1
Opublikowany 11 lutego 2015 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Szamba dwukomorowe i wielokomorowe – charakterystykaNa rynku istnieje ogromny wybór zbiorników nadających się na przydomowe szambo. Wśród ofert wiodących producentów można znaleźć różne modele szamb, m.in. szamba dwukomorowe i wielokomorowe. Czym się charakteryzują?

Szamba dwukomorowe perfekcyjnie znajdą swoje zastosowanie w przypadku domu wielorodzinnego. Zapewniają w tej sytuacji oszczędność czasową – wypróżnia się je średnio raz na dwa miesiące.Pierwsza komora zawiera ulokowane ścieki osadowe, natomiast w drugiej można dopatrzyć się ścieków płynnych. Ścieki osadowe niezmiennie pozostają w komorze pierwszej, a z kolei ścieki płynne dostają się otworem do komory numer dwa.

Szambo dwukomorowe w dłuższej perspektywie czasu jest bardziej ekonomiczne – jeśli tylko właściciel wyrazi chęć, może w każdej chwili przerobić je na przydomową oczyszczalnię ścieków. Niewątpliwą zaletą szamba dwukomorowego jest rozdzielanie części ciekłej od części stałej, do której można wrzucać rozkładające część stałą bakterie. Sprawia to, że komora znacznie wolniej ulega zapełnieniu. Szamba dwukomorowe posiadają dwa włazy, które umożliwiają jednocześnie właściwą kontrolę, a całe szambo charakteryzuje się wysoką odpornością oraz szczelnością.

Istnieją szamba dwukomorowe jednoczęściowe. Poszczególne elementy zbiornika spojone są wskutek zastosowania zaprawy klejowej, mrozo- i wodoodpornej. Oprócz nich można wyszczególnić też szamba dwukomorowe dwuczęściowe.

Szamba wielokomorowe powstają dzięki połączeniu szamb jednokomorowych rurą przelewową. Ustawiane są szeregowo, wykonane ze zbrojonego betonu z dnem i otworem oraz z pokrywy żelbetowej połączonej wraz ze zbiornikiem klejem montażowym Na górze zbiornika znajduje się kominek zwykle wykonany z PCV albo betonu. Kominek zamknięty jest włazem żeliwnym lub betonowym. Dzięki takiej budowie mogą pomieścić o wiele więcej więcej zanieczyszczeń i zabrudzeń w porównaniu z szambem jednokomorowym czy dwukomorowym. Kapitalnie nadadzą się na system kanalizacyjny w dużych obiektach i budynkach gabarytowych. Podobnie jak szamba dwukomorowe, występują w różnorakich rozmiarach i pojemnościach.

Ogromny wybór szamb dwukomorowych i wielokomorowych najwyższej jakości i w dostawie w całej Polsce zapewnia firma Kamal-Bet, która jest współtwórcą powyższego artykułu.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz