To właśnie od nich w dużej mierze zależy ostateczny koszt wykonania inwestycji takiej jak budowla domu czy remont, dlatego szukamy takich, które są jak najtańsze. Materiały budowlane obecnie to pełna gama ofert – wśród nich znaleźć można zarówno ekonomiczne propozycje dla tych, którzy chcą oszczędzać, jak i najwyższej klasy produkty pochodzące z całego świata. Niemniej nawet w przypadku tych drogich istnieje kilka sposobów na to, aby zmniejszyć ich koszty.
Jak w związku z tym kupować najtańsze materiały budowlane?
Sprawdzaj i porównuj
Najważniejsze w szukaniu atrakcyjnych cen jest ich sprawdzanie i porównywanie. W ten sposób można łatwo zobaczyć, gdzie za zaprawy czy płytki będzie można zapłacić najmniej. W porównywaniu cen pomaga internet – można sprawdzić błyskawicznie oferty online, ale również warto poświęcić jeden dzień na objechanie okolicznych składów i sklepów. Często przy większym zamówieniu oszczędzić można nawet kilka tysięcy złotych.
Teraz dużo sklepów budowlanych ma swoje strony internetowe, na przykład firma Sigma House z Lublina. Pod jej adresem http://www.sigma-house.pl można od razu sprawdzić dostępne materiały, a także wysłać zapytanie ofertowe, żeby sprawdzić wysokość ich cen.
Nie tylko sklepy stacjonarne
Kupowanie materiałów budowlanych przez internet? To nic trudnego! Teraz powstaje coraz więcej firm, które oferują swoim klientom produkty przez internet – zarówno można zamówić je bezpośrednio u ich producentów, jak i w składach budowlanych działających online. To okazja to kupienia często niedostępnych w innych sklepach materiałów. Chociaż nie każdemu odpowiada taki właśnie sposób zakupów, to jednak warto poprzeglądać sklepy internetowe w poszukiwaniu atrakcyjnych cen. Jest oczywiście jeden minus – koszty wysyłki. Można je zmniejszyć, kupując przez internet w sklepie w swoim województwie lub też składając duże zamówienie – często można wtedy uzyskać darmową wysyłkę.
Pytaj o rabaty
Przy składaniu zamówienia zawsze warto pytać o rabaty i targować się. W ten sposób będzie można zaoszczędzić często od 1% do 3% na całym zamówieniu, co także przekłada się zwykle na kilkaset czy nawet nieco więcej złotych. Zwykle w takiej wysokości można otrzymać je bez problemu, ale wysokość rabatu głównie zależna jest od tego, na jaką kwotę złoży się zamówienie.
Kupuj w okolicy
Warto też pamiętać o tym, co zostało już nadmienione wcześniej – cena za transport materiałów budowlanych zależy głównie od odległości. Dlatego często bardziej opłaca się kupić nieco droższe materiały w okolicznym składzie, co pozwoli na uzyskanie tańszej dostawy. O koszty tego rodzaju warto zatem zawsze zapytać wtedy, gdy poszukuje się jak najniższych cen.
Wtedy, gdy chce się zakupić materiały budowlane jak najtaniej, trzeba zawsze poświęcić na ten cel trochę czasu – zapisać wszystkie ceny, a potem usiąść przy kartce i kalkulatorze, żeby dowiedzieć się, w którym sklepie można zrobić udane zakupy bez przepłacania. A może sami macie jakieś inne sprawdzone sposoby na to, żeby zapłacić mniej za materiały budowlane?
Niezmiernie ważne jest wybranie dobrej ekipy. Trudny wybór jest pomiędzy tym czy wybierać kilka ekip do konkretnych ekip co zwiększa szanse błędu, ale obniża koszty, czy wybrać jedną ekipę od budowy domu szkieletowego, która jeśli jest dobra zagwarantuje pewne wykonanie domu od góry do dołu.
Na materiałach budowlanych nie ma co oszczędzać bo jakoś tutaj jest kluczowa. Można znaleźć oczywiście promocję dobrych produktów. Ostatnio przy remoncie zamawiałem wszystko na hXXp://www.leroymerlin.pl po okazjach cenowych ale wiem, że artykuły są pewne
RT @123budujemy: Jak kupować najtańsze materiały budowlane? – hXXps://t.co/ZeFEUke868 budowa, budowa domu, materiały budowlane To wł … ht…
RT @123budujemy: Jak kupować najtańsze materiały budowlane? – hXXps://t.co/ZeFEUke868 budowa, budowa domu, materiały budowlane To wł … ht…