0
Opublikowany 29 października 2019 autor Izabela Krzyczkowska w wyposażenie
 
 

Wiszące biurko – kącik do nauki w małym mieszkaniuNa przełomie sierpnia i września w wielu domach rodzi się pytanie – jak zmieścić w niewielkim pokoju dziecięcym biurko. Kiedy dziecko zaczyna przygodę ze szkołą lub stare biurko wymaga wymiany pojawia się problem z miejscem na kącik do nauki. Nie ulega wątpliwości, że biurko to wygodny mebel do nauki. Idealne biurko powinno mieć miejsce przybory szkolne i komputer oraz szufladę i szafkę. W ostatnich latach pojawiły się w sprzedaży biura dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wśród nich są biurka przeznaczone do małych pomieszczeń, które nie obniżają komfortu użytkowania.

Biurka wiszące

Określenie „biurka wiszące” może w pierwszym momencie budzić zdziwienie. Jak biurko, które powinno być stabilnym meblem może wisieć i gdzie je powiesić? Biurko wiszące to znakomite rozwiązanie do wnętrz o ograniczonej przestrzeni. Świetnie wygląda w stylu minimalistycznym. Dzięki możliwości zawieszenia biurka na ścianie zyskujemy miejsce na podłodze. W niewielkich pokojach każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Na miejsce zamocowania biurka najlepiej wybrać ścianę znajdującą się, jak najbliżej okna. Wysokość mocowania należy dostosować do wzrostu dziecka, co jest bardzo istotne jeżeli chodzi o komfort użytkowania i ochronę kręgosłupa pociechy. Biurko wiszące najczęściej posiada dwie półki i szufladę – miejsca na rzeczy ucznia,np: zeszyty, przybory szkolne, dokumenty, prace plastyczne.

Zalety biurka wiszącego

Biurko zostało wykonane z płyty laminowanej, dodatkowo zabezpieczonej. Dzięki temu mebel wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Połączenie matowej płyty z połyskiem wygląda elegancko i spełnia oczekiwania osób szukających ciekawego, ładnego, wygodnego i funkcjonalnego biurka dla siebie lub swojego potomka. Biurko wiszące to produkt trwały, który może służyć uczniowi do egzaminu maturalnego, a nawet w czasie studiów. Jego główną zaletą jest oszczędność miejsca w pokoju, znakomite zagospodarowanie przestrzeni i możliwość dostosowania wysokość mocowania do zmieniającego się wzrostu dziecka. Półki i szuflada bez wątpienia ułatwiają utrzymanie porządku w otoczeniu dziecka. Rzeczy, których aktualnie dziecko nie używa można schować do szuflady, dzięki temu uwaga pociechy skupia się na nauce, a nie na zabawie. Biurko mocowane do ściany możemy zakupić już dla pierwszoklasisty. Biurko wiszące nie przeszkadza podczas sprzątania pokoju- nie trzeba go przesuwać, aby poodkurzać.

Zaoszczędzona przestrzeń

Standardowe biurka są znacznych rozmiarów. Obserwuje się tendencję do zmniejszania wielkości biurek, głównie poprzez nowoczesne wzornictwo. Tylko biurko mocowane do ściany naprawdę oszczędza przestrzeń w pokoju. Pozostałe miejsce można wykorzystać w dowolny sposób, np.: postawić regał, w na którym można postawić kolorowe pudełka z zabawkami lub książki. Nad biurkiem wiszącym warto zamontować półkę lub szafki. Do biurka trzeba dobrać wygodne krzesło z oparciem. Krzesło dla ucznia powinno mieć możliwość regulacji wysokości.

Obawy rodziców

Część rodziców obawia, że biurko wiszące może nie wytrzymać ciężaru książek i innych przyborów szkolnych. Mają wątpliwości, czy można przymocować do biurka lampkę. Płyta laminowana jest wytrzymała. Z całą pewność przy właściwym mocowaniu do ściany, dziecko jest bezpieczne – nic nie spadnie na nogi użytkownika. Biurka są testowane pod względem wytrzymałości na ciężary i mają wszystkie wymagane prawem certyfikaty bezpieczeństwa. Z wiszącego biurka mogą korzystać osoby dorosłe.


Izabela Krzyczkowska