0
Opublikowany 30 stycznia 2015 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Ozdobna trawa syntetyczna – idealna nie tylko na boiskaTrawa syntetyczna jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest podlewanie czy regularne koszenie. Świetnie nadaje się więc w przypadku obiektów sportowych, takich jak boiska piłkarskie, ale również w ogrodzie czy w mieszkaniu. Może pełnić także funkcję dekoracyjną, na przykład na wystawach sklepowych.

Zalety wiecznie zielonej trawy

Sztuczna trawa wykonana jest zazwyczaj z polimerów, zwykle są to polipropylen lub polietylen. W przypadku produktu dobrej jakości jej kolor jest odporny na światło słoneczne, czy zmienne warunki pogodowe. Niewątpliwą zaletą jest także prosty montaż takiej nawierzchni. Sztuczna trawa sprzedawana jest w rolkach, które łatwo jest rozwinąć podczas nakładania.

Dekoracja wnętrza

Gdy ma być użyta jako dekoracja do pomieszczeń, warto dowiedzieć się, czy posiada odpowiedni atest i czy nie jest łatwopalna. Wiele sztucznych traw przeznaczonych do wnętrz ma strukturę wykładziny i mogą być one używane właśnie w taki sposób. Chociaż najbardziej znanym i popularnym kolorem trawy syntetycznej jest kolor zielony, to jednak warto wiedzieć, że ten produkt ma o wiele więcej barw. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie do kolorystki wnętrza. Możliwe jest także wybranie odpowiedniej wysokości włókna.

Konserwacja

Chociaż trawa syntetyczna nie wymaga tak troskliwej pielęgnacji jak trawa naturalna, to jednak co jakiś czas wymaga konserwacji. Szczególnie jest to ważne w przypadku, gdy służy jako podłoże obiektach sportowych – wtedy konieczne jest użycie co roku profesjonalnych urządzeń. W pozostałych przypadkach wystarcza zwykłe zebranie śmieci i zanieczyszczeń.

Minusy trawy żywej
  • bywa nierównomiernie zabarwiona
  • pojawiają się na niej plamy (coś jak przebarwienia)
  • trawnik nie jest odporny na uszkodzenia
  • w uczęszczanych miejscach trawa znika
  • nie można jej użyć w pomieszczeniach i na balkonach

Źródło:

Trawa ozdobna – http://www.sztuczna-trawa.eu/nasze-trawy

Trawa syntetyczna – http://belgijskatrawa.pl/


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz