zdanie 🙂
Pozdrawiam
Marek
Witam, efekt polki led podpatrzylem i wykonalem u siebie. Mam pytanie, czy tasma led jest przyklejona do profila, czy moze naklejona jest na tasme izolacyjna oraz, czy wystajace wkrety montujace plyte kg nie przeszkadzaja w montazu tasmy led, badz nie pada cien od wystajacych wkretow. Pozdrawiam.
” czy wystajace wkrety montujace plyte kg nie przeszkadzaja w montazu tasmy led” – trzeba dobrze dokręcać wkręty i wybrać mniejszej wielkości, a taśmę LED montuje się do profilu bezpośrednio.
Witam.Mam pytanie odnosnie tego profila UD50 wewnatrz półki.Czy światlo z led nie załamuje sie w jakiś dziwny sposób od jego krawędzi.??
WOW just what I was looking for. Came here by searching
for ile kosztuje projekt domu jednorodzinnego
Pozwolę sobie zaproponować zastosowanie bajecznie prostego rozwiązania: Profil LED GK. Listwę zakłada się na płytę g-k jak powszechnie znaną Jotkę (C-12) i dokleja się do tej listwy taśmę led. Montaż pokazany jest na filmiku: hXXps://www.youtube.com/watch?v=k-m2nND4fQI
Niektóre z propozycji zastosowania listwy: hXXp://listello.pl/index.php/pl/oferta
Dodam, że listwa została wprowadzona na rynek w tym roku wiosną (po raz pierwszy została zaprezentowana podczas targów BUDMA w Poznaniu) i jest opatentowana.
Witam
Mam pytanko, jak sobie radzicie z sufitem który ledy oświetlają, to znaczy jak doprowadzić go do takiego stanu aby po włączeniu ledów nie było widać niedociągnięć, cieni.
Robię to już nie pierwszy raz i nigdy nie jestem zadowolony, zawsze coś wychodzi,
Sufit zawsze szlifuje idealnie jest gładki i prosty jak również malowanie go jest staranne mimo tego po zaświeceni ledów nie jest tak jak być powinno, nie wiem od czego to jest zależne?
Ma ktoś może sposób jak zrobić ażeby było Ok.
Proszę o odpowiedź
Witam, możecie coś podpowiedzieć?
Chcę zrobić półkę podobną do Waszej z halogenami i paskiem ledowym.
Obniżona względem sufitu o 10cm oraz szeroka (głęboka) względem ściany 20cm.
Prześwit między gzymsem, a sufitem 6 cm. Zależy mi aby halogeny były w osi półki. Mogę przesłać schemat z naniesionymi wymiarami. Zastanawiam się tylko czy takie wymiary mogą być.
Dodatkowo chciałem zapytać jak dobraliście halogeny, tzn jaki rozstaw i jaką mają moc.
Pozdrawiam.
Wymiary nie maja znaczenia, wszystko da się zrobić, jak z klocków lego. Kupowałem z diodami 5060, w porównaniu z halogenami 50 W świeciły podobnie, rozstaw około 1 metr
ALE WIOCHA Z TYMI KOLORAMI JAK SALONIE GIER!
Witam czy naklejając taśme tak jak w waszym projekcie trzeba ją na rogach rozcinać i lączyc, czy da sie bez ucinania nakleić???
nie trzeba rozcinać
Super wykonanie, podobnie jak w przypadku oświetlenia pod szafki i wannę autor wykonał kawał dobrej roboty. Jedyne ale to kolory, choć to pewnie kwestia gustu 🙂
witam . gratulacje za wyczerpujace wiadomosci.
zamierzam zamontowac rgb 300led 5550 20m( 14Wx20=280W) troche przeraza mnie ta moc. czytalem ze na kolorze bialm zra najwiece . na kolorze mniej.
no i jak to ustrojstwo polaczyc ze soba zeby nie bylo spadku napiecia i byl zapas mocy?
zasilacz,sterownik i wzmacniacze wpinac??? jak dobrac parametry??
kazdy mowi co innego
A jeszcze do tego nowoczesny klimatyzator DAIKIN Emura, który zdobył design award w 2015 roku i wszystko piękne i estetyczne hXXp://www.soltherm.pl/wiedza/38-klimatyzacja-a-estetyka.html 🙂
Nie rozumiem takiego montażu, nie zniszczysz taśmy wkładając na półkę różne rzeczy?
Kolego, to nie jest półka do trzymania przedmiotów, tylko ozdobna konstrukcja pod sufitem
Należy zwrócić uwagę, iż nieodpowiednio zamontowana taśma może się przegrzewać co powoduje szybszą degradację diody. Wtedy diody będą miały dużą krótszą żywotność.
hXXp://www.gitmarket.pl/montaz-tasmy-led.html
Witam. Mam pytanie odnośnie rozmieszczenia taśm led w podwieszanym suficie w kształcie prostokąta. Cztery proste odcinki taśmy połączone w prostokąt. Problem jest tego typu iż w narożnikach powstały kwadratowe odbicia na suficie. Taśmy powinny się schodzić w prostokąt czy końce poszczególnych odcinków powinny być od siebie oddalone o jakąś odległość?
Proszę podpowiedzi.
Ja zrobiłem to z jednego odcinka 5m taśmy, udało się tak zawinąć taśmę w narożnikach że nie ma śladu.
Tylko że, u mnie dłuższe proste mają po 5 metrów a krótsze po 3 metry. Do tego pojawił się problem, Sterując pilotem płynnie przechodząc palcem po kolorach dwie pierwsze sekcje są powiedzmy czerwone a kolejne dwie jeszcze w czerwień nie weszły pozostając jeszcze w żółtej barwie. Najbardziej widoczne jest to przy najmniejszej jasności światła. Dodatkowy + jest poprowadzony i nie wiem już gdzie szukać przyczyn.
Witam,
Zastanawiam się nad wyborem LED pomiędzy diodami 3528 oraz 5050 oraz ich ilością. Znalazłem takie porównanie i waham się co wybrać.
600 LED / 5 m = 3 LED na 2,5 cm = 12 LED na 10 cm (5050 2,88 W / 180 lm) (3528 0,96 W / 72 lm)
300 LED / 5 m = 3 LED na 5,0 cm = 6 LED na 10 cm (5050 1,44 W / 90 lm) (3528 0,48 W / 36 lm)
150 LED / 5 m = 3 LED na 10 cm = 3 LED na 10 cm (5050 0,72 W / 45 lm) (3528 0,24 W / 18 lm)
Dla 10m:
300 LED 3528 – 48 W / 3600 lm
150 LED 5050 – 72 W / 4500 lm
300 LED 5050 – 144 W 9000 lm
Czy 30 diód na 1m nie powoduje nierównomierności świecenia? W takim przypadku lepszy wybór byłoby 300 diód tylko w przypadku 5050 to już trochę mocy potrzeba do zasilenia a chodzi przecież tylko o efekt dekoracyjny a nie główne oświetlenie.
Wiele pomocnych informacji, dzięki którym samodzielnie wykonałem oświetlony sufit podwieszony. Dziękuję za inspiracje.
pochwal się zdjęciami !
Które ledy kupić na takie przedsięwzięcie? h++ps://gniazdka.elmar.pl/164-tasmy-led